• Opublikował: kareel
  Dodano: 31 października 2009

  Brak komentarzy

  Wielki Konkurs Efekt Serii II – rusza już w poniedziałek!
  Na uczestników czekają nagrody gwarantowane – wartościowe gry od CD Projekt oraz GOG.com, a w wielkim finale do zgarnięcia są megaatrakcyjne nagrody główne – 3x zestaw Xbox360 60GB HDD + gry Halo3 i Halo Wars!   Zasady konkursu są proste: W czasie trwania konkursu – od 2 listopada do 31 grudnia 2009 wystarczy zarejestrować na stronie www.cdprojekt.pl dowolne gry z serii eXtra Klasyka, TOPSELLER lub Platynowa Kolekcja. Za ich rejestrację uczestnicy otrzymują punkty – odpowiednio: - Platynowa Kolekcja – 3 punkty, - TOPSELLER – 2 punkty, - eXtra Klasyka - 1 punkt. Punkty można w każdej chwili wymieniać na nagrody gwarantowane – gry od CD Projekt i GOG.com , serwisu cyfrowej dystrybucji z najlepszymi klasykami...
 • Opublikował: kareel
  Dodano: 31 października 2009

  Brak komentarzy

  Jedi w Star Wars: Old Republic
  To zresztą chyba nic dziwnego. Wyobrażacie sobie Gwiezdne Wojny a tym bardziej grę w tych  realiach bez rycerzy Jedi? My jakoś nie…. Tak czy inaczej, Jedi ma być bardzo wyspecjalizowaną i ekskluzywną klasą skupiającą się prawie wyłącznie na walce. Wygląda też na to, że aby zostać Jedi gracz będzie musiał się naprawdę mocno natrudzić. W zamian za to będzie można się pobawić Mocą i oczywiście mieczem świetlnym. Ciekawe tylko czy wprowadzenie tej klasy nie spowoduje, że każdy w SW: OR będzie chciał zostać Jedi podczas gdy inne klasy pójdą w zapomnienie… Ciekawi nas jak twórcy wybrną z tego problemu i jak rozwiążą problem odpowiedniego zbalansowania w grze wszystkich klas. A oto gameplay z gry wraz z komentarzami twórców....
 • Opublikował: kareel
  Dodano: 28 października 2009

  Komentarze: 2

  Modern Warfare 2 z widokiem TPP!
  Informacja tą podał nam Robert Bowling, pełniący w Infinity Ward funkcję dyrektora działu społecznościowego tej firmy. Robert ujawnił redakcji portalu Joystiq, iż uważa, że możliwość wyboru widoku to naprawdę fajna sprawa i cieszy go, że gracze w nowym MW ją otrzymają.  Co jednak ciekawsze, alternatywny widok ma być możliwy do odblokowania tylko w trybie multi i nie będzie go można zmieniać w czasie zabawy, będzie ustawiany w opcjach meczu. Znając jednak życie na pewno szybko pojawią się mody które udostępnia tą możliwość i w standardowej kampanii dla pojedynczego gracza. A oto po raz kolejny Modern Warfare 2!  
 • Opublikował: kareel
  Dodano: 28 października 2009

  Brak komentarzy

  Play Station 3 pokaże pełnię możliwości dopiero za dwa lata?
  Wypowiedź ta wygląda jednak na mocno sterowaną przez samo Sony, które od dawna prowadzi kampanię mającą przekonać wszystkich, że jej konsola ma dominować technologicznie na rynku jeszcze przez dobre lata. James Stevenson argumentuje  też jednak, że Sony jest znane z długiego cyklu życia swych konsol i to właśnie ten fakt jest przyczyną sukcesów tej firmy a z PS3 można wycisnąć jeszcze naprawdę dużo i twórcy dopiero uczą się jak w pełni optymalizować gry pod kontem tej platformy. Ciekawe, tym bardziej, że przecież właśnie za dwa, trzy lata na rynek trafi podobno nowy Xbox. Mimo wszystko wątpimy by PS3 miało szansę w starciu z jakąkolwiek konsolą trzeciej generacji. Cóż zobaczymy… I tak w 2012 roku ma być koniec świata : -)
 • Opublikował: kareel
  Dodano: 24 października 2009

  Komentarze: 2

  Modern Warfare 2 - oficjalne wymagania
  Aby uruchomić nowe Call of Duty wystarczyć ma nam podobno Intel Pentium 4 3.2 GHz lub AMD Athlon 64 3200+ z 1GB RAM oraz karta graficzna zbliżona klasą do GeForce 6600GT. Do tego zarezerwować musimy jeszcze 12GB wolnej przestrzeni na dysku. O takich standardach jak system operacyjny od Xp w górę czy karcie dźwiękowej nawet nie wspominamy.   Jak widać wymagania nie są specjalnie wygórowane, przynajmniej na tle konkurencji, tak że większość z nas będzie mogła chyba sobie pozwolić na kupno i zabawę z nowym Modern Warfare. Premiera już 10 listopada, a oto tradycyjny filmik z gry:  
 • Opublikował: kareel
  Dodano: 24 października 2009

  Brak komentarzy

  CD Projekt i Optimus podpisują umowę wartą 63 mln zł.
  „Transakcja w pełni realizuje cele strategiczne, które założyli sobie właściciele CD Projekt. Przede wszystkim jako firma znajdziemy się na giełdzie, co oznacza dostęp do kapitału . To umożliwi nam dalszy rozwój firmy. Uzyskaliśmy też natychmiastowe finansowanie pozwalające na spokojne kontynuowanie bieżącej działalności w czasach kryzysu. A wszystko to przy zachowaniu kontroli nad przedsiębiorstwem, co było dla nas kluczowe. Niewątpliwym smaczkiem tej umowy jest również to, że łączymy się z firmą, która tak jak my współtworzy historię polskiego rynku komputerowego.” powiedział jeden z udziałowców CDP Investment, Adam Kiciński. Więcej informacji o transakcji można znaleźć w tym dokumencie [link]
 • Opublikował: kareel
  Dodano: 24 października 2009

  Brak komentarzy

  Znamy wymagania Star Wars: The Force Unleashed
  Aby w ogóle uruchomić grę musimy posiadać komputer wyposażony w co najmniej: - Windows XP SP3,/Windows Vista SP2 allbo nowego Windows 7 - Procesora dwurdzeniowego 2.4 GHz (Intel Core 2 Duo lub Athlon X2) - 2GB pamięci RAM - Kartę  graficzną obsługującą Pixel Shader 3.0 z 256MB pamięci RAM (Radeon HD 2900 lub Geforce 8800) -24 GB miejsca na dysku (!) Jeżeli jednak chcemy cieszyć się w pełni komfortową grą, to okaże się szybko, że potrzebny będzie nam co najmniej Intel Core 2 Duo 2.8 GHz lub AMD Athlon X2 5200+ wraz z kartą graficzną klasy Geforce 9800 GT lub Radeon HD 4870. Premiera już 3 listopada, a tymczasem filmowa zapowiedź gry:  
 • Opublikował: kareel
  Dodano: 24 października 2009

  Brak komentarzy

  DiRT 2 pokazuje możliwości nowe Dx 11
  Nowy Dx jest już dostępny i jeżeli zdecydujecie się na zakup nowego Windows 7, to już za parę miesięcy będziecie mogli oglądać to wszystko na swoich komputerach, to właśnie dla tych efektów, oferowanych przez jedenaste Direct X zdecydowano się opóźnić premierę gry. Szkoda, tylko, że pierwsze karty obsługujące te nowinki dopiero mają pojawić się na rynku, że o ich cenie nie wspomnimy :-) Ale do rzeczy – oto omawiany trailer:  
 • Opublikował: kareel
  Dodano: 20 października 2009

  Brak komentarzy

  Star Trek Online na początku przyszłego roku
  Craig Zinkievich z Cryptic zapewnił, że premiera tego tytułu nastąpi nie później niż w pierwszym kwartale przyszłego roku, a co więcej już w najbliższych dniach ma się pojawić oficjalna informacja na temat otwartych beta testów. Cryptic nie chce podać dokładnej daty premiery właśnie z tego powodu – twórcy tłumaczą się, iż nie wiedzą dokładnie ile im zajmą ewentualne poprawki. Czekamy na więcej informacji! A tymczasem trailer dla wszystkich trekowców:  
 • Opublikował: kareel
  Dodano: 20 października 2009

  Brak komentarzy

  Borderlands bez szans?
  Pachter doszedł do tego wniosku analizując właśnie datę premiery Borderlands i to z jakimi innymi tytułami przyjdzie się tej grze zmierzyć. Doszedł też do wniosku, iż fani RPG wybiorą raczej Dragon Age niż tego postapokaliptycznego erpega, zaś fani strzelanek będą woleli zagrać w nowe Modern Warfare. Wniosek? Borderlands nie ma szans zaistnieć na rynku! Ciekawa opinia, Borderlands zapowiada się jednak na tyle oryginalnie i ciekawie, że może się okazać, że pobije w sprzedaży oba te tytuły. To byłaby dopiero heca! :-) Premeira tych wszystkich tytułów już za kilka dni, a tymczasem gameplay z Borderlands.
 • Opublikował: kareel
  Dodano: 20 października 2009

  Brak komentarzy

  Będzie Killzone 3?
  Taką informację podał przynajmniej zachodni magazyn PlayStation: The Official Magazine, które twierdzi, iż to studio oprócz pracy nad kolejny tytułami nawiązującymi do Call of Duty: World at War, pracuje właśnie nad trzecim Killzone! Wszyscy posiadacze Play Station na pewno się ucieszą! Inna jednak sprawa, że część źródeł utrzymuje, iż tak naprawdę nie jest tworzone nowe Killzone tylko raczej bardzo rozbudowany dodatek do „dwójki”. Jaka jest prawda? Tego na razie nie wiemy, możemy najwyżej oglądnąć sobie świetną „dwójkę":