Jaki uchwyt do telefonu do samochodu kupić?

kategoria: Technologia   dodane: 31/01/2022
Jaki uchwyt do telefonu do samochodu kupić? Na co zwrócić uwagę, wybierając optymalną opcję? Jeśli szukasz odpowiedniego uchwytu na telefon do samochodu, zapraszamy do lektury.
  1. Uchwyty do telefonu – jaki rodzaj?

  2. Jaki uchwyt do telefonu do samochodu wybrać?

  3. Szkło hartowane na telefon – inne akcesoria warte uwagi

Jeśli często korzystasz z telefonu podczas jazdy, prowadząc rozmowy głosowe czy włączając nawigację, uchwyt samochodowy to produkt, który powinieneś mieć. Dlaczego? Dzięki niemu możesz umieścić smartfon w wygodnym dla Ciebie miejscu i tym samym widzieć ekran oraz kontrolować to, co dzieje się na drodze. Jaki uchwyt do telefonu do samochodu wybrać? Aby mieć pewność, że ostatecznie zdecydujesz się na optymalne rozwiązanie dla siebie, już teraz zapoznaj się z dostępnymi na rynku opcjami.

Uchwyt do telefonu – jaki rodzaj?

Jaki rodzaj uchwytu do telefonu wybrać? Wszystko zależy od tego, czego potrzebujesz. Ważne, by uchwyt do telefonu do samochodu gwarantował nam komfort i wygodę. Na rynku aktualnie znajdzie takie produkty, które można zamocować na szybie za pośrednictwem przyssawki. Z reguły jest to rozwiązanie uniwersalne, dlatego cieszy się dużą popularnością. Przy uchwytach tego rodzaju warto pamiętać o tym, by zamontować je z odpowiednią siłą. To ważne, by produkt trzymał się mocno szyby i nie odczepił się w trakcie jazdy. Uchwyty tego typu nie są jednak pozbawione wad. W większości przypadków ograniczają nieco widoczność, szczególnie gdy mocujemy w nich urządzenie sporych rozmiarów. Z tego właśnie powodu uchwyt z przyssawką często montuje się po lewej stronie kierowcy. To także nie jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ zerkanie na telefon umieszczony w takim miejscu, odwraca naszą uwagę od drogi.

Na rynku znajdziesz także uchwyty montowane do deski rozdzielczej lub maty antypoślizgowe, które nakłada się na wspomnianą deskę rozdzielczą. Coraz większą jednak popularnością cieszą się te rozwiązania, które mocuje się na kratkach nawiewu. Dla wielu osób umieszczenie telefonu w takim miejscu jest wygodne, ponieważ nie musimy zerkać na boki, by dojrzeć włączoną na smartfonie nawigację oraz urządzenie nie ogranicza nam w żaden sposób widoczności. Oczywiście ten typ uchwytu nie jest pozbawione również wad. Przy włączonym ogrzewaniu nasz smartfon może z łatwością się nagrzać.

Warto rozważyć również zakup mniejszych uchwytów magnetycznych. Nie zajmują dużo miejsca, a odpowiednio dobrane rozwiązanie do rozmiarów telefonu skutecznie utrzymuje urządzenie – nawet w trakcie jazdy po dziurawych drogach. 

Jaki uchwyt do telefonu do samochodu wybrać?

Kupując uchwyt do telefonu do samochodu, zwróć przede wszystkim uwagę na sposób mocowania produktu. Zastanów się, w którym miejscu Twojego pojazdu chcesz ostatecznie umieścić swój telefon i na tej podstawie zdecyduj, jaki rodzaj uchwytu spełni te oczekiwania. Ważne, by było to miejsce takie, w którym ani uchwyt, ani znajdujący się w nim smartfon nie będą zasłaniać widoku drogi, a jednocześnie będą w zasięgu Twojego wzroku. Pamiętaj również o tym, aby wybrać odpowiedni rozmiar uchwytu do wielkości Twojego urządzenia.

Szkło hartowane na telefon – inne akcesoria warte uwagi

Nawet jeśli wybierzesz najodpowiedniejszy uchwyt do swojego telefonu, nie zapominaj również o innych akcesoriach. Szczególnie tych, które gwarantują Twojemu urządzeniu odpowiednie bezpieczeństwo. Mamy na myśli szkło hartowane na telefon oraz etui. Może zdarzyć się tak, że na mocno dziurawej drodze, trzęsący się telefon wypadnie z uchwytu. Nawet jeśli nie upadnie ze zbyt dużej wysokości, może uderzyć w jakikolwiek inny element, co poskutkuje zbitym ekranem czy obudową. Dlatego warto zainwestować w tego rodzaju akcesoria i używać ich nie tylko w samochodzie, kiedy trzymamy telefon w uchwycie, ale na co dzień.

Decydując się na szkło hartowane oraz etui, musisz oczywiście wziąć pod uwagę model telefonu. Warto także wybrać odpowiednią grubość szkła hartowanego. Jeśli nie wiesz, jak założyć szkło hartowane lub jakie szkło hartowane w ogóle wybrać, koniecznie poproś o pomoc sprzedawcę. Samo zakładanie szkła hartowanego nie jest trudne, ale niedoświadczona osoba może mieć problem z tym. Nie chodzi tu tylko o proste przyklejenie folii ochronnej, ale chociażby o to, by między szkłem a ekranem nie pozostały żadne drobinki kurzu i inne zanieczyszczenia. Szkło ochronne przydaje się w najmniej spodziewanych sytuacjach, dlatego zakup szkła hartowanego można uznać za coś obowiązkowego. Zabezpieczy to ekran smartfona, a dobre szkła hartowane są niewyczuwalne. Dzięki temu ekran telefonu będzie odpowiednio reagował na dotyk. Warto tylko zadbać, aby szkła ochronne zostały prawidłowo założone, bo w przeciwnym razie na ekranie telefonu będzie widać niedoskonałości. Front telefonu powinien natomiast być ich pozbawiony. Wówczas sprzęt będzie ładnie wyglądał, co na pewno poprawi komfort użytkowania. W razie trudności z założeniem szkła zawsze można skorzystać z pomocy kogoś, kto zajmuje się tym na co dzień i ma doświadczenie w takich rzeczach jak folie ochronne.