• Opublikował: kareel
  Dodano: 17 grudnia 2009

  Brak komentarzy

  Ilu jest Graczy na świecie?
  Riccitiellego podczas wywiadu dla NBR nie podał wprawdzie skąd posiada takie  dane, ale warto zauważyć, iż zabrał on pod uwagę także wszystkie osoby bawiące się na telefonach komórkowych, konsolach jak i oczywiście na PC. Co więcej, John zalicza do Graczy każdego kto chciał raz miał styczność z jakąkolwiek grą. Przy takich założeniach miliard nie wydaje się już aż tak przesadzoną liczbą. Prawda? Co ciekawsze Riccitiellego uważa również, że dystrybucja cyfrowa to w tej chwili już ponad 40% rynku. Uwierzycie? Na pewno nie w Polsce ;-)
 • Opublikował: kareel
  Dodano: 16 grudnia 2009

  Brak komentarzy

  Dragon Age zaatakuje Maki!
  Port tego świetnego cRPG pojawi się w sklepach już 21 grudnia. Podobnie jak i w przypadku wersji PC, gra zostanie wydana w dwóch wersjach Standard, oraz Digital Deluxe, która zawiera także dodatek Warden's Keep, ścieżkę dźwiękową gry oraz dodatkowe, unikalne przedmioty. Tworzeniem portu zająć się ma firma TransGaming. Miejmy nadzieję, że obędzie się bez problemów i jakichś wnerwiających błędów. Prezent na gwiazdkę będzie jak znalazł. Szkoda, że tylko nie jest planowana polska wersja… A oto i wideo z gry (na razie z wersji na PC):  
 • Opublikował: kareel
  Dodano: 16 grudnia 2009

  Brak komentarzy

  Sega walczy o wydanie AvP w Australii
  Rada Przeglądu Decyzji Biura zabrać się ma w najbliższy piątek w celu ponownego przejrzenia wszystkich materiałów na temat Aliens vs Predator i ponownego zaopiniowania tego tytułu. Sega dostarczyła bowiem także nowe materiały, które mają dowieść, że gra jednak może być zaklasyfikowana i dopuszczona do sprzedaży. Problemem jest bowiem, iż na australijskim rynku nie ma kategorii wiekowej 18+. Każda gra dopuszczona do sprzedaży musi więc nadawać się dla nastoletnich użytkowników, a przecież trudno aby tak brutalny tytuł jak AvP spełniał te wymogi. Jest jednak o co walczyć – to w końcu ogromny rynek z ponad 20 milionami ewentualnych klientów. Trzymamy kciuki za Segę. Cenzurze gier mówimy stanowcze NIE! A oto i wideo do tej coraz bardziej kontrowersyjnej...
 • Opublikował: kareel
  Dodano: 15 grudnia 2009

  Brak komentarzy

  Nowa tajemnicza gra w uniwersum Star Wars ujawniona!
  Podczas tegorocznych Spike TV Video Game Awards zapowiedzianych zostało kilka ciekawych tytułów. Jednym z nich okazał się sequel do znakomitego Star Wars: The Force Unleashed, najlepiej sprzedającej się gry konsolowej ubiegłego roku. O samym The Force Unleashed II nie wiemy wprawdzie jeszcze nic, no, oprócz samego tytułu i trailera jaki trafił do sieci. Jeżeli zaś chodzi o ten ostatni, to filmik robi wrażenie! Zresztą zobaczcie sami:  
 • Opublikował: kareel
  Dodano: 14 grudnia 2009

  Komentarze: 1

  Listopadowa top-lista gier
  Na czele najlepiej sprzedających sie tytułów stoi Modern Warfare 2. Gra ta rozeszła się w naprawdę wielkiej ilości - sprzedano aż 6,07 mln jej sztuk! Jako ciekawostkę można podać, iż  znacznie mniejszą popularnością cieszyła się jej wersja przeznaczona na PS3, co zapewne sami zauważyliście.     Na drugim miejscu znajduje się New Super Mario Bros. Jego sprzedaż to około 1,4 mln egzemplarzy. Mała, prawda? Nic dziwnego, przecież Wii miało tym razem silną konkurencję. Szlachetne, czwarte miejsce zajmuje Assassin’s Creed II. Jego sprzedaż również jest wysoka. Sumując wszystkie sprzedane wersje na PC, PS3 oraz X360 otrzymamy około 1,25 mln sztuk. Pozostałe, wielkie tytuły takie jak np. Dragon Age: Origins również sie dobrze sprzedawały,...
 • Opublikował: kareel
  Dodano: 12 grudnia 2009

  Brak komentarzy

  Heavy Rain zadebiutuje już w lutym!
  Największe europejskie sklepy z grami, takie jak Game, Gamestation czy Play podają, że Heavy Rain będzie u nich dostępne już pod koniec lutego przyszłego roku.    Niestety, w obecnej chwili Sony nie chce potwierdzić tej informacji. Amerykański oddział tej firmy zapewnia jednak, iż oficjalna data wydania premiery zostanie wkrótce podana do publicznej wiadomości.  A europejski oddział sony? Pomimo wielu pytań, nadal nie dał żadnej odpowiedzi. Na sprawę rzucił trochę światła też serwis Famitsu, który również utrzymuje, iż premiera tej oczekiwanej przez wszystkich przygodówki nastąpi w lutym. My im wierzymy, a Wy? Na zakończenie krótkie wideo z gry:  
 • Opublikował: kareel
  Dodano: 12 grudnia 2009

  Brak komentarzy

  God of War III już wkrótce na rynku!
  John High, pracujący jako director of development w Sony poinformował nas w swoim oficjalnym blogu, iż gra God of War została już ukończona! Nareszcie! Dowiedzieliśmy sie też, że po wprowadzeniu kilku małych poprawek God of War III, w terminie, czyli w marcu,  wkroczy triumfalnie na rynek. Cytujemy: "Nic już nie dodajemy, gra została ukończona. Zrobiliśmy właśnie wersję beta, rozpoczynamy więc szerokie beta testy, postaramy się zrobić wszystko aby finalna wersja sprawiała Wam jak największą  frajdę i działała bez zarzutów.” Nic dodać, nic ująć! A na koniec wideo z gry:
 • Opublikował: kareel
  Dodano: 11 grudnia 2009

  Brak komentarzy

  Znamy datę premiery Aliens vs Predator
  Bardzo interesująco zapowiada się sam sposób wydania tej produkcji. Okazuje się, że gra trafi do sklepów aż w trzech różnych wersjach! Standardowej, pozbawionej dodatków, z samą grą wraz z instrukcją oraz w edycji nazwanej „Survivor Edition”, zawierającej kod umożliwiający pobranie dodatkowych map i zapakowanej w ekskluzywne metalowe pudełko. To jednak nie wszystko – prawdziwi maniacy mogą nabyć jeszcze „Hunter Edition”, gdzie znajdziemy jeszcze figurki z postaciami z gry, trójwymiarową kartkę pocztową (cokolwiek to znaczy), oraz odznakę Weyland Yutani. Coś w sam raz dla największych (i najbogatszych :-) fanów. Ceny tych wszystkich wspaniałości niestety nie podano. A oto AvP na żywo:  ...
 • Opublikował: kareel
  Dodano: 10 grudnia 2009

  Brak komentarzy

  Będą nowe dodadki do Borderlands
  Tak przynajmniej twierdzi serwis PS3Trophies, który opublikował tajemniczą listę trofeów z Borderlands. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie znalazło na niej kilka tajemniczo brzmiących nazw nawiązujących do miejsc zwanych "kolosea". Czyżby właśnie o tym traktować miało kolejne DLC do tej gierki? Oby - bo tego co naprawdę brakuje w Borderlands, to właśnie bardziej dopieszczonego i rozwiniętego trybu PvP. A oto wideo z ostatniego DLC:  
 • Opublikował: kareel
  Dodano: 10 grudnia 2009

  Brak komentarzy

  Twórczyni Portal opuszcza Valve
  Co ciekawsze zadaniem Kim będzie znów prowadzenie zespołu, który ma tworzyć gry dla "zróżnicowanej publiczności". Wszystko wskazuje więc na to, że Airtight zmierza w stronę bardziej casualowych produkcji. No cóż, życzymy powodzenia i mamy nadzieję, że doczekamy się czegoś równie odkrywczego jak Portal!
 • Opublikował: kareel
  Dodano: 9 grudnia 2009

  Brak komentarzy

  W co nie powinno grać Twoje dziecko?
  Co ciekawsze na liście nie znajdziemy wcale najbardziej brutalnych gier. Ale do rzeczy – w nawiasach zamienniki zalecane przez  Common Sense Media: * Assassin’s Creed (Mirror’s Edge) * Borderlands (Infamous) * Brutal Legend (Ghostbusters) * Call of Duty: Modern Warfare 2 (Battlefield: Bad Company) * Dead Space: Extraction (Deadly Creatures) * Dragon Age: Origins (Braid) * Grand Theft Auto IV: The Ballad of Gay Tony (Batman: Arkham Asylum) * Demon’s Souls (Uncharted 2: Among Thieves) * Left 4 Dead 2 (Overlord II) * Grand Theft Auto: Chinatown Wars (C.O.P.: The Recruit) Naprawdę ciekawa lista, dziwi szczególnie obecność na niej Batmana, który nie jest przecież „raczej” tytułem dla najmłodszych. A co Wy o niej myślicie?...