• Witamy na playa.pl!
  Playa.pl to serwis dla wszystkich fanów gier. Znajdziecie tu nowości ze świata gier, gry, które są klasykami,

  recenzje gier

  , a także

  kody do gier

  . Publikujemy newsy, a także zapowiedzi gier. Dzięki zwiastunom już dziś możesz zobaczyć, jak będzie wyglądała kolejna część Twojej ulubionej gry, a gdy się znudzisz – mamy remedium i na to – to gry online prezentowane na playa.pl. Najlepszy serwis z grami i o grach – Playa.pl

 • Opublikował: kareel
  Dodano: 20 listopada 2008

  Brak komentarzy

  Wszystko na temat Age of Conan 2009 w jednym miejscu!
  Wszystko to znajdziemy na stronie http://aoc2009.pl Age of Conan 2009 to całkowicie nowe wydanie głośnej gry MMO, w której tysiące osób bawi się jednocześnie w wirtualnym świecie króla Conana. Nowa edycja wprowadza do zabawy wiele ciekawych obszarów, nowy system dystrybucji zdobyczy, rozbudowaną opcję rzemiosł, przemodelowaną rozgrywkę gracz vs gracz i wiele więcej! Edycja firmy CD Projekt pojawi się 22  stycznia, w niezwykle bogatym wydaniu i całkowicie po polsku! Firma zapewni też pomoc na serwerach gry, a także wsparcie techniczne związane zarówno z grą, jak i płatnościami. To pierwszy taki projekt w Polsce! Zakup gry upoważnia do zabawy przez pierwszy miesiąc gratis, przez 3 kolejne miesiące abonament wyniesie jedyne 19,90!...
 • Opublikował: kareel
  Dodano: 20 listopada 2008

  Brak komentarzy

  Koei łączy się z Tecmo!
  Formalnie obie firmy połączą się dopiero w kwietniu przyszłego roku. Koei zapłaci aż 207 milionów dolarów za przejęcie Tecmo, przebijając tym samym ofertę konkurencyjnego Square Enix. Jako ciekawostkę podamy, że twórcy serii FF chcieli zapłacić za Tecmo prawie dwa razy mniej niż Koei. Jak jednak to połączenie wypłynie na nas, Graczy? Tego na razie nie wiemy. Firmy nie podały jeszcze bowiem swoich planów. Miejmy tylko nadzieję, że dalej będą robić świetne gry, tak jak dotychczas.
 • Opublikował: kareel
  Dodano: 20 listopada 2008

  Brak komentarzy

  Jednak zagramy w dodatki do Fallout!
  Cały problem polega na tym, że pierwotnie dodatki miały być rozprowadzane tylko za pośrednictwem usługi Games for Windows LIVE, która jak wiadomo nie działa w Polsce. Na szczęście jednak do kontrataku ruszyła Cenega, obiecując, że załatwi jakoś sprawę i również nasi rodzimi gracze będą jednak mogli zagrać w rozszerzenia do nowego Fallouta. Nie ustalono jeszcze, w jaki sposób będą one rozprowadzane, ale trzymamy wydawcę za słowo! :-)  
 • Opublikował: kareel
  Dodano: 18 listopada 2008

  Brak komentarzy

  Microsoft reklamuje pady od…. Playstation 2?
  Wpadkę odkrył zachodni serwis hehe2.net, który zauważył, że na jednym ze zdjęć, znajdujących się w broszurce informacyjnej, roześmiany dzieciak trzyma w ręku właśnie pad od konkurencyjnej dla Microsoftu konsoli Sony. Ale to jeszcze nie koniec! Na innym zdjęciu, przedstawiającym znów komputer Apple’a, reklamowano rewelacyjny system zarządzania zdjęciami w Ms Vista. Coś się nam zdaje, że polecą za to głowy. Inna sprawa, że Vista + gry? A fuuj! Playa.pl woli ciągle stare dobre Xp, nawet kosztem braku Dx10. Przynajmniej mamy więcej fps’ów :-)
 • Opublikował: kareel
  Dodano: 18 listopada 2008

  Komentarze: 1

  Nowe mapy do Gears of War 2?
  Niestety, dalej nie wiadomo, kiedy trafią one do Graczy. Pozostaje nam jedynie pooglądać obrazki zebrane przez redakcję CVG; screeny znajdziecie pod tym linkiem. Co o nich sądzicie? Posiadacze PC, czytając ten news, dostają teraz chyba wypieków z zazdrości :-)      
 • Opublikował: kareel
  Dodano: 18 listopada 2008

  Komentarze: 2

  Jak sprzedają się konsole?
  Najlepiej sprzedającą się konsolą jest zabawka Nintendo. Wii, bo o niej mowa, rozeszło się już w ilości prawie 36 milionów egzemplarzy. Jak widać - nieco lżejsza, rodzinna zabawa rządzi! Drugie miejsce zajmuje Wujek Bill ze swoim Xboxem, na zakup którego znalazło się chętnych 25 milionów osób. Na dalekim końcu - jak zwykle - nowe Play Station, które mimo ostatniego wzrostu sprzedaży, rozchodzi się w tej chwili ponad dwukrotnie słąbiej od swojego zielonego konkurenta. 
 • Opublikował: kareel
  Dodano: 18 listopada 2008

  Komentarze: 4

  Battlefield Heroes dopiero w przyszłym roku
  Powodem odłożenia premiery jest podobno chęć jak najlepszego dopracowania gry. Podczas beta testów odkryto szereg błędów i niedoróbek, które teraz są intensywnie usuwane. Studio EA Dice skoncentrowało się też na jak najlepszym wyważeniu rozgrywki. Miejmy nadzieję, że opłaci się tyle czekać! Zresztą, jak to mówią, „darowanemu koniowi w zęby się nie zagląda” :-)      
 • Opublikował: kareel
  Dodano: 18 listopada 2008

  Komentarze: 1

  Dodatki do GTA IV opóźnione
  Pierwotnie oba rozszerzenia miały pojawić się jeszcze w tym roku, jednak coraz więcej wskazywało na to, ze Rocstar się nie wyrobi z pracą. W końcu, parę dni temu, Dan Hauser, szef Rocstar poinformował oficjalnie, iż nie jest „pewny” czy dodatki pojawią się w tym roku. W jeżyku tej firmy, oznacza to tylko jedno: „poczekamy jeszcze długo”. No cóż, a więc czekamy!
 • Opublikował: kareel
  Dodano: 17 listopada 2008

  Komentarze: 1

  Valve rozdaje prezenty!
  Owo cudo nazywa się  Valve Complete Pack i można je znaleźć w steamie pod tym linkiem. W skład zestawu wchodzą aż 22 tytuły, z takimi pozycjami jak: Portal, Hal-Life ze wszystkimi dodatkami czy Team Fortress 2. W paczce znajdziemy nawet najnowszego Left 4 Dead! Wprawdzie jak na nasze realia 99 dolców, to mimo wszystko sporo kasy, ale jeżeli poparzymy ile godzin zabawy możemy kupić za te pieniądze, to aż głowa zaczyna boleć. Tak trzymać panowie z Valve!
 • Opublikował: kareel
  Dodano: 17 listopada 2008

  Brak komentarzy

  Ile wydaje na reklamy Ubisoft?
  Na samym brytyjskim rynku Ubisoft chce wydąć na reklamy, w tym spoty telewizyjne, rekordową sumę 4 milionów funtów! I mówimy tutaj o tylko promowaniu produkcji na konsolę Wii oraz tytułów wydanych na przenośnego DS’a. Łączny budżet reklamowy brytyjskiego oddziału Ubisoftu to kilkadziesiąt milionów funtów. Jak widać granie potrafi przynosić kolosalne pieniądze. Ciekawe kiedy doczekamy się takich sum wydanych na promocję gier w naszym kraju?
 • Opublikował: kareel
  Dodano: 17 listopada 2008

  Brak komentarzy

  Pierwszy 80 poziom w WoW już zdobyty!
  Zaszczytne miano pierwszej osoby, która osiągnęła osiemdziesiąty poziom, jest nijaki Nymh, grający na jednym z europejskich serwerów. Trochę to dziwi, bo raczej spodziewaliśmy się, że pierwsi będą jacyś Koreańczycy czy inni Azjaci. Przejście z 70 do 80 levelu zajęło Nymh’owi (mam nadzieję, że nie obrazi się, iż odmieniam jego ksywkę :-) dokładnie 27 godzin. Tyle czasu spędził on przed komputerem, grając i mordując moby niemalże non stop.   Dla przypomnienia - po premierze wcześniejszego dodatku (The Burning Crusade) osiągnięcie maksymalnego limitu doświadczenia, czyli 70 poziomu, zajęło najlepszym graczom około 28 godzin.

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów - O silniku część 2

Twórcy Wiedźmin 2: Zabójcy Królów opowiadają o silniku gry
więcej

Silmik Frostbite 2 - prezentacja

Filmik prezentujący efekty jakie może wytworzyć silnik Frostbite 2, który zostanie użyty w grze Battlefield 3
więcej
REKLAMA
Kody i inne publikacje
Gry PS4 z Killzone

PS4 z Killzone

Sony zapowiedziało, że PS4 będzie można kupić w zestawie z najnowszą odsłoną Killzone
więcej