Take-Two na minusie

Opublikował: kareel
Dodano: 21 grudnia 2009

Brak komentarzy
Take-Two na minusie

Tagi: Take Two biznes sprzedaż gier wyniki finasowe

Nieciekawie dzieje się w naszej branży. Najpierw EA publikuje dane, z których wynika, że w tym roku sprzedano aż 10% mniej gier niż w poprzednim, a teraz drugi gigant – Take Two – publikując swoje roczne raporty ujawnia, iż jest na sporym minusie. ..:: sir Mik ::..
Straty Take-Two w tym roku fiskalnym to aż 138 milionów dolarów! Wynik jest tym gorszy, gdy przypomnimy sobie, że jeszcze rok wcześniej ta firma miała prawie sto milionów zysku. Straty to jednak nie wina złego zarządzania, czy zbyt wysokich kosztów – po prostu dramatycznie spały przychody tej firmy, czyli sprzedaż gier. Przychody spadły bowiem z poziomu ponad półtora miliarda dolarów do niecałego jednego miliarda „zielonych”.

Jak widać kryzys dotyka i naszą branżę i nie omija największych graczy na rynku. Analitycy uważają jednak, że tak słabe wyniki Take-Two to nie tylko wynik słabej koniunktury na rynku, ale po prostu wina słabych gier wydanych w tym roku; zabrakło hitu na miarę GTA IV, które rok temu przyniosło lwią część zysków tej firmy. W 2010 ma być jednak znacznie lepiej – firma zapowiada bowiem kilka naprawdę gorących pozycji!
Skomentuj!

Komentarz został zapisany pomyślnie.

Komentarze

    Brak komentarzy!
    Zostań pierwszą osobą, która doda komentarz.

Co myślisz o:

Take-Two na minusie

0.0
zagłosuj!
głos oddany!
Reklama