Jakie gogle VR kupić?

kategoria: Technologia   dodane: 02/03/2023
Jakie gogle VR kupić? Na co zwrócić uwagę, wybierając odpowiednie dla siebie okulary VR? Na pytania odpowiadamy w dzisiejszym artykule.
  1. Jakie okulary VR można znaleźć na rynku?
  2. Na co zwrócić uwagę, kupując gogle VR?

 

W dzisiejszych czasach gogle VR stanowią niezwykle ciekawą propozycję dla miłośników gier, filmów czy innych form rozrywki. W sklepach dostępne są różne rodzaje okularów VR, które między sobą różnią się nie tylko ceną, ale i jakością oferowanego doświadczenia z wirtualną rzeczywistością. Jakie gogle VR kupić? Szczegóły na ten temat znajdziesz w poniższym wpisie. 

Jakie okulary VR można znaleźć na rynku?

Jakie okulary VR można aktualnie znaleźć na rynku? Otóż dostępne są zarówno gogle, które podłącza się do konsoli – na przykład gogle VR PS5 czy komputera oraz okulary VR przeznaczone do smartfonów. Te drugie rozwiązanie jest właściwie najprostszym i najtańszym sposobem na to, aby wejść w świat wirtualnej rzeczywistości. Takie gogle VR do smartfonów wykorzystują ekran telefonu do wyświetlania obrazów, a ich rolą jest tylko odpowiednie ustawienie wyświetlacza przed naszymi oczami. Okulary VR do konsoli lub komputera natomiast to bardziej rozbudowane urządzenia, oferujące lepszą jakość obrazu oraz możliwość uruchomienia bardziej zaawansowanych gier i aplikacji.

A zatem, kupując okulary VR, w pierwszej kolejności musisz zastanowić się, jakie będzie ich przeznaczenie. Potrzebujesz gogli VR do swojego smartfona czy konsoli lub komputera? Odpowiedź na to pytanie już zawęża Twoje pole poszukiwań odpowiedniego dla siebie rozwiązania.

Jeśli cenisz sobie mobilność i chcesz korzystać z gogli VR bez żadnych ograniczeń, polecamy zwrócić uwagę między innymi na urządzenie Oculus Quest 2. To okulary, które cieszą się aktualnie sporą popularnością wśród fanów tego rodzaju rozrywki. Gwarantują użytkownikowi doskonałą jakość obrazu oraz dźwięku i jednocześnie nie wymagają podłączenia do konsoli czy komputera.

Na co zwrócić uwagę, kupując gogle VR?

Zanim zdecydujesz się na wybrane gogle VR, koniecznie sprawdź dokładnie parametry interesujących Cię urządzeń. Do ważnych czynników zalicza się przede wszystkim jakość obrazu. To właściwie najistotniejsze kryterium, na które trzeba zwrócić uwagę, wybierając dla siebie odpowiednie gogle VR. Im lepsza jakość obrazu, tym bardziej wciągająca będzie dla Ciebie wirtualna rzeczywistość. Dobrze, gdy gogle VR mają rozdzielczość ekranu na poziomie minimum Full HD oraz gdy pole widzenia wynosi nie mniej niż 100 stopni. Warto także sprawdzić, czy interesujące nas gogle VR mają specjalne soczewki, które gwarantują ostry obraz – również na skraju pola widzenia.

Jeśli chodzi o ostrość obrazu na obrzeżach pola widzenia, warto sprawdzić, jakie soczewki zaimplementowano w danych okularach VR. Wyróżnia się soczewki sferyczne oraz asferyczne. Te pierwsze zapewniają mniej ostre obrazy na obrzeżach pola widzenia, asferyczne natomiast gwarantują bardziej naturalny obraz na całym polu widzenia. Dodatkowo soczewki sferyczne mogą powodować świetlne refleksy i odblaski, co może negatywnie wpłynąć na jakość obrazu.

Kolejne kryterium to oczywiście kompatybilność urządzenia z urządzeniami, z którymi chcemy je podłączyć. Na rynku dostępne są gogle VR, które można podłączyć zarówno do smartfonów, jak i komputerów, konsol czy tabletów. Warto więc sprawdzić przed zakupem, czy interesujące nas okulary VR są zgodne z naszym urządzeniem, aby uniknąć niepotrzebnych problemów z ich późniejszym podłączeniem.

Wybierając gogle VR, zwróć uwagę także na wygodę użytkowania. Okulary VR to urządzenie, które będziesz nosić na głowie, dlatego wygoda ich użytkowania jest bardzo istotna. Polecamy wybierać takie gogle VR, które mają kompleksową regulację i miękkie oparcie zarówno na policzkach, jak i nosie. Istotna może okazać się także waga samym gogli VR. Wybierz takie, które nie będą powodować uczucia dyskomfortu podczas dłuższego użytkowania.