Jak uruchomić kamerkę internetową

Opublikował: agmi
Dodano: 27 września 2019

Brak komentarzy
Jak uruchomić kamerkę internetową

Tagi:

Czasy, gdy instalowanie kamerki internetowej wymagało zaawansowanej znajomości informatyki, dawno minęły. We współczesnym sprzęcie wystarczy zwykle podłączyć urządzenie i postępować zgodnie z wyświetlającą się na ekranie instrukcją. Co robić, gdy kamerka się nie zgłasza?

Aby urządzić wideokonferencję, nie jest nam potrzebny specjalny program do kamerki internetowej. Wystarczy komunikator, który obsługuje połączenia z opcją wideo. Do najpopularniejszych należy Skype, który od dawna i jako jeden z pierwszych dawał taką możliwość. Obecnie jednak przez większość komunikatorów można prowadzić wideorozmowy.

U mnie (nie) działa

Zwykle kamera, zarówno ta wbudowana w laptopie czy monitorze, jak i ta zewnętrzna podłączona do komputera, powinna aktywować się automatycznie wraz z uruchomieniem komunikatora. Jeśli tak się nie stanie, można spróbować aktywować ją poprzez kombinację klawiszy FN oraz jednego z funkcyjnych klawiszy F1-F12 (tego z ikonką aparatu). Istnieje również inny sposób.

Uruchomienie kamerki przez menadżera urządzeń

Jeśli nasz komputer nie obsługuje skrótów klawiszowych włączających kamerę, można posłużyć się do tego celu menadżerem urządzeń. Należy w tym celu postępować według następującej instrukcji:

  1. Wybrać menu Start, wpisać w wyszukiwarce „Menedżer urządzeń” lub wyszukać samodzielnie -> Panel sterowania -> Sprzęt i dźwięk.
  2. Należy wybrać pozycją „Urządzenia do obrazowania”, gdzie wyświetlają się wszystkie współpracujące z komputerem kamery. Prawym przyciskiem myszy klikamy na jedną z nich. Wówczas wyświetlą się opcje włączenia lub wyłączenia urządzenia.

Aktualizacja sterowników

Choć program do kamerki internetowej nie jest nam potrzebny, to sterowniki już tak. Jeśli dalej nie widzimy obrazu z naszego urządzenia, może to oznaczać, że posiadamy ich starą wersję. Aby sprawdzić zainstalowane sterowniki, klikamy w menu „Urządzenia do obrazowania”-> Właściwości -> Sterowniki. Sprawdzamy jaką wersję sterowników mamy na naszym komputerze, a następnie patrzymy na stronie producenta, wyszukując posiadany model, czy są zgodne z dostępną tam aktualną wersją. Jeśli nie, należy je zaktualizować, pobierając odpowiedni plik ze strony producenta.

Więcej porad znajdziecie na LenovoZone: https://lenovozone.pl/blog/jak-wlaczyc-kamere-w-laptopie/

 

Skomentuj!

Komentarz został zapisany pomyślnie.

Komentarze

    Brak komentarzy!
    Zostań pierwszą osobą, która doda komentarz.

Co myślisz o:

Jak uruchomić kamerkę internetową

0.0
zagłosuj!
głos oddany!
Reklama
-->