Rzeczywista nierzeczywistość – okulary wirtualnej rzeczywistości

kategoria: Technologia   dodane: 28/12/2021
Jeden z najpopularniejszych modeli okularów VR trafił na rynek jeszcze w 2016 roku, ale nadal wygląda nowocześnie i jego design przyciąga wzrok z zaciekawieniem. Dla każdego oka przewidziano oddzielny wyświetlacz.

 Każdy z wyświetlaczy działa w technologii AMOLED, która oszczędza w znaczny sposób zużycie energii. Każdy ekran o rozdzielczości wystarczającej do wyraźnego wyświetlania detali obrazu z częstotliwością odświeżania 90 Hz. Realnie odbierany efekt rozdzielczości postrzegany subiektywnie przez użytkownika wynosi 2160×1200. Okulary VR mają wbudowany żyroskop, akcelerometr i laserowy czujnik pozycjonowania. Wszystkie te funkcje pozwalają dokładnie śledzić pozycję głowy. Model może współpracować z prawie wszystkimi systemami operacyjnymi. W zestawie znajduje się jeden z najlepszych kontrolerów na rynku. Również w pudełku z urządzeniem można znaleźć słuchawki i zewnętrzny czujnik położenia w przestrzeni.


Zestaw słuchawkowy ma własny czujnik ruchu i wielodotykowy pilot Bluetooth.

Jakość obrazu zapewnia przyspieszenie sprzętowe. Okulary VR są wyposażone w niezależny czujnik ruchu, dzięki któremu obraz porusza się płynnie. Nie ma uskoków i zacięć przeszkadzających w delektowaniu się grą. Kąt widzenia okularów wynosi ponad sto stopni. Sprzęt ma regulację ostrości obiektywu, co użytkownicy krótkowzroczni i dalekowzroczni z pewnością docenią. Wbudowany czujnik optyczny automatycznie wyłącza kask po zdjęciu. Nie trzeba pamiętać o tym. Software urządzenia panuje nad każdym szczegółem.


Okulary VR mogą zaskoczyć nawet najbardziej wyrafinowanego fana technologii.

Okulary często mogą być używane jako samodzielne urządzenie. Nie potrzebują przewodów ani połączenia z komputerem, ani smartfonem. W urządzeniach działają najnowocześniejsze chipsety.

Są dostosowane do pracy ze smartfonami o różnej przekątnej ekranu od 4,7 do 6,2 cala i działają zarówno na Androidzie, jak i pod iOS. Wkładając telefon do uchwytu, należy podłączyć go przez system Bluetooth do zestawu słuchawkowego. Poszerza to funkcjonalność urządzenia. Soczewki o średnicy ponad 50 mm zapewniają widok o szerokim zakresie.