Wybieramy najlepsze słuchawki do gier!

Opublikował: agmi
Dodano: 14 grudnia 2021

Brak komentarzy
Wybieramy najlepsze słuchawki do gier!

Tagi:

Święta zbliżają się wielkimi krokami. Nadszedł już czas ogromu promocji w sklepach, by dzięki temu klienci w niższych kwotach mogli zaopatrzyć się w prezenty dla swoich najbliższych. Co natomiast w sytuacji, gdy nie do końca wiemy, co może się przydać osobie interesującej się graniem? Może słuchawki? Lecz tutaj pojawia się również inne pytanie — jeśli już słuchawki, to jakie. Na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę przy doborze idealnych słuchawek dla kogoś, kto bardzo często znika w świecie wirtualnych form rozrywki?

Jakie są rodzaje słuchawek?

Przeglądając w Internecie strony sklepów z elektroniką lub idąc do punktu stacjonarnego, celem zakupienia wcześniej wspomnianych słuchawek możemy poczuć się dziwnie. Wszystko przez przedstawiane parametry, które bardzo często są powodem nieudanych zakupów (nie tylko prezentowych, ale również do własnego użytku). Musimy więc pamiętać, że w przypadku słuchawek dzielimy je zawsze na przewodowe oraz bezprzewodowe. Jest to najważniejszy aspekt na sam początek szukania przez nas idealnego sprzętu.

W przypadku słuchawek przewodowych możemy liczyć na dużo wyższą jakość dźwięku, lecz jest to kosztem plątania się w kablach, a finalnie nawet w ich uszkodzeniu. W przypadku słuchawek bezprzewodowych ten problem znika, ale prócz niższej jakości audio otrzymujemy również nieraz opóźnienie w transmitowaniu dźwięku do naszego odbiornika.

Drugą informacją, która może nam pojawić się przy wyszukiwaniu idealnych słuchawek będzie ich forma noszenia. W tym przypadku posiadamy słuchawki nauszne, douszne oraz dokanałowe. Nazwy mówią same za siebie, dzięki czemu wiemy, jaka jest ich forma i wielkość. Jeśli chodzi o dobranie idealnych słuchawek dla gracza, zaleca się zakup słuchawek nausznych, gdyż najlepiej tłumią dźwięki otoczenia i pozwalają na większą immersję w grze.

Słuchawki douszne oraz dokanałowe zazwyczaj wybierane są przez graczy tylko dlatego, że bywają one ciężkie oraz ich pasek (ten, który utrzymuje słuchawki na naszej głowie) często zaczyna ściskać głowę, co powoduje pewien dyskomfort.

Na co jeszcze zwrócić uwagę przy zakupie słuchawek?

Skoro mamy już rozwiane podstawowe wątpliwości w doborze słuchawek, nadszedł czas na inne parametry, które ułatwią nam wyszukiwanie idealnych słuchawek dla graczy. Należy pamiętać, by słuchawki posiadały minimum podstawowe pasmo przenoszenia (od 20 Hz do 20 000 Hz). Po wspomnianej wcześniej kwestii wagowej warto zainteresować się, które słuchawki w całej naszej liście są najlżejsze.

Dodatkowo przy zakupie słuchawek warto zastanowić się nad tym, czy nie kupić słuchawek ze wbudowanym mikrofonem (nie jest to konieczne, ale często gracze komunikują się ze sobą w trakcie gry). Na sam koniec możemy pomyśleć nad dokupieniem zewnętrznej karty dźwiękowej do takich słuchawek, lecz to wiąże się z kolejną selekcją informacji w doborze idealnego modelu.

Jaki zakres cenowy?

Jest to rzecz, która najbardziej interesuje osoby chętne do dokonania zakupu słuchawek dla graczy. Budżet w końcu również jest istotny i nie zawsze można "zaszaleć". Mamy tutaj bardzo dobrą informację, gdyż dobre słuchawki przystosowane dla graczy znajdują się już w przedziale cenowym od około 70 zł. Dodatkowo bardzo często słuchawki nieużywane dostępne są w promocjach outletowych. Jesteśmy w stanie kupić dobre słuchawki w kwocie niższej niż 100 zł, ale jak wiemy, tutaj jakość audio może się różnić od słuchawek od około 150 złotych.

Dowiedz się więcej i sprawdź jakie są najlepsze słuchawki gamingowe dla ciebie.

Skomentuj!

Komentarz został zapisany pomyślnie.

Komentarze

    Brak komentarzy!
    Zostań pierwszą osobą, która doda komentarz.

Co myślisz o:

Wybieramy najlepsze słuchawki do gier!

0.0
zagłosuj!
głos oddany!
Reklama
-->