Amiga vs stary gry na PC (DOS)

Opublikował: kareel
Dodano: 9 stycznia 2009

Komentarze: 6

świetny filmik porównujący stare gry na PC z ich amigowymi odpowiednikami. Rożnica jest naprawdę ogromna! Zresztą zobaczcie sami. Podziękowania za plik dla mistrza laffer35 :*

Amiga vs stary gry na PC (DOS) Oceń video!
Skomentuj!

Komentarz został zapisany pomyślnie.

Komentarze

 • Chociaz gram kiedy tylko moge na roznych"platformach"do grania to czasy AMIGI wspominam najlepiej...Poz!!!
  Alucard8021 maja 2009
  Chociaz gram kiedy tylko moge na roznych"platformach"do grania to czasy AMIGI wspominam najlepiej...Poz!!!
 • Zgadza sie A500 nie miała modulatora, były za to fajne monitorki do niej np. PHILIPS CM 8833-II, ja teraz uzywam takiego do Atari 130xe, rewelacyjny obraz. Zresztą co tu dużo gadać powyższy film pokazuje co ten sprzęcik potrafił.
  desmo13 maja 2009
  Zgadza sie A500 nie miała modulatora, były za to fajne monitorki do niej np. PHILIPS CM 8833-II, ja teraz uzywam takiego do Atari 130xe, rewelacyjny obraz. Zresztą co tu dużo gadać powyższy film pokazuje co ten sprzęcik potrafił.
 • Fakt A500 nie miala wbudowanego modulatora TV. Jednak w niczym nie przeszkadzalo to w podlaczeniu do TV. Wystarczylo zakupic modulator A520(chyba). Jesli TV mial zlacze EURO, rozwiazanie byle jeszcze prostsze i tansze, wystarczyl bardzo prosty kabelek. Poza tym wszytkie amigi powyzej 500(nie wiem jak modele profesjonalne typu A3000/4000) mialy wbudowany modulator TV :)
  arson4 kwietnia 2009
  Fakt A500 nie miala wbudowanego modulatora TV. Jednak w niczym nie przeszkadzalo to w podlaczeniu do TV. Wystarczylo zakupic modulator A520(chyba). Jesli TV mial zlacze EURO, rozwiazanie byle jeszcze prostsze i tansze, wystarczyl bardzo prosty kabelek. Poza tym wszytkie amigi powyzej 500(nie wiem jak modele profesjonalne typu A3000/4000) mialy wbudowany modulator TV :)
 • ninj4 ale glupoty piszesz:) gdzie kultowa 500 podlaczało sie do tv? ja miałem z 5 lat i monitor drozszy od samego komputera:) widać ze nie miałes nigdy Amigi :) lub po 95 roku. Bo przed to tylko Amiga do grafiki np. Polsat miał na Scali lub do muzyki Atari ST. Programy który były na PC na Amigę też były.
  Fan Club PW30 marca 2009
  ninj4 ale glupoty piszesz:) gdzie kultowa 500 podlaczało sie do tv? ja miałem z 5 lat i monitor drozszy od samego komputera:) widać ze nie miałes nigdy Amigi :) lub po 95 roku. Bo przed to tylko Amiga do grafiki np. Polsat miał na Scali lub do muzyki Atari ST. Programy który były na PC na Amigę też były.
 • Ech.. ja zmarnowałem sobie całą młodość na tym komputerku ;( chlip chlip.. Amiga wtedy była nie do przebicia!
  n1cram12 marca 2009
  Ech.. ja zmarnowałem sobie całą młodość na tym komputerku ;( chlip chlip.. Amiga wtedy była nie do przebicia!
 • No tak przy czym należy pamiętać, że Amiga była platformą stworzoną głównie dla graczy. Po drugie Amiga korzystała z telewizowów w odróżnieniu do komputerów klasy PC, dla których nie bylo alternatywy opócz monitorów.Po trzecei historia twórcy gier na Amigę mieli więcej doświadczenia w programowaniu na tę platformę :)Przy czym nie bronię PC, bo sam miałem Amigę i bardzo dobrze wspominam ten okres swojego życia :D
  ninj49 marca 2009
  No tak przy czym należy pamiętać, że Amiga była platformą stworzoną głównie dla graczy. Po drugie Amiga korzystała z telewizowów w odróżnieniu do komputerów klasy PC, dla których nie bylo alternatywy opócz monitorów.Po trzecei historia twórcy gier na Amigę mieli więcej doświadczenia w programowaniu na tę platformę :)Przy czym nie bronię PC, bo sam miałem Amigę i bardzo dobrze wspominam ten okres swojego życia :D