Wpływ gier komputerowych na człowieka

kategoria: Gry   dodane: 28/12/2021
Wielu starszych ludzi, rodziców narzeka na gry komputerowe. Twierdzą oni, że gry mają negatywny wpływ na zachowanie, wyniki w szkole itp. „Moje dziecko cały dzień siedzi przed komputerem”, ”Gra zamiast się uczyć”, „Marnuje bezsensownie czas”. Czy aby na pewno?

Badania pokazują, że gry mają mnóstwo pozytywnych zalet. Wiele z nich jest bardzo złożonych, co uczy radzenia sobie z skomplikowanymi i wielowarstwowymi problemami. Te wymagające szybkiego refleksu polepszają szybkość reakcji. Strategiczne uczą przedsiębiorczości, planowania i zarządzania. RPG pokazują wpływ podejmowanych decyzji na dalsze życie. Sieciówki uczą współpracy, komunikacji interpersonalnej i współpracy w zespole. Inną sprawą jest także nauka języka podczas grania w obcojęzyczne pozycje.

Gry mają oczywiście swoje wady- mogą prowadzić do uzależnień, dekoncentracji, unikania innych obowiązków czy zaniedbywania relacji w realnym życiu. Wszystko jednak jest dla ludzi i jeżeli korzystamy z nich rozsądnie na pewno nie przyniosą nic złego- a wręcz przeciwnie- pozwolą na nabycie nowych umiejętności i mogą pomóc przysposabiać nasze dziecko do problemów dorosłego życia.