• Opublikował: kareel
  Dodano: 30 grudnia 2009

  Brak komentarzy

  Najnowsze DLC do Dragon Age już za tydzień !
  W Return to Ostagar, bo tak nazywa się wspominany dodatek, wrócimy do fortecy, którą pamiętamy z początku gry i będziemy starali się uratować niedobitki królewskiej armii która ocalała z pogromu. W dodatku oprócz kilku zadań znajdziemy jednak także kilka nowych unikatowych przedmiotów. Twórcy gry obiecują, iż to DLC będzie nieco większego od poprzednich. Całość kosztować ma około 16zł (400 punktów MS) i będzie dostępne na razie wyłącznie dla posiadaczy PC i Xboxów. Wersja przeznaczona na PS3 ukaże się bowiem nieco później. A oto i wideo z gry, niestety jeszcze nie z opisywanego dodatku:  
 • Opublikował: kareel
  Dodano: 30 grudnia 2009

  Brak komentarzy

  Tajemniczy news związany z Command & Conquer
  Sama rzecz nie tyczy się jednak bezpośrednio nowego C&C, tylko ogólnie całej serii, która ma wejść podobno w zupełnie nowe „medium”. Tak przynajmniej głosi oficjalna informacja prasowa zamieszczona na stronie gry.  Nie za bardzo wiemy jednak co o tym sądzić, chociaż twórcy pokusili się nawet o dodanie obrazka: Czyżby planowana była nowa gra w świecie C&C ale z rysunkową grafiką? Film animowany? Zgadywać można by tak długo... A co Wy o tym myślicie? Czekamy na nowe informacje i Wasze komentarze !
 • Opublikował: kareel
  Dodano: 30 grudnia 2009

  Brak komentarzy

  Nowy wielordzeniowy procesor w następnym Play Station?
  Jak wiadomo procesor Cell z nowego PS 3 nie jest całkiem udaną konstrukcją. Porażał wprawdzie swą wydajnością, ale jednocześnie okazał się być bardzo drogi w produkcji i miał za bardzo skomplikowaną architekturę. Sony boi się powtórzyć tego błędu i już teraz szuka nowego procesora, który mógłby napędzać następcę PS3. W Japońskiej prasie można było ostatnio przeczytać kilka artykułów na temat przymiarek tej firmy do wielordzeniowych procesorów. Ciekawe co z tego wszystkiego wyjdzie i czy Sony zdąży z nowościami na czas – premiera nowej konsoli była przecież zapowiadana już na 2012 rok.
 • Opublikował: kareel
  Dodano: 29 grudnia 2009

  Brak komentarzy

  Crysis 2 na konsolach dzięki… piratom?
  Oczywiście chodzi tutaj o kasę. Ludzie z Cryteka słusznie uznali, że rynek konsolowy ma naprawdę ogromny potencjał i można na nim sprzedać co najmniej „kilka” kopii więcej niż na samo PC. Co jednak ciekawsze, twórcy gry argumentują swoją decyzję dosyć pokrętnie… piractwem! Doszli bowiem podobno do wniosku, iż wydawanie gier na PC jest nieopłacalne a wśród konsolowych graczy piractwo nie jest aż tak dużym zjawiskiem, więc zarobią znacznie więcej. Przy okazji dowiedzieliśmy się też, że licencje na silnik  Crysisa sprzedają się podobno jak cieple bułeczki i już niedługo zobaczymy szereg nowych, pięknie wyglądających gier. Wracając jednak do tematu - Crysis na konsole? Brzmi to dosyć dziwnie… miejmy nadzieję, że w wersji PC sterowanie będzie...
 • Opublikował: kareel
  Dodano: 29 grudnia 2009

  Komentarze: 6

  GTA 5 już na najbliższym E3?
  Jessie twierdzi, iż jednak raczej nie obejrzymy jeszcze żadnej grywanej wersji, ale samej gry można byłoby się spodziewać w 2011 roku. Ten znany analityk odniósł się też do nurtujących wszystkich Graczy kwestii wyłączności GTA na konsole Sony lub Microsoftu. Divnich uważa jednak, że takie coś nie miałoby większego sensu, co udowodniła zresztą nikła sprzedaż ekskluzywnych dodatków do GTA IV, które trafiły wyłącznie na Xboxa. Ciekawe, ciekawe, tylko ile w tym wszystkim prawdy?
 • Opublikował: kareel
  Dodano: 29 grudnia 2009

  Komentarze: 1

  Klocki LEGO z Prince of Persia!
  Nowa seria klocków ma się składać podobno z pięciu różnych zestawów; wszystkie będą raczej nawiązywać bardziej do nadchodzącego filmu niż do gier, które tak dobrze pamiętamy. Same nazwy serii zostały zresztą żywcem wzięte z ekranizacji Prince of Persia; Quest Against Time, Hassassins Hide Out, Fight For The Dagger, Battle of Almut oraz The Ostrich Race. Kilka zdjęć opisywanych zestawów znaleźć można w serwisie brickset, który to właśnie dobrał się do tych informacji.
 • Opublikował: kareel
  Dodano: 29 grudnia 2009

  Brak komentarzy

  Nowe informacje na temat następnej konsoli Nintendo
  Goto twierdzi, iż sercem nowej, nienazwanej jeszcze konsoli ma być układ oparty na Intelowskim procesorze graficznym o nazwie kodowej Larrabee. Sam procesor miał mieć już swoją premierą w przyszłym roku, ale niedawno ją odwołano. Powodem tego są podobno tarcia pomiędzy Intelem a Nintendo. Nintendo chciało bowiem podobno zastosować Larrabee już w planowanej od dawna Wii HD, natomiast Intel żąda aby jego nowy układ trafił od razu do zupełnie nowej konsoli. Ciekawe jak to się wszystko skończy i jak szybko dostaniemy w ręce tę nową konsolę. Trzeba przyznać, iż samo Larrabee prezentuje się bardzo ciekawie. Jest to bowiem jeden z pierwszych układów który jest połączeniem CPU z GPU czyli jednym słowem pozwala na użycie karty graficznej do zadań, które spełnia zwykle procesor....
 • Opublikował: kareel
  Dodano: 29 grudnia 2009

  Brak komentarzy

  Co planuje Square Enix ?
  W wywiadzie dla magazynu Magazine Gamega, Tetsuya Nomura przyznał, iż w tej chwili prowadzone są prace nad Final Fantasy Versus XIII i Agito XIII oraz, że już niedługo zapowiedziana zostanie nowa „gra marzeń”, na którą wszyscy od dawna czekamy. Czyżby w końcu oczekiwany przez fanów remake Final Fantasy VII a może nowa cześć serii Kingdom Hearts, o której tez się ostatnio sporo mówiło? Jak myślicie? 
 • Opublikował: kareel
  Dodano: 28 grudnia 2009

  Brak komentarzy

  Nowe wiadomości na temat importu zapisów w Mass Effect 2
  Twórcy gry obiecują, że po wczytaniu zapisu każdy z wyborów jakich dokonaliśmy w jedynce przełoży się na sytuację jaką zastaniemy w sequelu. Co jednak ważniejsze wiemy już również jak zostanie rozwiązany problem z importem super doświadczonych postaci. Oczywiście stracą one większość swoich zdolności, ale im silniejszego bohatera przeniesiemy tym otrzyma on więcej różnych początkowych bonusów takich jak chociażby lepszy ekwipunek na początek czy więcej pieniędzy! Ciekawe rozwiązanie! Czekamy! O oto gameplay z nadchodzącego Mass Effect 2:  
 • Opublikował: kareel
  Dodano: 28 grudnia 2009

  Komentarze: 1

  Co kupują japończycy?
  Pierwsze miejsce zajmuje oczywiście debiutujące nowe Final Fantasy, chociaż chyba nikt nie spodziewał się aż tak dużego sukcesu tej produkcji! Następne, już zresztą tradycyjnie, okupują gry wydawane na Wii i NDS, które te konsole właśnie w Japonii są najpopularniejsze. Ale oto lista wraz z liczbą sprzedanych egzemplarzy (w ostatnim miesiącu i łącznie) oraz platformą, na której ukazał się dany tytuł: 1. [PS3] Final Fantasy XIII – 1 501 964 2. [WII] New Super Mario Bros. Wii – 567 890 / 1 933 827 3. [NDS] Friend Collection – 165 575 / 2 089 946 4. [NDS] Pokemon Heart Gold / Soul Silver – 111 454 / 3 339 872 5. [WII] Wii Fit Plus – 92 561 / 1 201 258 6. [NDS] Inazuma Eleven 2: Threat of the Invaders  – 71 085 / 808 000 7. [WII]...
 • Opublikował: kareel
  Dodano: 28 grudnia 2009

  Brak komentarzy

  Będzie nowy Test Drive!
  O tym, że powstaje nowe Test Drive widzieliśmy już wprawdzie od dłuższego czasu, ale ciągle jednak brak było jakichkolwiek bliższych informacji na ten temat. Tymczasem, jak już pisaliśmy, w CV pana Le Brisa, znaleźć można informację, iż pracuje on jako designer tworzący – uwaga - Test Drive High Life. Wygląda więc na to, że tajemnica tytułu nowej części TD tajemnicą być już przestała. Przy okazji dowiedzieliśmy się też, że gra trafić ma podobno zarówno na PC jak i PS 3 oraz oczywiście Xboxa 360. Informacja ta jednak nie została na razie oficjalnie potwierdzona przez Eden Games. Czekamy na więcej info i na pierwsze screeny z gry! A oto jak wyglądała seria Test Driver kilkanaście lat temu: