Kolejna seria wydawnicza na rynku. Cenega kontratakuje!

Opublikował: kareel
Dodano: 21 marca 2009

Komentarze: 2
Kolejna seria wydawnicza na rynku. Cenega kontratakuje!

Tagi: cenega gry materiał sponsorowany premium games

Starsi gracze pamiętają zapewne początki lat dziewięćdziesiątych i pierwsze oryginalne gry w sklepach. Wszystkie wydawane tytuły były niesamowicie drogie, a nawet te najbardziej wyczekiwane pojawiały się na półkach sklepowych w kartonowych pudłach, bez polskiej wersji językowej, zaopatrzone tylko w szczątkową instrukcję. O wszelakich bonusowych płytach z jakimikolwiek dodatkami nie śniło się wtedy nawet najznamienitszym futurologom rozpatrującym przyszłość rynku gier komputerowych.

Czas jednak upływał i powoli wszystko zaczęło się odmieniać na lepsze. Nieśmiało pojawiły się pierwsze polskie instrukcje, a zaraz potem całkowicie zlokalizowane tytuły. Zmieniła się także cena i kupno gry nie oznaczało już przymierania głodem przez kolejne miesiące, a w zakamarkach coraz to bardziej kolorowych opakowań można było znaleźć najróżniejsze gratisy zachęcające do kupna.
Kolejna rewolucja w świecie półek sklepowych z grami komputerowymi została naznaczona mianem „Taniej Serii”. Obniżki cenowe stały się oficjalnym faktem już nie tylko dla wybranych tytułów, ale dla całych zestawów gier, a za jedyne kilkadziesiąt złotych można było kupić różne starsze hity. O właśnie! To jest słowo kluczowe - starsze. Do sprzedaży trafiały bowiem gry sprzed kilku lat, które czasy swej świetności miały już dawno za sobą. Jak gdyby tego było mało, często trafiały one do sprzedaży w prostym plastikowym opakowaniu, z kserowaną ulotką dotyczącą szczegółów instalacyjnych zamiast pełnej instrukcji. Naturalnie o wszelakich dodatkowych płytach z muzyką, koszulkach, czy innych gadżetach można było jedynie pomarzyć.

Tymczasem nadszedł 2009 rok. Świat idzie na przód w coraz szybszym tempie, a tuż obok nas szykuje się kolejna rewolucja!
Co byście powiedzieli, gdybym Wam oznajmił, że już od 27 marca będzie można kupić najnowsze gry sprzed zaledwie kilkunastu miesięcy w rewelacyjnie niskiej cenie? A gdybym dodał, że będą to największe hity w ekskluzywnym wydaniu zawierającym dodatki z prawdziwego zdarzenia, włączając w to najróżniejsze bonusy dostępne do tej pory jedynie w wydaniach kolekcjonerskich?
Głupi żart? Bynajmniej nie! Znany wszystkim wydawca gier - Cenega Poland - już niebawem wprowadzi do sprzedaży serię Premium Games, które będą spełnieniem marzeń każdego gracza dotychczas spoglądającego ze zgrozą na kolejne ceny podczas zakupów.

 


Idea była prosta - Zebrać najbardziej uznane tytuły ostatnich miesięcy, które wciąż jeszcze są niezwykle łakomym kąskiem dla każdego gracza i sprzedawać je w nowej, rewelacyjnie niskiej cenie. W końcu 69 złotych (a nawet 54,90 przy bezpośrednim zakupie w oficjalnym sklepie Cenegi) to naprawdę niewygórowana cena jak za gry, które jeszcze są uznawane za nowości.
Przyznacie rację, gdy zobaczyć jakie tytuły rozpoczną serię:
- Bioshock – Niesamowicie klimatyczna gra FPS, która już teraz została okrzyknięta mianem kultowej.
- Civilization IV Complete – Doskonała kontynuacja jednej z najstarszych gier strategiczno-ekonomicznych. Złota Edycja zawiera dwa doskonałe dodatki – “Warlords” oraz „Beyond the Sword”.
- King’s Bounty: Legenda – Niezwykłe połączenie strategii turowej z cRPG tworzy dość innowacyjną i niezwykle grywalną produkcję.
- Sacred 2: Fallen Angel – Kontynuacja klasycznej gry Action RPG odświeżona o kilka nowych pomysłów i kampanię dla ciemnej strony mocy.
- Tomb Raider: Underworld – Najnowsza gra z legendarną panią archeolog – Larą Croft, okraszona doskonałą oprawą audio-wizualną.
- Warhammer: Mark of Chaos (Złota Edycja) – Najnowsza gra strategiczna ze świata Warhammer wraz z oficjalnym dodatkiem „Battle March”
Tych tytułów chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Każdy z nich jest klasą samą w sobie, każda z tych gier ma na karku ledwie kilka miesięcy i każda po włączeniu oczaruje nas swoją grafiką. Żadnych staroci, które - chociaż świetne - jednak często już zalatują myszką. Same najnowsze tytuły!

Ten zamach na nasze portfele nie oznacza jednak kolejnej serii gier sprzedawanych w kolorowych kopertach stanowiących namiastki jakiegokolwiek opakowania. Co ciekawsze - Cenega zdecydowała się również „ubrać” swoją nową serię nie w klasyczne DVD-Boxy, ale w pełnoprawne kartonowe pudełka. Nie wiem wprawdzie, kto je robił, ale trzeba przyznać, iż chłopaki mają niezłych grafików. Całość wygląda naprawdę ładnie i bynajmniej nie sprawia bynajmniej wrażenia gry z taniej serii, lecz raczej pudełka z jakiegoś kolekcjonerskiego wydania. W środku też wcale nie gorzej - po otwarciu opakowania ze środka wysypuje się oczywiście płytka z samą grą, porządna i ładnie wydana instrukcja oraz dodatkowy DVDBox zawierający płytkę z bonusami. Zależnie do tego, jaką grę wybierzemy może to być na przykład muzyka lub niepublikowane dotąd filmiki zawierające reportaże zza kulis produkcji, jednak stałym elementem będzie poradnik w formacie PDF odkrywający przed niecierpliwymi graczami wszelkie zawiłości ich nowego nabytku. Jednym słowem – Bomba!

 

 


Powiedzmy sobie szczerze – Ci, którzy zakupili którąś z tych gier podczas premiery sowicie przepłacili.
Premium Games to chyba pierwsza „tania seria”, która jakością przebija nawet premierowe wydania nowości. Szczególnie, jeżeli brać pod uwagę fakt, że nie wszystkie nowości stają się hitem, podczas gdy każda z gier wydanych pod szyldem Premium Games już nim jest! Czekamy na więcej, zastanawiając się tylko nad tym, jak ten cały interes ludziom z Cenegii się może opłacać. Mamy coraz poważniejsze przypuszczenia, że musi w tym maczać swoje palce chyba jakaś ciemna siła. Przynajmniej - na razie - kupując grę nie musimy podpisywać żadnego krwawego cyrografu. No na razie :-)

Skomentuj!

Komentarz został zapisany pomyślnie.

Komentarze

  • I dlatego nie kupię już nigdy premiery - stałych uczciwych i wiernych klientów ma się za frajerów. Nie dość że wydanie premierowe wychodzi z poślizgiem w stosunku do zagranicznych klientów to jeszcze płaci się za nie kupe kasy. I to jeszcze można jakoś przełknąć - natomiast kiedy po niecałym roku a nawet nie widzę przecenę i to z lepsza zawartościa i bonusem niz mój premierowy oryginał to już mnie szlag trafia. Oznacza to że ktoś stoi i śmieje się z mojej naiwności. Wniosek jest prosty choćby mnie miało pokręcić to nie kupię już premierowego wydania tylko poczekam na przecenę bo skoro wydawca ma mnie w d... to ja go tez.
    Loki8 kwietnia 2009
    I dlatego nie kupię już nigdy premiery - stałych uczciwych i wiernych klientów ma się za frajerów. Nie dość że wydanie premierowe wychodzi z poślizgiem w stosunku do zagranicznych klientów to jeszcze płaci się za nie kupe kasy. I to jeszcze można jakoś przełknąć - natomiast kiedy po niecałym roku a nawet nie widzę przecenę i to z lepsza zawartościa i bonusem niz mój premierowy oryginał to już mnie szlag trafia. Oznacza to że ktoś stoi i śmieje się z mojej naiwności. Wniosek jest prosty choćby mnie miało pokręcić to nie kupię już premierowego wydania tylko poczekam na przecenę bo skoro wydawca ma mnie w d... to ja go tez.
  • co za bzdura totalna. "sowicie przepłacili" ?? czlowieku co ty bredzisz. KAZDA gra z czasem tanieje to TRUIZM !w dodatku przepłacą dopiero jak kupią w TEJ SERII ! czemu? bo PREMIEROWE wydanie kings bounty z soundtrackiem i artbookiem kosztuje teraz .. 29.90 !! wiec jaki normalny czlowiek kupi je za 69 zeta ????BUAHAHAHHAHAHA. i jak mozna nazwać tanią serią coś co kosztuje 70 dych !!!!!!!!!!!tyle to w media czasami kosztują premiery !
    eL28 marca 2009
    co za bzdura totalna. "sowicie przepłacili" ?? czlowieku co ty bredzisz. KAZDA gra z czasem tanieje to TRUIZM !w dodatku przepłacą dopiero jak kupią w TEJ SERII ! czemu? bo PREMIEROWE wydanie kings bounty z soundtrackiem i artbookiem kosztuje teraz .. 29.90 !! wiec jaki normalny czlowiek kupi je za 69 zeta ????BUAHAHAHHAHAHA. i jak mozna nazwać tanią serią coś co kosztuje 70 dych !!!!!!!!!!!tyle to w media czasami kosztują premiery !
Co myślisz o:

Kolejna seria wydawnicza na rynku. Cenega kontratakuje!

0.0
zagłosuj!
głos oddany!
Reklama