Internet zagrożenia i bepieczeństwo

kategoria: Technologia   dodane: 28/12/2021
Internet stał się symbolem naszych czasów. Społeczeństwo globalne jak mawia się o obecnym stanie rzeczy na całej kuli ziemskiej. Wszystko dzieje się za sprawą tego wynalazku. Dzięki niemu następuje ultra szybka wymiana informacji w postaci teksu, zdjęć i filmów. Wszystko dzięki komputerowemu zapisowi binarnemu. Każdy może przesłać sobie dowolny plik z dowolnego miejsca na świecie w dowolnie inne docelowe miejsce.

Świat bez internetu to przede wszystkim brak informatyzacji. Obecnie nikt nie wyobraża sobie życia bez niego. Jak to było kiedyś? No właśnie przede wszystkim doskwierał jeden problem z wyszukiwaniem oraz przeszukiwaniem danych. Każdy mógł w takim systemie zabłądzić. Ktoś mógł pobierać kilka świadczeń za jedną i tą samą rzecz przez kilka lat za nim dostrzeżono nadużycie. Innym problemem były piętrzące się archiwa danych. Brak rzetelnych katalogów. W niektórych instytucjach kompletny chaos i prowizoryczne prowadzenie dokumentacji.

Kiedyś było ciężej ale teraz przeciwnicy internetu mówią o zagrożeniach jakich za sobą niesie.

Wirusy, które pustoszą dane albo złośliwie je przekształcają. Hakerzy włamujący się do komputerów za pomocą luk w systemach i kradnący hasła oraz informację. Z tego punktu już nie daleko do wirtualnych kradzieży mienia oraz wirtualnych oszustów.

Dlatego przy wszystkich dobrodziejstwach jakie niesie internet należy pamiętać również o zagrożeniach. Powtarzane do znudzenia zasady dotyczące haseł, oraz poruszania się po sieci to może wydawać się głupie ale jest konieczne. Nikt nie chce stracić dochodów ani nie chce żeby jego prywatne fotografie czy filmy wypłynęły do internetu. Każdy się tego boi ale niestety nie przestrzegając zasad bezpieczeństwa można mieć pretensje tylko do siebie samego.