Zainteresuj się kolokacją!

Opublikował: agmi
Dodano: 20 kwietnia 2021

Brak komentarzy
Zainteresuj się kolokacją!

Tagi:

Każda firma ma swoje wydatki - większe lub mniejsze, ale ponosi je zawsze. Im większa firma, tym więcej spraw i rzeczy zabezpieczyć, a wszystko to pochłania fundusze. Nic dziwnego więc w tym, że poszukuje się oszczędności. Najważniejsze jednak jest to, by te oszczędności były prawdziwe, a nie pozorne, a przy tym nie wpływały negatywnie na bezpieczeństwo w firmie czy sposób jej funkcjonowania. To wszystko ma ogromne znaczenie w każdej dziedzinie. Szczególnie ważne jest jednak w przypadku szeroko pojętego IT - bezpieczeństwo danych w dzisiejszych czasach jest przecież kluczowe, a jakiekolwiek problemy z tym związane mogą przysporzyć wiele  problemów. Dlatego tak ważny jest odpowiedni serwer - wcale nie musisz jednak inwestować we własną serwerownię. W wielu przypadkach dużo lepszym pomysłem jest kolokacja, która pozwoli ci uniknąć wielu problemów, a przy tym zaoszczędzić pieniądze. Dowiedz się więcej na ten temat!


  1. Czym konkretnie jest kolokacja?

  2. Dla kogo jest kolokacja?

  3. Zalety płynące z kolokacji serwerów


Co to jest kolokacja?

Kolokacja to nic innego jak usługa, która polega na przeniesieniu serwerów firmy do zewnętrznego centrum danych. Dzięki temu wcale nie ma potrzeby utrzymywania własnej serwerowni - która zawsze pochlania ogromne środki z budżetu firmowego, bo można wynająć dowolną, potrzebną przestrzeń u zewnętrznego podmiotu. Kolokacja pozwala więc na poczynienie sporych oszczędności, a przy tym poważne zabezpieczenie normalnego funkcjonowania swojej firmy. Pomaga też na dalszy rozwój w branży, bez zmartwień, że z serwerami stanie się coś złego - kolokacja sprawia, że tym zadaniem zajmuje się ktoś inny. A jeśli wybierzesz dobrą firmę do świadczenia tej usługi, nie będziesz musiał się o nic martwić - o bezpieczeństwo zadbają bowiem specjaliści

Kto skorzysta na kolokacji?

Każda firma, która nie chce utrzymywać własnej serwerowni, bo nie czuje takiej potrzeby lub z dowolnego innego powodu - jest w stanie skorzystać na kolokacji. W końcu to daje możliwość zabezpieczenia swoich danych bez potrzeby tworzenia serwerowni w strukturach swojej własnej firmy - to okazja, którą trudno jest zignorować.

Dlaczego warto zdecydować się na kolokację?

Kolokacja to przede wszystkim olbrzymia oszczędność pieniędzy - utrzymanie własnej serwerowni jest o wiele droższa. Nie można też zapomnieć o bezpieczeństwie - w przypadku kolokacji o bezpieczeństwo dbają najlepsi specjaliści, którzy doskonale znają się na swojej robocie. Do dyspozycji masz też najnowszą technologię. Kolejną zaletą jest dbałość o środowisko - jeśli decydujesz się na kolokację, nie generujesz takiego obciążenia dla środowiska jak przy własnej serwerowni.

Co myślisz o:

Zainteresuj się kolokacją!

0.0
zagłosuj!
głos oddany!
Reklama
-->