Naprawa Xbox One X – czy to się opłaca?

kategoria: Technologia   dodane: 24/04/2024
Xbox One X to jedna z najpopularniejszych na rynku konsoli, która znajduje się w wielu polskich domach. Chętnie korzystają z niej użytkownicy w różnym wieku, zarówno dzieci, młodzież, jak i dorośli. Dla niektórych osób stanowi ona centrum domowej rozrywki i wykorzystywana jest nie tylko do grania, ale również przeglądania zdjęć czy oglądania filmów. Z tego powodu jest dla wielu osób ważnym urządzeniem. Co jednak w sytuacji, kiedy wysłużony model ulegnie awarii? Czy warto wówczas decydować się na naprawę konsoli Xbox One X? Wiele zależy od typu usterki. Ile jednak może kosztować taka naprawa i kiedy jest opłacalna? Podpowiadamy.

Jakie usterki najczęściej dotyczą Xbox One X?

Konsola Xbox One X to jedno z najmocniejszych w swojej generacji urządzeń. Z tego powodu jest chętnie wybierana zarówno przez początkujących, jak i bardziej zaawansowanych graczy. Niestety jak każdy sprzęt, może ulec awarii. Pamiętajmy, że to od rodzaju usterki będzie zależało to, ile wyniesie nas naprawa Xbox One X, a także czy działanie takie nam się opłaci. Dlatego jeżeli nie wiemy, dlaczego konsola przestała prawidłowo funkcjonować, powinniśmy dostarczyć ją do serwisu. Niektóre tego typu firmy nie wymagają osobistej wizyty w siedzibie, ponieważ sprzęt taki można dostarczyć do nich, korzystając z bezpłatnej opcji nadania przesyłki za pośrednictwem kuriera. Dzięki temu szukając firmy, która zajmuje się naprawą konsoli Xbox One X, nie musimy ograniczać się wyłącznie do biznesów działających w naszej okolicy. Jakie jednak usterki najczęściej dotyczą takiej konsoli? Zalicza się do nich:

 • brak możliwości włączenia urządzenia,

 • brak obrazu,

 • brak możliwości odczytania płyt,

 • urządzenie samo się wyłącza,

 • działanie pada tylko na kablu,

 • brak możliwości połączenia urządzenia z WiFi,

 • problemy z aktualizacją,

 • błędy systemowe.

To oczywiście tylko najczęściej występujące usterki w konsoli Xbox One X. Nierzadko sprzęty te wymagają również na przykład regeneracji układu chłodzenia lub jego konserwacji, ponieważ z czasem elementy te ulegają zużyciu.

Czy opłaca się naprawiać konsolę Xbox One X?

Wielu użytkowników konsoli Xbox One X w sytuacji kiedy ta przestaje poprawnie funkcjonować, zadaje sobie pytanie, czy warto wówczas naprawiać takie urządzenie, czy lepiej zaopatrzyć się w nowe. Wiele zależy od rodzaju usterki, z jaką mamy do czynienia. Dlatego żeby móc podjąć decyzję o naprawie lub kupnie nowego sprzętu, najlepiej przekazać niepoprawnie funkcjonujące urządzenie do serwisu. Obecnie działają firmy, które sprawdzą nasz Xbox One X całkowicie bezpłatnie. Na podstawie ekspertyzy będziemy mogli więc podjąć decyzję o naprawie lub też kupnie nowego sprzętu, nie ponosząc kosztów wyceny. Poznamy więc wówczas szacunkowy koszt naprawy takiego urządzenia. Bezpłatna ekspertyza pozwoli nam więc zlecić serwisowi naprawę lub też zrezygnować z takich działań.

Ile może kosztować naprawa Xbox One X?

Mimo że ceny w poszczególnych serwisach mogą się różnić, to jednak koszty naprawy konsoli Xbox One X mogą być następujące:

 • regeneracja układu chłodzenia – od 250 zł,

 • wymiana części takich jak na przykład laser – od 250 zł,

 • wymiana portu HDMI na nowy – od 350 zł,

 • wymiana retimera HDMI – od 350 zł,

 • reballing układu graficznego – od 350 zł.

W wielu przypadkach jednak ceny naprawy nie da się określić bez przeprowadzenia ekspertyzy. Dlatego jeżeli chcemy poznać koszty naprawy Xbox One X, powinniśmy udać się z tym sprzętem do serwisu lub wysłać go do siedziby takiej firmy. Jeżeli zastanawiamy się nad tym, czy opłaca się naprawiać takie urządzenie, powinniśmy skorzystać z usług przedsiębiorstwa, które gwarantuje darmową ekspertyzę. Dzięki temu dowiemy się, co jest przyczyną awarii w naszej konsoli, a także ile będzie kosztowała naprawa całkowicie bezpłatnie. Wówczas możemy podjąć decyzję o reparacji takiego urządzenia lub zrezygnować z jego naprawy. Niezależnie od tego, na jakie rozwiązanie się zdecydujemy, wówczas i tak nie poniesiemy kosztów przeprowadzenia takiej ekspertyzy.