Jakie są zalety sklepów internetowych PrestaShop?

kategoria: Technologia   dodane: 07/09/2022
Handel powoli całkowicie przenosi się do Internetu. Nie da się ukryć, że w sieci coraz chętniej kupujemy. Jako przedsiębiorcy musimy zmienić swoje nastawienia. Bez dobrego sklepu internetowego na pewno się nie powiedzie. Jakie sklepy internetowe cieszą się największą popularnością? Którą platformę wybrać? Pora znaleźć odpowiedzi na te wszystkie pytania.

Rozwój, administracja oraz funkcjonalności

Na pewno szukając odpowiedzi na to pytanie, natrafi się na sklepy PrestaShop od X13.pl. Naprawdę jest to dobre rozwiązanie. Jest to tak naprawdę oprogramowanie open source. Co to oznacza? Oznacza to nic innego, że jest ono tworzone przez społeczność programistów i jest ono dostępne całkowicie za darmo. Dobra informacja jest taka, że nie trzeba płacić za licencję.

Instalacyjną paczkę można śmiało pobrać ze strony oficjalnej PrestaShop. Później ją można zainstalować w sposób samodzielny na serwerze. Dzięki temu mamy bardzo dużą swobodę działania. Do sklepów napisanych zostało sporo modułów, które rozszerzają funkcjonalności podstawowe sklepu. Sporo znajdziemy takie, które są za darmo. Suma łączna funkcji przekracza 310. Co ciekawe, cały czas się pojawiają nowe. Z uwagi na to, że PrestaShop jest cały czas rozwijany oraz także udoskonalany przez sporo developerów na świecie błędy ewentualne są eliminowane i to naprawdę szybko.

Ogólnie to lookbook Presta Shop jest bardzo łatwy w obsłudze. Mamy tutaj do czynienia także z mocno intuicyjnym panelem administracyjnym. Sprawia to, że zarządzanie codzienne sklepem nie dostarcza nam problemom. Mowa nawet o sprzedawcach początkujących. PrestaShop to także ponad siedemdziesiąt tłumaczeń. Dzięki temu możliwe jest prowadzenie sprzedaży w zasadzie na całym świecie. Do tego także dochodzi ponad 110 integracji z partnerami oficjalnymi. Są to liderzy swoich branż. Wśród nich można wyróżnić eBay, TNT, czy też PayPal. Sprzedaż dzięki temu jest o wiele, wiele łatwiejsza.

Każdy PrestaShop świeżo zainstalowany w sobie ma narzędzia, które pomocne są w prowadzeniu marketingowych działań. Umożliwiają one zarządzenie bardzo szybkie zakrojonymi promocyjnymi akcjami. Mowa tutaj o rozpowszechnieniu się kodów rabatowych, które to na pewno ułatwiają znacznie sprzedaż.

Spore przeznaczenie

Musimy także zaznaczyć, że PrestaShop nie tylko nadaje się świetnie dla dużych sklepów. Jest to również platforma sprawdzająca się u tych, które są o wiele mniejsze. Można zatem sklepy PrestaShop nazwać sklepami uniwersalnymi. Nie da się ukryć, że coś w tym jest.

Gdy ma się jakieś pytania dotyczące funkcjonalności, czy też w momencie pojawienia się pewnych niewiadomych, należy bez dwóch zdań skonsultować się z pomocą. Specjaliści chętnie odpowiedzą na wszelkie pojawiające się pytania. Nie da się ukryć, że lepiej jest kilka razy zapytać, niż popełnić jakiś znaczący błąd. Co jak co, ale to jest akurat pewne w stu procentach.

Dla fachowców w tej dziedzinie znalezienie odpowiedniej formy promocji nie stanowi żadnego problemu.