World Cyber Games - wszystko o tegorocznej edycji!

Opublikował: kareel
Dodano: 16 września 2009

Brak komentarzy
World Cyber Games  - wszystko o tegorocznej edycji!

Tagi: imprezy World cyber games 2009 turnieje

Jeżeli szukacie informacji o WG to zapraszamy do naszej małej ściągawki, z której dowiecie się wszystkiego co ważne o tegorocznej edycji tej świetnej imprezy.

World Cyber Games to prawdziwa olimpiada sportów elektronicznych - największe tego typu wydarzenie na świecie.  Pierwsza olimpiada World Cyber Games odbyła się w 2000 roku w Seulu w Korei i brało w niej udział 17 państw. Tegoroczna edycja, to więc pewien jubileusz -  jak łatwo policzyć to 10 edycja WCG, i 9 edycja World Cyber Games Polska. Polscy gracze bowiem po raz pierwszy mieli okazję rywalizować na światowym poziomie w 2001 roku.

Ostatnim gospodarzem mistrzostw była niemiecka Kolonia, a w tym roku gościć nas będzie miasto Chengdu położone w środkowych Chinach. Finał zaczyna się już 11 listopada! Wszystkim zaciekawionych miastem Chengdu, polecamy ten ciekawy filmik promocyjny:

 

 

Sama idea WCG zbliżona jest do tradycyjnej olimpiady sportowej. Co roku we wszystkich krajach uczestniczących w imprezie przeprowadzane są eliminacje. Najlepsi gracze tworzą reprezentacje narodowe, które następnie rywalizują ze sobą w poszczególnych dyscyplinach na Finale Światowym.  

 

Dyscypliny 

 

WCG to szereg dyscyplin, czyli de facto gier komputerowych, w których zmagają się Gracze. W tym roku w naszym kraju wybrano 5 gier sieciowych, w świecie których odbywać się bedą zmagania sportowe:

 

TRACKMANIA NATIONS FOREVER


Świetna zręcznościowa gra wyścigowa, w której prawa fizyki są naprawdę mocno naciągnięte, a gracze ścigają się po trasach pełnych ramp, spirali czy platform. Tytuł ten swą ogromną popularność zawdzięcza głównie bezpłatnej wersji standardowej, uproszczonemu do maksimum sterowaniu, prostemu w obsłudze kreatorze nowych tras oraz rozbudowanemu, prospołecznościowemu trybowi multiplayer. Pierwsza wersja Trackmanii pojawiła się w 2003 roku i od tamtego czasu gra jest intensywnie rozwijana. Trackmania Nations Forever jest dziewiątym z kolei wydaniem na komputery PC. Jest to także jedyna gra w World Cyber Games, którą można legalnie i nieodpłatnie pobrać z Internetu.

 

 


FIFA 09


Seria FIFA to znane i lubiane symulacje piłki nożnej. FIFA 09 jest kolejną odsłoną tej kultowej już gry, której pierwsza cześć trafiła na rynek jeszcze w 1993 roku. Od 2003 ukazują się w sprzedaży kolejne edycje w polskiej wersji językowej. FIFA 09 daje nam do wyboru kilka trybów gry, których najciekawszymi są zdecydowanie gra wieloosobowa w sieci, możliwość udziału w Interaktywnych Ligach EA SPORTS oraz Tryb menedżerski, gdzie wcielamy się w rolę wirtualnego trenera. Głównym atutem produktu jest komplet licencji, który daje nam możliwość poprowadzenia prawdziwych zespołów, włącznie z danymi zawodników, klubów, strojów, itp.

 

 


COUNTER-STRIKE 1.6

Sieciowa strzelanka z widokiem z perspektywy pierwszej osoby. Tytuł legenda! W potyczce biorą udział dwie drużyny składające się z maksymalnie 5 osób. Jeden zespół reprezentuję terrorystów próbujących podłożyć ładunek wybuchowy we wskazanym miejscu, obronę pozycji i doprowadzenie do detonacji. Drugi zespół to antyterroryści. Jak sama nazwa mówi, robią oni wszystko aby przeszkodzić pierwszej grupie w osiągnięciu swego celu. Ciekawostką jest fakt, że COUNTER-STRIKE był pierwotnie modyfikacją do gry HALF-LIFE, która ukazała się w 1998 roku. Ogromna popularność przeistoczyła CS’a w pełnoprawny produkt, którego odłamem jest chociażby mniej popularna wersja COUNTER-STRIKE: SOURCE zbudowana na zmodyfikowanym silniku graficznym.WARCRAFT III: THE FROZEN THRONE


Strategia czasu rzeczywistego rozgrywająca się w świecie fantasy Azeroth. Zawodnicy kierują jedną z czterech dostępnych w ras - ludźmi, orkami, nieumarłymi lub nocnymi elfami. Jak w każdym RTS’ie zabawa polega na  skonstruowaniu bazy, zapewnienia sobie odpowiedniego zaplecza ekonomicznego, wyszkoleniu armii i pokonaniu przeciwnika w bezpośrednim starciu. THE FROZEN THRONE to oficjalny dodatek do gry WARCRAFT III: REIGN OF CHAOS, na którym rozgrywane są wszystkie turnieje. Został wydany w 2003 roku, czyli dokładnie rok po ukazaniu się podstawowej wersji gry.

 STARCRAFT: BROOD WAR


Podobnie jak WARCRAFT III jest to również strategia czasu rzeczywistego polegająca na tym samym schemacie rozgrywki, chociaż w tym wypadku akcja toczy się w świecie s-f.  Co ciekawe – stworzona została przez tę samą firmę, czyli kultową w świecie sportów elektronicznych – Blizzard Entertainment. Tytuł ukazał się w 1998 roku i od tamtej pory cieszy się niesłabnącą popularnością. Dodatek BROOD WAR, który ukazał się niespełna pół roku po premierze gry, jest do dzisiaj jej oficjalną wersją turniejową.

 


 

Harmonogram wydarzenia

 

 

14-18 września - W Centrum Handlowym BlueCity rozpoczyna się tydzień technologii. Sponsorzy WCG zaprezentują najciekawsze rozwiązania technologiczne w tym roku.


19-20 września - Finał Polski World Cyber Games – Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do klubu Lucid w Centrum Handlowym BlueCity w Warszawie. Najlepsi polscy zawodnicy rywalizować będą ze sobą o miejsce w reprezentacji.

21 września  -  Potwierdzenie składu reprezentacji Polski na Finał Światowy.

9 listopada-  Wyjazd reprezentacji Polski do Czengu w Chinach.

11-15 listopada
- Finał światowy World Cyber Games.

 

A tak wyglądałypolskie finały, rok temu (za wideo dziękujemy naszemu parnerskiemu serwisowi swiatgry.pl)


Skomentuj!

Komentarz został zapisany pomyślnie.

Komentarze

    Brak komentarzy!
    Zostań pierwszą osobą, która doda komentarz.

Co myślisz o:

World Cyber Games - wszystko o tegorocznej edycji!

0.0
zagłosuj!
głos oddany!
Reklama
-->