• Witamy na playa.pl!
  Playa.pl to serwis dla wszystkich fanów gier. Znajdziecie tu nowości ze świata gier, gry, które są klasykami,

  recenzje gier

  , a także

  kody do gier

  . Publikujemy newsy, a także zapowiedzi gier. Dzięki zwiastunom już dziś możesz zobaczyć, jak będzie wyglądała kolejna część Twojej ulubionej gry, a gdy się znudzisz – mamy remedium i na to – to gry online prezentowane na playa.pl. Najlepszy serwis z grami i o grach – Playa.pl

 • Opublikował: kareel
  Dodano: 28 stycznia 2010

  Brak komentarzy

  Xbox Live w końcu i u nas?
  Sam Jacek Murawski podobno jest już mocno zdenerwowany tak długim czekaniem na uruchomienie tej usługi i się nie może doczekać jej startu. Co ważniejsze do końca roku ma zostać uruchomione również Games for Windows LIVE! W końcu będzie można zagrać z ludźmi przez sieć i pobierać szybko i sprawnie różne łatki. Każdy przecież przyzna, że Xbox bez sieci to jak człowiek bez jednej ręki… Oczywiście o ile to wszystko jest prawdą, bo Microsoft obiecuje uruchomienie tych rzeczy już od dobrych kilku lat….Czekamy na więcej informacji, a na razie kolejna reklama Xboxa 360:  
 • Opublikował: kareel
  Dodano: 28 stycznia 2010

  Brak komentarzy

  Nintendo samo zrezygnowało z Natala?
  Firma 3DV Systems, która tak naprawdę jest twórcą tego pomysłu, jeszcze w 2007 roku prowadziła rozmowy z zarządem Nintendo na temat swojej kamery umożliwiającej sterowanie za pomocą ruchu, ale firma ta była nie ugięta i nie wyraziła zainteresowania tym pomysłem. Zarząd Nintendo bał się podobno wysokich kosztów produkcji i uważał, że takie coś jest wręcz niemożliwe w praktyce. Tymczasem 3DV Systems poszło do konkurencji – Microsoftu i… resztę już znacie! Wszystkie te informacje pochodzą od aminowego pracownika Nintendo, który podzielił się nimi z jednym z zachodnich serwisów. Ciekawa sprawa! Mamy chyba kandydata do największej pomyłki dekady :-) A oto bohater tej nowinki – Project Natal:  ...
 • Opublikował: kareel
  Dodano: 27 stycznia 2010

  Komentarze: 1

  Ubisoft rezygnuje z DRM
  Nowy system ma bowiem wymagać od użytkownika stałego połączenia z Internetem. Gra będzie nie tylko sprawdzać autentyczność posiadanej przez nas kopii, ale co więcej - wszystkie zapisy z rozgrywki maja być przechowywane już nie na naszym dysku ale właśnie na koncie w necie! Nie brzmi co za ciekawie, chociaż trzeba przyznać, że taki sposób może się okazać prawdziwą zgubą dla wszystkich piratów! Nowy system po raz pierwszy ujrzymy w The Settlers 7 a potem już we wszystkich grach tworzonych przez Ubisoft. Ciekawe tylko jak szybko zostanie złamany, jak myślicie?
 • Opublikował: kareel
  Dodano: 27 stycznia 2010

  Brak komentarzy

  Będzie nowa Ultima?
  Nie wiemy wprawdzie ile dało EA za prawa do serii Ultimy, ale nie były to raczej małe pieniądze. Trudno więc aby skończyło się na samej grze online. Jeżeli jednak ciekawi Was jak ona wygląda, to możecie to łatwo sprawdzić, otwarto właśnie betę Lord  of Ultima i każdy z nas może łatwo sprawdzić swoje zdolności strategiczne z graczami z całego świata. Czekamy jednak na jakieś informacje o nowej „prawdziwej” grze ze słowem Ultima w tytule! Na razie pozostaje nam tylko tęskne oglądanie zwiastunów do świetnej „dziewiątki”:  
 • Opublikował: kareel
  Dodano: 27 stycznia 2010

  Brak komentarzy

  Supreme Commander 2 na początku marca
  Dokładne daty premier to 5 marca dla PC i 19 dla tych co chcą zagrać na Xboxie 360. Cena nie jest niestety jeszcze znana. Tak czy inaczej, gra zapowiada się świetnie, chociaż całość jest robiona wyraźnie na zasadzie „więcej, lepiej, ładniej”. Supreme Commander 2 to po prostu podrasowana jedynka z nową fabułą, nowymi jednostkami i jeszcze bardziej powalającą grafiką. Jednym słowem marzenie wszystkich konserwatystów lubiących oryginalnego Supreme Commander :-). Zresztą po co zmienić coś niemalże idealnego? A oto mała prezentacja „dwójki”:  

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów - O silniku część 2

Twórcy Wiedźmin 2: Zabójcy Królów opowiadają o silniku gry
więcej

Silmik Frostbite 2 - prezentacja

Filmik prezentujący efekty jakie może wytworzyć silnik Frostbite 2, który zostanie użyty w grze Battlefield 3
więcej
REKLAMA
Kody i inne publikacje
Gry PS4 z Killzone

PS4 z Killzone

Sony zapowiedziało, że PS4 będzie można kupić w zestawie z najnowszą odsłoną Killzone
więcej