Współczesna klasyka: 7 książek, które musicie przeczytać

Opublikował: agmi
Dodano: 4 listopada 2020

Brak komentarzy
Współczesna klasyka: 7 książek, które musicie przeczytać

Tagi:

Każdy mól książkowy na pewno posiada swoją listę klasyków literatury, wartych przeczytania. My sporządziliśmy dla was listę najbardziej popularnych lektur must-read współczesnych pisarzy, którzy podbijają listy bestsellerów. Przekonajcie się czy znacie je wszystkie.


Olga Tokarczuk "Opowiadania bizarne"Polska Noblistka zapewni wam niepowtarzalną czytelniczą ucztę i prawdziwy pokaz erudycji. W "Opowiadaniach bizarnych" przeczytacie dziesięć nieprzewidywalnych historii, które pozornie są kompletnie różne od siebie nawzajem. Każde z nich dotyczy innej kwestii i dzieje się w innym miejscu na świecie. Więcej na temat książki dowiecie się pod tym linkem https://litres.pl/olga-tokarczuk/opowiadania-bizarne-44314798/.

 

 tokarczuk opowiadania bizarne

Remigiusz Mróz "Władza absolutna""W kręgach władzy" to seria, która wywołała prawdziwy przełom wśród prozy detektywistycznej w Polsce. Aż roi się tutaj od politycznych spisków i intryg, zaciekła walka o władzę zdaje się nie mieć końca, a Remigiusz Mróz serwuje prawdziwą dawkę wrażeń i dreszczyku emocji. Jeśli nowoczesna proza polityczna to wasz konik -koniecznie sięgnijcie po powieści Mroza, mistrza w swoim fachu.


Tadeusz Dołęga-Mostowicz "Trzecia płeć"Opowieść o kobietach wywołujących skandale, feministkach i artystkach oraz zniewieściałych facetach, którzy są ich utrzymankami. W książce Tadeusza Dołęgi-Mostowicza poznajemy Annę Leszczową, poliglotkę i absolwentkę prawa, która wyszła za mąż za nieudacznika i musi sama żywić rodzinę oraz zajmować się córeczką. Kobieta postanawia zmienić swoje życie i szuka poparcia w kręgach feministek.


Katarzyna Nosowska "A ja żem jej powiedziała"Pełna humoru książka charyzmatycznej wokalistki zespołu Hey, która zasłynęła w Internecie swoimi błyskotliwymi i pełnymi humoru uwagami na temat życia. O show-biznesie, miłości i o prozie życia w sposób mądry i zabawny, Kasia Nosowska sprawi, że uśmiech nie zejdzie wam z twarzy.Szczepan Twardoch "Król"Jedna z najgłośniejszych książek ostatnich lat. Obraz powojennej Warszawy i diagnoza polskiego społeczeństwa z rozbudowanym wątkiem kryminalnym. Miastem rządzi żydowska mafia, a powiązani z nimi członkowie elit i bandyci sieją ciche spustoszenie. Twardoch nie oszczędza w okrucieństwie względem bohaterów. Jeśli szukacie naprawdę mocnych wrażeń to "Król" na pewno jest lekturą dla was.


Jacek Melchior "Dojrzałą poznam"


Czy jest różnica między porzuceniem, a odtrąceniem? Czy są granice w miłości? Poruszająca historia o uczuciu, które wielu z góry skazałoby na niepowodzenie już na starcie. Duża różnica wieku i przeszłość, która nie daje się od siebie odciąć, a jednak miłość pojawia się często zupełnie niespodziewanie. Przejmująca opowieść o kobiecie, która poznała siebie na nowo.


Jerzy Pilch "Pod mocnym aniołem"Wyróżniona Nagrodą Literacką Nike opowieść o chorobie alkoholowej, która wyniszcza głównego bohatera. Liczne próby wyjścia z nałogu przeplatają się z powracającym koszmarem dla samego Jurusia, jak i ludzi wokół niego. Czy miłość jest w stanie pomóc w tak opłakanej sytuacji? Pełna czarnego humoru historia, która skłania do myślenia i współczucia.


Co myślisz o:

Współczesna klasyka: 7 książek, które musicie przeczytać

0.0
zagłosuj!
głos oddany!
Reklama
-->