PrestaShop – doskonałe narzędzie do stworzenia i prowadzenia sklepu internetowego

kategoria: Technologia   dodane: 25/10/2022
Nie trzeba być specjalistą z branży IT, żeby stworzyć profesjonalny, nowoczesny i w pełni funkcjonalny sklep internetowy. Proste w obsłudze, intuicyjne oprogramowanie Presta Shop pozwoli Ci na stworzenie sklepu w kilku krokach. Sfera e commerce jest ostatnio często kojarzona właśnie z tym oprogramowaniem do łatwej sprzedaży online.

Stwórz sklep internetowy w kilku krokach – hosting

Hosting i domena to dwie najważniejsze kwestie, które muszą zaistnieć, aby powstała strona www czy właśnie sklep Prestashop. Hosting to miejsce do przechowywania plików sklepów internetowych.

Stworzenie sklepu możesz też zlecić innym podmiotom. Przykładem jest firma Coolbrand. Działa na rynku od dawna i świadczy usługi na najwyższym poziomie.

Najważniejsze opcje w jednym miejscu

Dzięki dostępowi do panelu administracyjnego możesz wprowadzać wiele zmian odnośnie Twojego sklepu. Sprawdzisz też wnętrze logów serwera www, wprowadzisz nowe (często darmowe) funkcjonalności, wprowadzisz systemy rabatowe, czy zainstalujesz certyfikat ssl.

Domena

Powinna być łatwa i budząca pozytywne skojarzenia. Dzięki temu szybciej dotrzesz do klientów i zbudujesz swoją markę w Internecie. Często przy składaniu zamówień dotyczących hostingu można wykupić domenę w promocyjnej cenie.

Szybka i łatwa konfiguracja sklepu internetowego

Presta jest jedną z platform CMS typu open source. Ta platforma oferuje wiele gotowych szablonów, co jest świetne dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę ze sprzedażą produktów w sklepie internetowym.

Szablony można też edytować w panelu administracyjnym i dostosować je do indywidualnych potrzeb. Sam instalator presta shop jest też intuicyjny. Po zalogowaniu do narzędzia możesz zwiększyć funkcjonalność na stronie.

Wykonując kilka kliknięć, możesz:

  • zainstalować płatne moduły;

  • podzielić produkty na kategorie;

  • zmienić ustawienia certyfikatów ssl;

  • wprowadzić dane dot. płatności;

  • ustalić rodzaje dopuszczalnych walut;

  • ustalić dane dot. przesyłki zakupionych produktów.

Mnóstwo udogodnień czeka na odkrycie. Sprawdź jakie możliwości oferują moduły PrestaShop.

Ograniczenia dotyczące konfiguracji

Aby serwis był wydajny, musisz mieć pewność, że serwery nie mają narzuconego restrykcyjnego limitu. Serwery muszą też chronić dane klientów w czasie rzeczywistym i skanować kod wysyłanych do nas plików.

W ramach przestrzeni serwera powinna też mieścić się kopia bezpieczeństwa.

Oprogramowanie PrestaShop – rozwiązanie dla małych i dużych sklepów

Korzystając z modułów Presta, zarządzając sklepem, możesz wprowadzać wiele zmian i zrobisz to w swojej przeglądarce. Zarządzanie produktami i obsługa sklepu jeszcze nigdy nie była tak łatwa.

Skorzystaj z tego rozwiązania i zyskaj swoje miejsce w sieci niezależne od dużych korporacji!

Łatwa konfiguracja systemu płatności

Omawiane rozwiązanie oferuje klientom opcję zapłaty online. Pamiętaj, że klienci przywiązują do tego dużą wagę. Presta stale się rozwija i w dostępnych modułach znajdziesz wiele ciekawych udogodnień, które uczynią Twoją stronę jeszcze bardziej funkcjonalną.