Dzień Dobry! #0 Prolog (29.12.2008r.)

Opublikował: kareel
Dodano: 29 grudnia 2008

Komentarze: 2
Dzień Dobry! #0 Prolog (29.12.2008r.)

Tagi: recenzja śmieszne ciekawostka dziewczyna gra online DarqaM Dzień dobry

Witam wszystkich w tym wiekopomnym dniu! Czytajcie uważnie i zapamiętajcie dokładnie, bowiem kiedyś będziecie opowiadać wnukom jako to w pewien mroźny, zimowy poranek, roku pańskiego 2008, mieliście okazję ujrzeć na własne oczy pierwsze w historii Dzień Dobry najpopularniejszego na świecie serwisu poświęconego grom komputerowym... ;-)

Zanim jednak przejdziemy do typowych w takim newsie informacji, warto byłoby na początek wytłumaczyć, dlaczego nasz serwis jest wyjątkowy, czym się zajmuje i co w nim w ogóle piszczy. Oddam więc na chwilkę więc głos naszemu Redaktorowi Naczelnemu - oto przed Państwem Michał Grabacki, który odpowie na dwa proste pytania:
< gromkie brawa>

- Czym jest Playa.pl?
- Pod adresem www.playa.pl znaleźć możemy nowy serwis stworzony przez grupę Pino. Jak sama nazwa mówi, dedykowany jest on wszystkim prawdziwym Graczom. Na stronie znajdziemy więc między innymi codzienne tematyczne newsy, trailery i filmiki przedstawiające najnowsze produkcje, recenzje, ekskluzywne zapowiedzi najgorętszych hitów oraz masę innych materiałów, które powinny zaciekawić każdą osobę interesującą się grami komputerowymi i konsolowymi.
Naszym celem jest stworzenie miejsca, w którym każdy czytelnik  łatwo i szybko znajdzie wszystkie interesujące go informacje na temat jego ulubionej gry - od newsów, materiałów wideo, aż po pliki, poradniki i kody.

- Czym będzie wyróżniał się ten serwis spośród innych stron internetowych tego typu?
- W przeciwieństwie do innych nowopowstałych serwisów tego typu, Playa.pl nie upodabnia się bynajmniej do prostego bloga, ale nawiązuje raczej do tradycji starych, rozbudowanych serwisów tematycznych.
Warto też zauważyć, że nad stroną tekstową serwisu czuwa profesjonalna i sprawdzona redakcja, składająca się z osób współpracujących niegdyś z kilkoma kultowymi czasopismami, e-zinami i branżowymi serwisami tematycznymi.
Dodatkowo, już w najbliższej przyszłości, Playa.pl zamierza wprowadzić możliwość aktywnego współtworzenia przez czytelników samego serwisu, na równi z jego redakcją! Gracze odwiedzający wortal będą mogli publikować w nim materiały, dodawać klipy wideo z gier, recenzować i opisywać swoje ulubione tytuły, czy też dzielić się poradami z innymi użytkownikami.
Playa.pl to jednak nie tylko gry komputerowe i konsolowe. W serwisie znajdzie się również ogromna baza flashowych gier online, posortowanych w różne grupy tematyczne, które powinny się spodobać również niedzielnym, bardziej causalowym graczom, chociaż pewnie nie tylko.

- Dziękujemy za te jakże szczegółowe informacje i oddajemy głos do studia.


Teraz już chyba nikt nie ma wątpliwości, czym jest The Playa.pl. Dodam jeszcze tylko od siebie, że aktualnie serwis jest we wczesnej wersji Beta i wciąż pozostało mnóstwo do zrobienia. Dopiero startujemy, dlatego prosimy o odrobinę wyrozumiałości. Wszelkie uwagi i krytyka są jednak mile widziane, będziemy się bowiem starali dopasować serwis do wymogów i oczekiwań naszych użytkowników.

A teraz pozostaje mi więc nic innego jak tylko zaprosić Was do zapoznania się z nowościami na serwisie.


Jako, że jest to pierwsze w historii DD, pozwolę sobie wspomnieć  o tekstach, które nie tak dawno ujrzały światło dzienne. Jednym z nich jest jeszcze cieplutka recenzja "Call of Duty: World at War". Tego tytułu chyba nie trzeba nikomu przypominać, gdyż święci on niepodzielnie triumfy jednej z najpopularniejszych strzelanin osadzonych w realiach wojennych... By jednak informacjom stało się za dość - Pierwsze "Call of Duty", wydane w 2003, zyskało sobie popularność dzięki połączeniu prosty rozgrywki z epickimi bataliami, które swoim rozmachem nie jednego gracza przyprawiły swojego czasu o zawrót głowy. Nowe CoD to powrót do korzeni gatunku. Znów przyjdzie nam bowiem wrócić na pola bitwy drugiej wojny światowej, tym razem jednak walczyć będziemy w... Ale to już doczytacie/zobaczycie w recenzji. ;-)

Kolejnym materiałem na który warto rzucić dziś okiem jest artykuł zatytułowany dumnie "Fallout 3 krytycznym okiem". Na kontynuację jednego z moich najulubieńszych RPG czekałem długo... Bardzo, bardzo, baaardzo długo. A co otrzymałem? Właśnie to. Osobiście pewnie wyżyłbym się na nowym dziele Bethesdy dużo bardziej dosadnie, ale daruję to sobie i po prostu rzucę wieczorem kolejną klątwę...

Dzisiejszy koncert życzeń robię od początku do końca sam, wobec czego posłuchacie tego na co mam ochotę, a będzie to The Knife - "Marble House". Urzekający kawałek.
Jeżeli jest tu jednak ktoś, kto chce samodzielnie wybrać piosenkę na dzień jutrzejszy, to wystarczy, że wyjawi mi tytuł tej gry. To nowa gra. Nawet jeszcze nie wydana... ;-)


Dla osób które chcą się pośmiać mam dwa interesujące filmiki dotyczące leciwej, ale wiecznie grywalnej gry "Diablo 2". Pierwszym z nich jest ta niesamowita reklama telewizyjna. Drugi to animacja parodiująca walkę z Piekielnymi Krowami. Może Was rozbawi, może nie, ale mnie zawsze rozbraja ten biedny Paladyn... Jest po prostu komiczny.

Jak zapewne zauważyliście mamy tutaj masę gier online, które tylko czekają na to by ktoś w nie zagrał, dlatego też chętnie przybliżymy Wam ciekawsze produkcje. Pierwszym takim tytułem będzie nadzwyczaj grywalne Invasion Tactical Defence. Zasadniczo prosta w założeniach gra typu Defence. Na czym polega rozgrywka? Kupujemy stanowiska obronne, zatrudniamy ludzi do ich obsługi i bronimy sie przed atakiem złych obcych, którzy próbują zniszczyć naszą bazę. Brzmi całkiem prosto, jednak w praktyce jest już odrobinę trudniej. Pieniędzy, które dostajemy na rozpoczęciu misji zawsze jest za mało i nigdy nie starcza nawet na połowę tego, czego aktualnie potrzebujemy. Pomimo, iż grałem w ten tytuł kilka razy nigdy nie doszedłem na tyle daleko by sprawić sobie broń najcięższego kalibru. Można więc powiedzieć z całą pewnością - Gra jest trudna, a rozgrywka, wbrew pozorom, całkiem wymagająca. Polecam. Wciąga.

Na koniec przygotowałem niesamowicie interesującą ciekawostkę, która udowadnia jednoznacznie, że nigdy nic nie wiadomo. Otóż... Pewien Francuski prawnik zgodził się co miesiąc wypłacać stałą kwotę pieniędzy 90-letniej Jeanne L. Calment, aż do momentu, kiedy ta umrze i będzie mógł odziedziczyć po niej mieszkanie. Jeanne, urodzona w 1875 roku, dożyła 122 lat, przeżywszy prawnika o dwa lata. Kostucha spłatała temu panu nie lada figla. Biedak. ;-)

Niniejszym kończę powoli pierwsze w naszej historii DD.
Pokażę Wam jeszcze tego kociaka. (Aż chce się powiedzieć: Mrrrrau!)

I mały bonus z okazji świąt.


Pozdrawiam i życzę miłego obcowania z serwisem The Playa.pl.

DarqaM

Skomentuj!

Komentarz został zapisany pomyślnie.

Komentarze

  • Uuu, nieładnie plagiatować :)
    Kot29 maja 2009
    Uuu, nieładnie plagiatować :)
  • DarqaM powraca ze swoim Dzień Dobry strzeżcie się Panowie i Panie...
    alpha417512 luty 2009
    DarqaM powraca ze swoim Dzień Dobry strzeżcie się Panowie i Panie...
Co myślisz o:

Dzień Dobry! #0 Prolog (29.12.2008r.)

9.4
zagłosuj!
głos oddany!
Reklama
-->