Myszki gamingowe – jaką kupić?

kategoria: Technologia   dodane: 11/05/2022
Interesują Cię myszki gamingowe, ale nie wiesz, jaką kupić? Na co zwrócić uwagę, wybierając mysz gamingową? Ile kosztują dobre myszki gamingowe? Lepszą opcją będzie bezprzewodowa mysz czy przewodowe rozwiązanie? Na powyższe pytania odpowiadamy w dzisiejszym artykule. 
  1. Czym powinna wyróżniać się dobra mysz gamingowa?
  2. Myszki bezprzewodowe czy przewodowe?
  3. Myszki gamingowe – wybrać laserową czy optyczną?

Grasz w gry i potrzebujesz sprawdzonej, wygodnej myszki? Najlepszym rozwiązaniem będzie oczywiście wybranie specjalnych myszek gamingowych. Czym powinna wyróżniać się dobra mysz gamingowa? Na jakie parametry zwrócić uwagę, wybierając akcesorium tego rodzaju? Jeśli szukasz odpowiedzi na powyższe pytania, znajdziesz je w niniejszym wpisie. Zapraszamy do szybkiego zapoznania się z tematem. 

Czym powinna wyróżniać się dobra mysz gamingowa?

Czym właściwie powinny wyróżniać się dobre myszki gamingowe i na co zwrócić uwagę, kupując urządzenie tego rodzaju? Przede wszystkim warto wybierać takie myszki gamingowe, które zostały wyprodukowane z tworzywa antypoślizgowego. Dzięki temu akcesorium będzie gwarantować optymalną przyczepność w trakcie gry. Ponadto zdecyduj się na rozwiązania wyposażone w dodatkowe, programowalne przyciski. Ich celem jest ułatwienie rozgrywki. Specjaliści wskazują, że najlepsza i w pełni funkcjonalna mysz gamingowa to taka, która ma minimum 5 dodatkowych klawiszy.

Kolejnym parametrem, na który trzeba zwrócić uwagę, kupując mysz gamingową, jest jej rozdzielczość. W przypadku grania w gry poleca się wybierać modele o rozdzielczości minimum 1800 DPI. Oczywiście im większy parametr, tym większe możliwości, jeśli chodzi o regulowanie czułości urządzenia. Równie istotny jest wybór czujnika – lepszą opcją będzie optyczny czy laserowy? Na to pytanie odpowiadamy w dalszej części dzisiejszego wpisu.

Jeśli zależy Ci na bezproblemowej rozgrywce, nie oszczędzaj na myszce gamingowej. Czasami jednak dobra mysz gamingowa może mocno przekroczyć budżet, który ostatecznie chcemy na nią przeznaczyć. W takim przypadku zawsze można kupić tanie myszki gamingowe refurbished, pochodzące z konsumenckiego prawa zwrotu. Myszki tego rodzaju wcale nie muszą być używane – niekiedy klienci nawet nie wyciągają ich z pudełek. Zatem jest szansa, że znajdziesz w pełni działającą, dobrą mysz gamingową w relatywnie niskiej cenie. Kupując mysz gamingową z drugiej ręki warto decydować się na sprawdzone źródła. Dzięki temu będziesz mieć gwarancję, że otrzymasz w pełni sprawny produkt. 

Myszki bezprzewodowe czy przewodowe?

Jeszcze jakiś czas temu wielu specjalistów polecało wybierać mysz przewodową. Dlaczego? Ponieważ przy bezprzewodowych rozwiązaniach zauważalne były opóźnienia w działaniu. Dziś na szczęście można znaleźć na rynku wysokiej jakości myszki bezprzewodowe gamingowe, które doskonale sprawdzają się przy rozgrywkach wszelkiego rodzaju – również dynamicznych. Zaletą myszki bezprzewodowej jest oczywiście brak kabla, który daje dużo więcej swobody w trakcie gry. Łączą się z laptopem lub komputerem za pośrednictwem fal radiowych czy modułu Bluetooth. Ich zasięg może sięgać nawet 15 metrów, co pozwala na prowadzenie rozgrywki w nieco większych odległościach, jeśli Ci na tym zależy. Jedyną wadą myszek bezprzewodowych jest oczywiście konieczność ich ładowania lub wymieniania baterii. Warto pamiętać o regularnym ładowaniu, aby akcesorium nie rozładowało się w najmniej pożądanym momencie – na przykład w trakcie gry.

Myszki gamingowe – wybrać laserową czy optyczną?

Która mysz gamingowa będzie lepszą opcją – laserowa czy optyczna? Oba rozwiązania działają na podobnej zasadzie Diody, które montuje się za układem soczewek, mają za zadanie emitować światło i tym samym oświetlać tę powierzchnię, po której porusza się mysz. Światło odbija się od powierzchni i rozprasza się, wracając do niewielkiej kamery rejestrującej. Sygnałowy procesor natomiast oblicza te przesunięcia, co przekłada się na ruch kursora, który widzimy na ekranie monitora.

Między sobą myszki różnią się rodzajem światła, który jest przesyłany. Mysz optyczna wykorzystuje diodę LED, a laserowa - wiązkę laserową. Ta druga opcja gwarantuje większą czułość i precyzję, ale ma też pewną wadę. Laser dokładnie odczytuję fakturę podłoża i kiedy poruszamy myszką na chropowatej powierzchni, urządzenie może tracić swoją płynność, a sam ruch kursora na ekranie może nieco wariować. Dlatego tak ważne jest, aby myszki laserowe wykorzystywać na gładkiej i przede wszystkim jednolitej nawierzchni – najlepszym rozwiązaniem będzie zainwestowanie w odpowiednią podkładkę. Nowoczesna myszka gamingowa pozwala ustawić czułość myszy w taki sposób, aby zapewnić wysoki komfort. Z tego powodu to, ile kosztuje myszka gamingowa może być dla niektórych osób zaskoczeniem. Wyższa cena przekłada się jednak na lepszy sensor optyczny, a dodatkowo taki typ myszy ma ciekawszy design. Modele z sensorem laserowym lub takie, w których dostępna jest niestandardowa liczba przycisków na pewno ułatwią granie i poprawią wygodę użytkowania. Krótki czas reakcji w wielu grach ma kluczowe znaczenie, a nawet do użytku biurowego dodatkowe przyciski, w które wyposażone są najlepsze modele mogą się przydać. Trzeba tylko wybrać, czy ma być przewodowa, czy wyposażona w kabel. Przy zakupie myszki gamingowej warto również upewnić się, że ten rodzaj myszy będzie odpowiedni, bo czasami na pierwszy rzut oka niektóre modele są podobne.