Inwestorzy odwracają się od gier?

Opublikował: kareel
Dodano: 24 luty 2010

Brak komentarzy
Inwestorzy odwracają się od gier?

Tagi: kryzys rynek gier biznes branża gier PricewaterhouseCoopers analizy rynkowe

Do takiego wniosku doszła agencja analityczna PricewaterhouseCoopers, która dowodzi, że inwestorzy w USA coraz bardziej odwracają się od branży związanej z grami! ..:: sir Mik ::..
Wedle wyliczeń tej firmy, w ostatnim roku inwestycje w gry komputerowe wyniosły tylko 153.4 miliona dolarów wobec ponad 214 milionów w roku 2008. Naprawdę spory spadek! Oczywiście chodzi tutaj tylko o inwestorów nie związanych bezpośrednio z branżą i lokujących swoje środki we właśnie różne firmy zajmujące się tworzeniem gier wideo. Same nakłady firm z naszego sektora rynku są oczywiście już dużo, dużo większe…

PricewaterhouseCoopers zauważa też, ze inwestorzy wolą obecnie bezpieczniejsze i tańsze gry przeglądarkowe i są coraz mniej zainteresowani „pełnoprawnymi” produkcjami w stylu chociażby Modern Warfare 2. Tytuły takie wprawdzie przynoszą większe zyski, ale ich tworzeni wiąże się również z większym ryzykiem. W końcu nie każda gra okaże się hitem. Miejmy jednak nadzieję, że kryzys skończy się szybko i rynek gier będzie się ciągle rozwijał, a my Gracze, dostaniemy do swoich łapek coraz więcej świetnych tytułów.
Skomentuj!

Komentarz został zapisany pomyślnie.

Komentarze

    Brak komentarzy!
    Zostań pierwszą osobą, która doda komentarz.

Co myślisz o:

Inwestorzy odwracają się od gier?

0.0
zagłosuj!
głos oddany!
Reklama
-->