Gracz komputerowy - lukratywny zawód dla najlepszych

Opublikował: agmi
Dodano: 29 maja 2020

Brak komentarzy
Gracz komputerowy - lukratywny zawód dla najlepszych

Tagi:

Rodzice mają tendencję do narzekania na swoje dziecko, które cały swój wolny czas najchętniej poświęcałoby na granie w gry. Od pewnego jednak czasu ta niepozorna rozrywka stała się źródłem zarobku dla osób, które na własnej skórze przekonały się, że granie w gry to sposób na niemały dochód. Jak znaleźć się w gronie najlepszych?

Przygotowanie do zawodu

W sieci istnieje mnóstwo platform jak Gamehag, gdzie znajdują się najlepsze gry online za darmo. Dostęp do serwisu nie wymaga od użytkowników inwestowania ani złotówki, wręcz przeciwnie, za udział w grach można zdobywać punkty, które następnie wymienia się na nagrody. To dobry sposób na zdobycie skina do gry, karty podarunkowej czy akcesoriów dla fanów gier komputerowych, lecz można wygrać także doładowania czy kody do gier. Tu właśnie rozpoczyna się pierwszy element rywalizacji, który może doprowadzić gracza na szczyt dochodowego biznesu.

E-sport

Może to zabrzmieć nieco trywialnie, lecz istnieją realne turnieje gier komputerowych, gromadzące uczestników lub całe zespoły. Wydarzenia tego typu nazywane są eventami e-sportowymi, a nagrody dla najlepszych mają niemałą wartość. Turnieje mają miejsce na całym świecie, a wysokość nagród za zdobycie pierwszego miejsca może sięgać nawet kilku milionów dolarów. Wysokość puli w dużej mierze finansowana jest przez miłośników gier komputerowych. Podobnie jak w popularnych systemach Pay Per View, tutaj również widzowie mogą wykupić sobie dostęp do rozgrywek, wpływając tym samym na wysokość nagrody. Zaraz za widzami podążają sponsorzy, a także kontrakty reklamowe dla zdobywców najlepszych pozycji w turniejach.

Sportowa przygoda

Życie gracza komputerowego niewiele różni się od codzienności wysokiej klasy sportowca. Gracze wyjeżdżają na zgrupowania, gdzie odbywają intensywne treningi. Podczas zajęć zdarzają się kontuzje, przekreślające szanse na wygraną (np. uraz nadgarstka). Ci bardziej znani gracze wyjeżdżają na spotkania za granice Polski, jednak są to już wyjazdy sponsorowane zazwyczaj przez firmy zagraniczne, dla których docelową grupą są sprzedawcy gier czy sprzętu komputerowego.

Jak zacząć?

Z uwagi na łatwość, z jaką można zaistnieć w Internecie, nie ma większych problemów z rozpoczęciem swojej przygody z zawodowym gamingiem. Jednym ze sposobów jest zapisanie się do darmowej ligi wybranej gry, nabieranie wprawy, szlifowanie swoich umiejętności i dążenie do tego, by stać się najlepszym. Innym sposobem jest opublikowanie filmiku w serwisie YouTube, pokazując swoje umiejętności w danej grze. Oprócz zdolności niezbędny będzie również pomysł na przykucie uwagi widzów. Dzięki temu wzrośnie liczba subskrybentów, co przełoży się na pieniądze.

Ile zarabiają komputerowi gracze? Ze statystyk publikowanych przez YouTube można wywnioskować, że użytkownik posiadający do 100 tysięcy subskrybentów może miesięcznie zarobić około 3 tysięcy złotych. Najlepsi w tym fachu osiągają zyski rzędu 27 tysięcy złotych, lecz liczba ich followersów przekracza milion. Choć droga do sukcesu jest długa i wyboista, taka gra z pewnością warta jest świeczki!

Co myślisz o:

Gracz komputerowy - lukratywny zawód dla najlepszych

0.0
zagłosuj!
głos oddany!
Reklama
-->