Czy zakrzywiony monitor nadaje się do grania?

Opublikował: agmi
Dodano: 26 kwietnia 2019

Brak komentarzy
Czy zakrzywiony monitor nadaje się do grania?

Tagi:

Coraz więcej graczy bardzo poważnie traktuje swoją pasję. To już nie granie na komputerze dzielonym przez całą rodzinę, ale własne stanowisko do grania z zakrzywionym monitorem i specjalnym fotelem.

Zalety zakrzywionego monitora dla graczy

Monitory zakrzywiony to obok ekranów 3D czy całkowicie płaskich nowość, którą najpierw można było zaobserwować w świecie telewizorów. Jednak ekran typu curved szybko zyskał popularność również wśród graczy. Dlaczego?

  • W czasie gry ważna jest maksymalna immersja w świat na ekranie. Podobnie jak oglądając film na ekranie 3D można poczuć się jak w świecie z filmu, tak zakrzywiony monitor pozwala otoczyć się grą. To daje bardziej naturalne doznania.

  • Wielu graczy spędza długie godziny przed komputerem, a wtedy liczy się wygoda. Zakrzywiony monitor do grania pozwala nieco odpocząć szyi, bo można wzrokiem objąć większą partię ekranu jednocześnie.

  • Gry takie jak Wiedźmin są coraz bardziej realistyczne. Zaawansowane efekty wizualne można docenić tylko na monitorze o naprawdę dobrej rozdzielczości. Jeśli ekran dodatkowo będzie zakrzywiony, gracz będzie mógł całkowicie zanurzyć się w rozrywkę, co daje jeszcze lepsze doznania.

A czy zakrzywiony monitor ma wady?

  • Jeśli podczas grania lubisz oglądać na drugim monitorze filmy, to przy jednym zakrzywionym ekranie będzie ci niewygodnie.

  • Wszystkie zalety zakrzywiony monitor ukazuje, gdy korzystasz z niego do grania w nowoczesne gry 3D. Stosowanie go do rozgrywki w Age of Empires czy Mario nie ma sensu, bo nie wpłynie na jakość doznań.

  • Jak w przypadku wielu nowych technologii, pierwsze zakrzywione monitory nie są idealne. Tani sprzęt tego typu może rozczarować. W testach redaktorzy pism branżowych skarżyli się między innymi na nierównomiernie podświetloną matrycę takich sprzętów. Wskazywali też, że efekt zakrzywienia widać dobrze z bliska, najlepiej na dużym monitorze 32 cale. Jeśli siedzisz daleko od komputera, a monitor nie jest duży, lepiej sprawdzi się tradycyjny ekran.

Podsumowanie – zanim wybierzesz

Zaawansowanym graczom, którzy przykładają uwagę do każdego detalu swojego sprzętu gamingowego, zakrzywiony ekran na pewno może się przydać. Zarówno codzienna rozgrywka, jak i okazjonalny relaks przy Wiedźminie czy Red Dead Redemption 2 sprawią jeszcze więcej radości z takim sprzętem.

Odwrotnie będzie w przypadku osób, które nie są tak zapalonymi gamerami lub wybierają starsze tytuły. Monitory zakrzywione są zwykle droższe, a użytkownik może nawet nie odczuć różnicy, jeśli gra w tytuł 2D. Pozostaje też kwestia miejsca – zakrzywiony monitor zajmie go więcej, szczególnie, że powinien być odpowiednio duży dla lepszego efektu. Umieszczenie go na honorowym miejscu swojego stanowiska do gry może dać radość. W mniejszym pokoju będzie tylko zawadzał. Warto też pamiętać o uwagach, jakie do zakrzywionych monitorów mają graficy. Ich zdaniem szczegóły są nieco gorzej odwzorowane. Zdjęcie czy obrazek wydają się krzywe, a większość użytkowników ma płaskie monitory, dlatego grafikowi trudno będzie ocenić efekty swojej pracy tak, jak zobaczą je inni. Jeśli więc monitor ma służyć nie tylko do grania, to lepiej, żeby był płaski.

Skomentuj!

Komentarz został zapisany pomyślnie.

Komentarze

    Brak komentarzy!
    Zostań pierwszą osobą, która doda komentarz.

Co myślisz o:

Czy zakrzywiony monitor nadaje się do grania?

0.0
zagłosuj!
głos oddany!
Reklama
-->