PlayStation 4 czy Xbox One? Którą konsolę wybrać?

Opublikował: agmi
Dodano: 22 sierpnia 2019

Brak komentarzy
PlayStation 4 czy Xbox One? Którą konsolę wybrać?

Tagi:

Zastanawiasz się nad kupnem konsoli do gier? Jeśli tak, to pewnie choć raz zadałeś sobie pytanie, która konsola będzie lepsza – PlayStation 4 czy Xbox One? Dla jednych wybór jest łatwy, inni długo nie potrafią się zdecydować. Nic dziwnego. Choć oba te urządzenia pełnią podobną funkcję, w wielu aspektach mocno się od siebie różnią. Warto wziąć pod uwagę nie tylko ich specyfikacje, ale też zastanowić się nad własnymi preferencjami oraz spojrzeć na katalogi dostępnych gier.

PlayStation 4 – popularny pewniak

Nie będzie przesadą stwierdzenie, że konsola PlayStation 4 jest najpopularniejszą i wciąż najchętniej wybieraną konsolą na rynku. Ma tę niewątpliwą przewagę nad innymi urządzeniami, że daje graczom dostęp do ogromnego katalogu gier – a wiele z nich to tytuły ekskluzywne, czyli takie, w które nie można zagrać na żadnej innej konsoli.

PlayStation cztery sprawdzi się niemal w każdym przypadku. Jeśli lubisz długie wieczory z padem w ręku, możesz przebierać w grach z trybem jednoosobowym. Chcesz grać z innymi? Możesz zaprosić znajomego (pod warunkiem, że dysponujesz drugim padem) albo nawiązać kontakt z innymi posiadaczami PS4 na całym świecie. Konsola świetnie sprawdzi się też na imprezach – wystarczy podłączyć mikrofony i odpalić którąś płytę z serii „SingStar”. A jeśli kochasz nowinki technologiczne i zależy Ci na nowym poziomie rozgrywki, zainwestuj w okulary VR.

Jakość jest dla Ciebie ważna? W takim razie rozważ zakup konsoli PlayStation 4 Pro, która pozwala na uzyskanie zarówno obrazu, jak i dźwięku w lepszej jakości. Dzięki dostępowi do sklepu online dostajesz dostęp do nowych tytułów przedpremierowo i w atrakcyjnych cenach. Chcesz kupić konsolę swojemu dziecku, ale boisz się o jego bezpieczeństwo? Wystarczy włączyć odpowiednie ustawienia na koncie rodzinnym i możesz mieć kontrolę nad grami i aplikacjami, do których Twoja pociecha będzie mieć dostęp.

Xbox One – siła i moc

Jeden z głównych zarzutów, jaki wysuwają zwolennicy PS4, brzmi: oferta gier na Xboxa jest o wiele biedniejsza. To fakt, ale weź pod uwagę, że niektóre tytuły również wychodzą tylko na to urządzenie. Do tego konsola Xbox ma kompatybilność wsteczną – pozwala na włączenie na nim gier ze starszego Xboxa 360.

W przypadku produkty firmy Microsoft również możesz wybierać między dwie wersjami – Xbox One S, czyli konsolą podstawową, oraz Xbox One X, rozszerzoną. Ta druga uchodzi za najsilniejszą i najmocniejszą konsolę na rynku. Nic dziwnego, w końcu ma wbudowany Ultra HD Blu-ray i pozwala na odtwarzanie na niej gier i filmów w jakości 4K HDR.

Gracze dostają też dostęp do Xbox Live oraz możliwość wykupienia Xbox Game Pass, dzięki któremu zyskają dostęp do wielu gier.

PlayStation 4 czy Xbox? Podsumowanie

PlayStation 4 jest konsolą bardziej uniwersalną, polecaną dla użytkowników w każdym wieku. Jeśli chcesz mieć dostęp do najbogatszego katalogu gier i kręci Cię wirtualna rzeczywistość, to PS4 jest bez wątpienia konsolą dla Ciebie. Xbox One uchodzi za konsolę lepszą dla nieco starszych graczy; również tych, którzy chcieliby odpalić tytuły sprzed lat, dostępne na Xbox 360. Jeśli dodatkowo zależy Ci na posiadaniu odtwarzacza Blu-ray Ultra HD, to bez wątpienia powinieneś zdecydować się na produkt Microsoftu.
Skomentuj!

Komentarz został zapisany pomyślnie.

Komentarze

    Brak komentarzy!
    Zostań pierwszą osobą, która doda komentarz.

Co myślisz o:

PlayStation 4 czy Xbox One? Którą konsolę wybrać?

0.0
zagłosuj!
głos oddany!
Reklama
-->