Czy sprzęt Apple jest aż tak dobry i bezpieczny?

kategoria: Technologia   dodane: 04/05/2022
Wszystko zależy od tego, kto atakuje. Można się śmiać, ale to proste powiedzenie niesie w sobie sporo prawdy, nawet w rynku technologicznym. Bo skoro nie ma przeciwnika? To z kim miałoby się przegrać. Chyba tylko samym ze sobą. I tu tkwi niebezpieczeństwo tej pułapki myślowej. Skupmy się jednak na elektronice od Apple.
  • W czym Apple jest lepsze od innych?

  • Dlaczego warto kupić iPhone’a?

W czym Apple jest lepsze od innych?

Prawdziwy fanboj mógłby odpowiedzieć na to pytanie jednym prostym zdaniem - „we wszystkim”. Prawda nie jest jednak tak prosta jak to zdanie. Właściwie to można powiedzieć, że większym markom niczego nie brakuje w konkurowaniu z Apple. Co więcej, oferują często lepszy sprzęt, droższy technologicznie (to na 100%), często lepszej jakości i z jakimiś dodatkowymi innowacjami, których u osadników ciężko się jest doszukać od dobrych kilku paru lat.

 

Wydaje się jednak, że chodzi tu o ten pewien rodzaj emejzingu - polecam poszukać ile razy pada to słowo na każdej konferencji Apple - tudzież wychwalania swojego produktu pod niebiosa. Każda, nawet najmniejsza zmiana jest przekształcana na język „Makowców”, którzy myślą, że Apple ciągle jest innowacyjną marką. Otóż nie, Apple od dawna przestało być taką firmą. Firma skupia się raczej na kopiowaniu dobrych pomysłów i implementowaniu ich w swoje rozwiązania, aniżeli wymyślania czegoś nowego - to wszystko muszą zrobić już zewnętrzne podmioty, na których trzeba się inspirować.

 

Jeśli pasuje nam ta bezpieczna ewolucja, to pewnie rok w rok zaopatrujemy się w iPhone’a w nowy model. Większości z Was polecamy sprawdzonych sprzedawców. Znajdziemy takich zarówno stacjonarnie, jak i w internecie (np. AMSO). Oczywiście możemy kupować w innych miejscach. Najczęściej decydujemy się na zakup z drugiej ręki na popularnych portalach aukcyjnych:

 

  • eBay

  • Allegro

  • OLX

 

A bezpieczeństwo? Często zapominamy, że to także jeden z największych atutów Apple, które dość mocno skupia się na promowaniu prywatności w swoim smartfonie. Była przez to duża sprzeczka z Facebookiem, który nie ukrywa, że czerpie z tego rodzaju „śledzenia” dużo pieniędzy, a których Apple ich pozbawia coraz bardziej (z aktualizacji na aktualizację). Ale nie daj się zwieść marce z Cupertino. To duża firma, za którą stoją udziałowcy i ona też musi zarabiać.

Dlaczego warto kupić iPhone’a?

Jednym z głównych powodów jest to, że jest to smartfon bardzo intuicyjny i łatwy w obsłudze. Większość z nas czego szuka w technologi? Do czego jako ludzie wciąż dążymy? Do tego, aby nam ludziom było wygodnie. Aby część procesów w życiu przejęła za nas maszyna. Tak, dążymy jak zwykle do poprawiania, czy też ułatwiania sobie życia, choć tak naprawdę robimy zupełnie inaczej - ale to kwestia na inny artykuł. Ważne w tym wszystkim jest więc to, że obsługa takiego telefonu (np. iphone 6) jest banalnie prosta i nie wymaga tygodni nauki. Bierzesz telefon do ręki i od razu wiesz, co masz robić. I może w tym tkwi jego (iPhone’a) cała magia.