• Opublikował: myrkin.poczta
  Dodano: 9 sierpnia 2012

  Komentarze: 6

  Ouya - sukces konsoli na Kickstarterze
  Kampania opartej na Androidzie konsoli Ouya na Kickstarterze zakończyła się wielkim sukcesem. 63416 osób wyraziło swoje wsparcie dla nowej domowej konsoli wpłacając na nią w sumie 8,596,475 USD. Celem projektu na portalu Kickstarter było zebranie 950 tysięcy dolarów, co osiągnięto w zaledwie kilka godzin od startu w zeszłym miesiącu.  Wczoraj zaś zespół odpowiedzialny za projektowanie i produkcję Ouya potwierdził, że system będzie obsługiwał cztery kontrolery. Z kolei Namco Bandai powiedziało, że prowadzi "aktywne rozmowy" z Ouya "aby wprowadzić największe na świecie growe właściwości do ekscytującej nowej otwartej platformy dla gier".  Oczekuje się, że Ouya trafi na półki sklepowe w marcu 2013 roku.  
 • Opublikował: kareel
  Dodano: 7 kwietnia 2010

  Brak komentarzy

  Nintendo lekceważy iPada ?
  Tymczasem potentat na rynku konsol przenośnych – firma Nintendo - zdaje się zupełnie ignorować swojego nowego konkurenta. Reggie Fils-Aime, prezes amerykańskiego oddziału tej firmy, mówi wprost, że pojawienie się na rynku iPada nie ma „żadnego wpływu na politykę jego firmy”. Uważa też, że granie na produktach marki Apple to mrzonka i rynek ten prawie nie istnieje. Tymczasem wszyscy uznani analitycy twierdzą coś zupełnie przeciwnego - że to właśnie platforma Apple rozwija się najszybciej. Zresztą również i producenci gier coraz aktywniej zaczynają tworzyć swoje tytuły na platformę tej firmy. Czyżby więc Nintendo robiło po prostu dobrą minę do złej gry? Tymczasem mamy dla Was króciutką reklamę opisywanego tabletu  - oto iPad:
 • Opublikował: kareel
  Dodano: 20 marca 2010

  Brak komentarzy

  Skąd się wzięła nawa nowego kontrolera Sony?
  Scott przyznał jednak, że dyskusja nad ostateczną nazwą byłą naprawdę gorąca a do współpracy zaproszono nawet kilka wyspecjalizowanych agencji PR. W końcu stanęło jednak właśnie na PlayStation Move, mogło być lepiej ale nie narzekajmy! Sony ma też wyraźną nadzieję, że dzięki nowemu gadżetowi odbierze Nintendo większość casualowych użytkowników, którzy skuszą się na PS 3 możliwością oglądania na tym sprzęcie również filmów Blu-ray. Jak jednak będzie naprawdę przekonamy się dopiero jesienią, bo wtedy właśnie planowana jest premiera tego cuda. Teraz to możemy najwyżej pooglądać razem prezentacje nowego kontrolera:  
 • Opublikował: kareel
  Dodano: 11 marca 2010

  Brak komentarzy

  Sony podało oficjalną nazwę swojego nowego kontrolera!
  Przy okazji dowiedzieliśmy się, też że koszt zakupu tego urządzenia wyniesie około stu dolarów, oraz, że oczywiście pojawia się zestawy konsol od razu wyposażonych w taki kontroler. Niektóre produkcje będą wykorzystywać też naraz dwa takie urządzenia, przy czym będzie można się bawić również ze znajomym trzymającym drugie PlayStation Move. Sony zapowiedziało też kilka ciekawych gier dedykowanych z myślą o tym systemie, chociaż wygląda na to, że będą to raczej proste pokazowe arcadówki. Mamy więc Dukes i Slider – bijatyki oraz Sport Champions, będący zestawem gier sportowych. Jednym słowem jakichś większych rewelacji tutaj niestety nie ma. Wszystko wydaje się raczej prostą kopią tego co Nintendo wymyśliło już lata temu na potrzeby swojego Wii.. Premiera...
 • Opublikował: kareel
  Dodano: 6 marca 2010

  Brak komentarzy

  Sony szykuje rewolucję w wersjach demo?
  W tym wypadku „degradowanie”, to po prostu coraz mniej możliwości i poziomów jakie będzie oferować dany tytuł. Powiedzmy, ze po ściągnięciu demka jakiegoś RPG przez pierwsze trzy dni będziemy mieli dostępne wszystkie rasy, ale już w czwartym zostaną tylko dwie i nie będziemy mogli przejść do na przykład innego miasta. Brzmi ciekawie, tylko w ogóle po co nam takie cos? W większości tytułów ten sposób się i tak nie sprawdzi, bo zdążymy dojść tylko do początku gry, który zwykle nie mówi wiele o niej samej; a po drugie będziemy musieli ściągać przecież całą grę! Zassanie z sieci czasami nawet 10GB to przecież nie taka pestka… Ciekawe co tylko na to piraci. Wprawdzie Sony jest znane z dobrych zabezpieczeń, ale obejście demka wydaje...
 • Opublikował: kareel
  Dodano: 2 marca 2010

  Brak komentarzy

  Play Station 3 znów online!
  Tak! Po prostu gdy data zmieniła się na drugiego marca, wszystko wróciło do normy. Jedynym utrudnieniem jest teraz zła data zegara systemowego, ale ją możemy już sami łatwo zmienić. Prawdziwa pluskwa milenijna? Niestety wygląda na to, że część ludzi, którzy mieli pecha grać w coś podczas słynnej awarii straciło swoje trofea ciężko zdobyte w różnych grach. Parę osób żali się też na problemy z zapisami. Na szczęście cała sprawa dotyczyła tylko stosunkowo niewielkiej liczby osób posiadających wersje z dyskami 40 i 80GB. Niesmak pozostaje. Afera rozpoczęła się zresztą akurat w momencie kiedy Sony miało w końcu szansę przegonić Xboxa. Czy jednak cała ta sytuacja wpłynie na wyniki sprzedaży PS3? Zobaczymy pewnie już niedługo. A na razie reklama konsoli Sony,...
 • Opublikował: kareel
  Dodano: 23 luty 2010

  Brak komentarzy

  EA kupuje IronMonkey Studios
  Na razie wiemy ile zapłaciło EA za swój nowy nabytek, ale wszystko wskazuje, że firma ta zamierza coraz mocniej inwestować w bardziej casualowe produkcje. Rok temu zakupiono przecież PlayFish, studio wyspecjalizowane w grach społeczniościowych a teraz właśnie „Żelazną Małpkę”. Ciekawe jak się to ma do planów ograniczenia wydatków i cięcia kosztów, które niedawno tak szumnie ogłaszano? Czyżby koniec kryzysu? Tak czy inaczej IronMonkey Studios jest znane posiadaczom komórek z takich hitów jak kilka części mobilnych Need for Speer, The Sims czy Fight Night. Z tej ostatniej gry prezentujemy zresztą krótki trailer:  
 • Opublikował: kareel
  Dodano: 15 luty 2010

  Brak komentarzy

  W sklepach zabraknie Play Station 3?
  Patrick Seybold z SCEA twierdzi wprawdzie, iż jego firma pracuje nad rozwiązaniem tego problemu i próbuje zwiększyć produkcję, ale powoli możliwości produkcyjne partnerów tej firmy się wyczerpują. Tak więc w najbliższym czasie może po prostu zabraknąć tych konsol w sklepach. Całe to zamieszanie spowodowane jest przez coraz większą sprzedaż zabawek Sony, która wzrosłą ostatnio aż o 36%, analitycy zaś uważają że to dopiero początek wzrostów i niedawna premiera Heavy Rain i God of War 3 jeszcze bardziej poprawi ten wynik. Pytanie jednak czy to wszystko jest prawdą, czy właśnie, jak sugerowaliśmy od razu na początku, akcją marketingową. Jak myślicie? Tymczasem reklama PS 3:  
 • Opublikował: kareel
  Dodano: 14 luty 2010

  Brak komentarzy

  120Gb miejsca na dysku Xboxa wystarczy każdemu?
  Z obliczeń tej firmy wynika bowiem, że taka ilość miejsca powinna wystarczyć przeciętemu posiadaczowi tej konsoli. Co jednak z tymi, którzy lubią mieć zainstalowanych sporo gier, albo masowo ściągają dema czy dodatki? Ich Microsoft ma w miejscu gdzie nie dociera światło a jedyną nadzieją, jest czekanie na różne limitowane serie kolekcjonerskie tych urządzeń z większymi dyskami. Aż przypomina się nam stara wypowiedź założyciela tej firmy, że 640KB pamięci wystarczy każdemu. Widzicie podobieństwa sytuacji? Na razie jednak dla jeszcze większego „rozbawiania”, reklama Xboxa :-)  
 • Opublikował: kareel
  Dodano: 29 stycznia 2010

  Brak komentarzy

  Nowy kontroler Sony wystartuje z 10 dedykowanymi tytułami
  Niestety dalej nie wiemy najważniejszego – kiedy ów cały Arc będzie miał swoją premierę. Ech…  Jeżeli zaś chodzi o wspomniane wyżej tytuły, to będą to podobno głównie gry sportowe, ale wśród nich znajdziemy także pozycję, w której będziemy hodować wirtualne zwierzątko. Nie za bardzo jednak sobie wyobrażamy w jaki sposób za pomocą kontrolera przypominającego latarkę można hodować jakiekolwiek zwierzątko… :-) Aż nie możemy się doczekać aby oglądnąć w akcji coś takiego!   Miejmy tylko nadzieję, że opisywane tytuły, to zupełnie nowe gry a nie jakieś przerobione starsze tytuły. Tymczasem po raz kolejny filmik z prezentacji Arc:  
 • Opublikował: kareel
  Dodano: 28 stycznia 2010

  Brak komentarzy

  Nintendo samo zrezygnowało z Natala?
  Firma 3DV Systems, która tak naprawdę jest twórcą tego pomysłu, jeszcze w 2007 roku prowadziła rozmowy z zarządem Nintendo na temat swojej kamery umożliwiającej sterowanie za pomocą ruchu, ale firma ta była nie ugięta i nie wyraziła zainteresowania tym pomysłem. Zarząd Nintendo bał się podobno wysokich kosztów produkcji i uważał, że takie coś jest wręcz niemożliwe w praktyce. Tymczasem 3DV Systems poszło do konkurencji – Microsoftu i… resztę już znacie! Wszystkie te informacje pochodzą od aminowego pracownika Nintendo, który podzielił się nimi z jednym z zachodnich serwisów. Ciekawa sprawa! Mamy chyba kandydata do największej pomyłki dekady :-) A oto bohater tej nowinki – Project Natal:  ...