Komputery poleasingowe – zalety i wady

Opublikował: agmi
Dodano: 19 grudnia 2018

Komentarze: 1
Komputery poleasingowe – zalety i wady

Tagi:

Sprzęt poleasingowy ma mnóstwo zalet, ale ma też jedną wadę, która, mimo że niewielka, powinna zostać wspomniana. Jeśli zdecydujesz się kupić komputery poleasingowe do swojej firmy, musisz wiedzieć, co na tym zyskasz, a co stracisz. Tylko wtedy wybór jest w pełni świadomy.

Zalety komputerów poleasingowych

Niska cena

Pierwszą i najważniejszą zaletą komputerów poleasingowych jest ich niska cena. Takie komputery są nawet kilka razy tańsze od nowych urządzeń, a dzięki temu dużo oszczędzasz na takim zakupie. Zamiast wydawać kilkanaście tysięcy na bardzo nowoczesny i funkcjonalny sprzęt, wydajesz maksymalnie kilka tysięcy, więc za te same pieniądze możesz kupić 2 komputery poleasingowe. To ogromna oszczędność, bez konieczności rezygnowania z dobrej jakości sprzętu.

Gwarancja na 12 miesięcy

Komputery i laptopy poleasingowe mają gwarancję sprzedawcy, więc jeśli w czasie 12 miesięcy od zakupu pojawi się jakaś usterka, zostanie naprawiona na koszt firmy, która sprzedała sprzęt. Po upływie 2 czy 3 lat (czyli tyle, ile komputery są leasingowane), wygasa już gwarancja producenta. Nie oznacza to jednak, że kupujesz komputer „w ciemno”. W razie usterki niewynikającej z Twojej winy, taki komputer będzie naprawiony, a kupujący nie musi w związku z tym ponosić żadnych dodatkowych kosztów.

Legalność systemu

Kupując poleasingowy komputer, wiesz, że pochodzi on z legalnego źródła i że możesz go wykorzystywać zgodnie z prawem. Taki komputer ma zainstalowany oryginalny system operacyjny. Przykładowo wszystkie komputery poleasingowe w MDM Komputery mają zainstalowany oryginalny system Windows 10 i to bez dodatkowych opłat. W przypadku prywatnego zakupu nigdy nie można być pewnym, czy komputer będzie miał legalny system. Czasami okazuje się, że nie i trzeba dokupić licencję na oprogramowanie, a to generuje dodatkowe koszta.

Dobra jakość sprzętu

Komputery poleasingowe nie są sprzętami z dolnej ani średniej półki cenowej, tylko są to urządzenia z wyższej półki – są produkowane z myślą o firmach, w których wymagania sprzętowe bywają naprawdę wysokie. To właśnie sprawia, że zakup takiego komputera pozwoli Ci korzystać z rozwiązań, które w momencie produkcji komputera były szczytem technologicznych osiągnięć. W wielu przypadkach mowa tu o bardzo wydajnym procesorze, dużej ilości pamięci RAM, monitorze (w przypadku laptopa), o dużej rozdzielczości i podobnych rozwiązaniach.

Bezpieczeństwo użytkowania

Każdy komputer poleasingowy jest dokładnie sprawdzany pod kątem działania oraz weryfikowany pod kątem obecności złośliwego oprogramowania. W przypadku prywatnego zakupu używanego komputera może się zdarzyć nabycie sprzętu zawirusowanego i tym samym niebezpiecznego. Poleasingowe urządzenia są w pełni bezpieczne – wolne od wirusów i śmieci oraz pozostałości informacji poprzednich użytkowników. Dyski komputerów poleasingowych są formatowane a wszystkie funkcjonalności i aplikacje testowane na poprawność działania.

 

Wady komputerów poleasingowych

Brak najnowocześniejszych rozwiązań

Jedyną wadą komputerów poleasingowych jest to, że te urządzenia w momencie zakupu nie są najnowocześniejsze na rynku. Mimo świetnej jakości trzeba pamiętać, że wyprodukowano je 2 lub 3 lata temu, a przez ten czas technologia się zmieniła i oferuje więcej. Komputer poleasingowy jest więc wsteczny technologicznie o te 2 lub 3 lata. To nie jest dużo, ale nie możesz wymagać, by taki sprzęt miał wszystkie najnowsze rozwiązania, bo po prostu nie będzie ich miał z racji swojego wieku.

Skomentuj!

Komentarz został zapisany pomyślnie.

Komentarze

  • U mnie świetnie sprawdza się komputer poleasingowy. Mój kupiłem na mdmkomputery.pl. Jestem z niego mega zadowolony.
    Piotrek12 marca 2019
    U mnie świetnie sprawdza się komputer poleasingowy. Mój kupiłem na mdmkomputery.pl. Jestem z niego mega zadowolony.
Co myślisz o:

Komputery poleasingowe – zalety i wady

10.0
zagłosuj!
głos oddany!
Reklama
-->