Co myślisz o:

Diablo

7.8
głosów: 8
zagłosuj na grę!
głos oddany!

Metryczka


Opublikował: kareel
 • Tytuł gry:

  Diablo

     
 • Gatunek:
  RPG , Zręcznościowe
 • Platformy:
  • PC
Najbardziej kultowy ActionRPG w historii, prekursor gatunku. Akcja została osadzona w mrocznym świecie Khandaras. Przygodę rozpoczynamy w miasteczku Tristram, pod którym znajdują się rozlegle labirynty katakumb zamieszkiwane przez prastare zło.

Do wyboru mamy trzy klasy postaci: wojownika (warrior), łuczniczkę (rogue) oraz czarodzieja (sorcerer), z których każda posiada unikalne umiejętności. W trakcie zabawy znajdujemy nową broń, zbroje oraz różne inne ciekawe przedmioty, które są losowo generowane; Podobnie jak wszystkie lokacje! Wraz z zabijaniem kolejnych wrogów zdobywamy doświadczenie i rozwijamy umiejętności. W porównaniu do innych RPG, cała fabuła, questy jak i rozwój postaci zostały tutaj potraktowane po macoszemu. Liczyła się tu głównie walka, która została utrzymana w zręcznościowym stylu. Wkrótce rozwiązanie to zaczęły kopiować inne firmy i w ten sposób pojawił się gatunek ActionRGP.

Wielką zaletą tego tytułu był świetny tryb multiplayer, umożliwiający grę czterech graczy jednocześnie w sieci LAN lub Internecie na darmowych serwerach Battle.net. Rozgrywka wieloosobowa stawiała na współpracę między Graczami, ale można było także prowadzić pojedynki PvP.
Zobacz też!
Skomentuj!

Komentarz został zapisany pomyślnie.

Komentarze

  Brak komentarzy!
  Zostań pierwszą osobą, która doda komentarz.