Gra Doggi uczy jak zadbać o swojego pieska

Opublikował: agmi
Dodano: 30 kwietnia 2020

Brak komentarzy
Gra Doggi uczy jak zadbać o swojego pieska

Tagi:

Gra Doggi uczy jak zadbać o swojego pieska

Darmowa gra o psach Doggi Game cieszy się bardzo dużą popularnością z co najmniej z kilku powodów. Związana jest z uroczym psim światem, ma walor edukacyjny i nutkę rywalizacji, nie trzeba jej pobierać na komputer i nie musimy za nią płacić. Aby jednak doskonalić się w grze i zajmować coraz wyższe miejsce w rankingu, trzeba regularnie - tak jak w przypadku opieki nad prawdziwym psem - realizować określone zadania (obowiązki).

Idealny właściciel

Grając w gry o psach bardzo szybko się przekonamy, że potrzebą czworonogów nie jest tylko miska z jedzeniem i wyprowadzanie na spacer w celach fizjologicznych. Nasze pieski, będą potrzebowały też głaskania, zabawy, kąpieli, odpowiedniej psiej karmy, posłania, a czasem wizyty u weterynarza. To jak dbamy o swojego czworonożnego przyjaciela będzie widoczne w rankingu i samopoczuciu pieska. Nie ważne czy jest on poczciwym i wiernym kundelkiem, czy rozpieszczanym przedstawicielem jakiejś rasy - za każdym razem musimy poświęcić mu tyle samo czasu, uwagi i miłości.

Kolejną ważną sprawą jest wykształcenie u naszego pupila dobrych nawyków, co także będzie punktowane w grach o psach. Dobrze wychowany pies nie będzie niszczył sprzętów w domu i załatwiał swoich potrzeb w mieszkaniu, czy też uciekał na spacerach. Opieka nad pieskiem będzie wymagała też bacznej obserwacji i poświęceniu czasu na tresurę, reagowania na komendy i naukę odpowiednich zachowań.

Odpowiedzialny hodowca

Jeżeli poczujemy, że potrafimy odpowiednio zaopiekować się swoim psem, możemy zostać także hodowcą. Będziemy potrzebować do tego przedstawicieli obu płci, aby zwierzęta mogły się rozmnażać. Gdy na świat przyjdą szczeniaki, musimy zadbać o każdego z nich, by w przyszłości dzięki nim rozbudować naszą hodowlę i znaleźć zainteresowanych kupnem nowych właścicieli. W tym przypadku liczyć będą się też takie osiągnięcia czworonoga, jak udział w konkursach. Dzięki temu w grze o psach zyskamy prestiż i wyższe notowania w rankingu, czyli gra będzie nas bardziej cieszyć.

W grze o psach będziemy posługiwać się specjalną walutą, czyli doglarami. To w świecie ludzi, bo w przypadku psów nie obejdzie się bez przysmaków, żeby przekonać podopiecznych do grzecznego zachowania. Wirtualny hodowca, czy właściciel, musi też pamiętać o różnych akcesoriach dla swojego pupila, takich jak odpowiednie legowisko, zdrowa karma przeznaczona dla psów, smycz i woreczki na odchody. Nie mniej ważną inwestycją w życie naszych zwierząt, będzie poświęcony im czas i zaangażowanie w wychowanie.

Wartości edukacyjne Doggi Game

Gra o psach zyskuje pozytywne opinie z wielu powodów. Jest grą pozbawioną przemocy i nie wywołuje nerwowych reakcji u graczy. Ma przyjazną tematykę, uczy empatii, troski o żywą istotę, odpowiedzialności za jej zdrowie i szczęście, systematyczności. Pokazuje, że świat potrzeb domowych pupili, nie zamyka się tylko w misce karmy i krótkim spacerze. Aby zostać uznanym właścicielem, czy hodowcą, trzeba zadbać także o inne sfery, takie jak zdrowie psychiczne i fizyczne, spokojny odpoczynek, potrzebę zabawy i towarzystwa, codzienny ruch zwierzaka i odpowiednią dbałość o higienę. Czyli jak w prawdziwym życiu, uczy że opieka nad psem jest odpowiedzialnym i wymagającym zajęciem.

Dla kogo jest Doggi Game:

* dla miłośników czworonogów, którzy uwielbiają psi świat;

* dla osób, które nie mogą mieć psa, a bardzo by chciały;

* dla dzieci, które marzą o swoim piesku, ale nie do końca wiadomo, czy będą się nim opiekować;

* dla tych, którzy kochają rywalizację (ranking);

* dla wszystkich, którzy nie chcą pobierać gier, ani za nie płacić.

Co myślisz o:

Gra Doggi uczy jak zadbać o swojego pieska

0.0
zagłosuj!
głos oddany!
Reklama
-->