Czy warto kupić Nintendo Switch?

kategoria: Technologia   dodane: 21/02/2024
Czy zakup Nintendo Switch jest dobrym pomysłem? Nintendo Switch, najnowsza mobilna platforma od renomowanego producenta, wyróżnia się na rynku dzięki unikalnym funkcjom i ekskluzywnymi grami. Czy to sprawia, że Nintendo Switch jest wart uwagi? Czy warto go polecić? Odpowiadamy w artykule.

Konstrukcja urządzenia – co sprawia, że Switch jest niepowtarzalny? 

Nintendo Switch odznacza się wśród konkurencyjnych platform swoją oryginalnością konstrukcyjną. Jako urządzenie przenośne, porównywalne konkurencją stanowi obecnie najbardziej zaawansowaną opcję w tej kategorii.

 

Główna część Switcha posiada ekran, slot na karty SD, głośniki stereo i wbudowany odtwarzacz kart z grami. W komplecie znajdują się również dwa kontrolery Joy-Con, które są kluczowym elementem tego urządzenia. Dzięki intuicyjnym złączom każdy może łączyć i odłączać Joy-Cony od głównej jednostki. Kiedy są odłączone, mogą funkcjonować jako oddzielne  kontrolery bezprzewodowe.

 

Zaletą Joy-Conów jest ich wszechstronność. Mogą służyć jako tradycyjny pad lub być używane osobno. Umożliwiają w ten sposób np. grę dla dwóch osób na podstawowym zestawie. Dodatkowo są wyposażone w sensor podczerwieni.

 

Stacja dokująca, to ważny element zestawu. Umożliwia podłączenie konsoli do telewizora lub monitora poprzez złącza, zachowując wysoką jakość obrazu. Dzięki temu, w połączeniu z kontrolerami bezprzewodowymi, Switch teoretycznie może konkurować z tradycyjnymi konsolami z tej samej generacji, jak Xbox One czy PS4. Specyfikacja techniczna nietypowej konsoli od Nintendo

Przez swoją mobilność specyfikacje techniczne Switcha nie dorównują produktom oferowanym przez Microsoft czy Sony. Wbudowana pamięć Flash o pojemności 32 GB jest dość mała, ale można ją rozszerzyć za pomocą zewnętrznych kart pamięci do 2 TB. Jednak trzeba mieć na uwadze, że wiąże się to z dodatkowymi kosztami po stronie kupującego.

 

Konsola dysponuje dotykowym ekranem LCD o przekątnej 6,2 cala i rozdzielczością 1280 x 720, zapewnia dzięki temu obraz HD w trybie przenośnym i Full HD przy użyciu stacji dokującej. Procesor Nvidii z 8 rdzeniami pracuje z częstotliwością 2.0 GHz. Natomiast czas pracy baterii o pojemności 4310 mAh przy intensywnym użytkowaniu wynosi około 3 godziny. Urządzenie ładuje się przez port USB typu C. To bardzo ważne informacje, dla tych, którzy planują zabrać Switcha w daleką trasę.Jakie ekskluzywne gry posiada Nintendo Switch?

Gracze mogą nie znaleźć na Switchu niektórych popularnych tytułów z powodu jego ograniczeń sprzętowych, jednak konsola oferuje ekskluzywne gry, takie jak “Mario Kart 8 Deluxe” czy “Super Mario Maker 2”, a także gry z serii The Legend of Zelda i Pokémon. Nintendo kładzie również nacisk na gry ruchowe i imprezowe. Poniżej przedstawiamy listę najpopularniejszych gier na tej platformie:

 

  • The Legend of Zelda Tears of the Kingdom;

  • Celeste;

  • Donkey Kong Country: Tropical Freeze;

  • Super Mario Odyssey;

  • Super Mario Bros. Wonder;

  • It Takes Two;

  • Pikmin 1 + 2;

  • EA SPORTS FC 24

 

Warto zauważyć, że większość gier w tym zestawieniu, to tytuły dostępne tylko na Nintendo, a także liczne gry multiplayer, idealne do wspólnej rozgrywki na jednej kanapie. Nintendo Switch – czy warto zainwestować? 

Nintendo Switch to produkt, przy którym nie można przejść obojętnie. Jej unikatowe cechy, które odróżniają ją od produktów konkurencji oraz bogata biblioteka kultowych gier czyni ją atrakcyjną opcją pomimo słabszych specyfikacji technicznych. Jeśli kusi Cię kupno tej konsoli, to Nintendo Switch dostępny jest na gsm24.pl.