Materace piankowe w Rzeszowie - jaki materac poprawi jakość Twojego snu?

Opublikował: agmi
Dodano: 16 czerwca 2021

Brak komentarzy
Materace piankowe w Rzeszowie - jaki materac poprawi jakość Twojego snu?

Tagi:

Choć sobie nie zdajesz z tego sprawy, niemal 1/3 swojego życia spędzasz w łóżku. To czas na wypoczynek i regenerację. Jednak tylko dobry sen może zagwarantować, że wstaniesz rześki i gotowy do podejmowania kolejnych wyzwań. Jeśli masz problemy ze snem pojawiają się także trudności w codziennym funkcjonowaniu takie jak bóle mięśni, zmęczenie czy trudność skupienia uwagi na wykonywanych czynnościach. Aby temu zapobiec musisz zadbać o dobry materac, który zapewni Ci komfortowy sen. Zobacz na jakie materace warto postawić.

Materace piankowe – kilka informacji na początek

W sprzedaży dostępne są bardzo różne modele materacy. W tym tekście zajmiemy się materacami piankowymi, ponieważ są one jednymi z najbardziej popularnych a ich cena jest bardzo atrakcyjna. Ponadto szeroka gama modeli wykonanych z różnych rodzajów pianek ułatwia znalezienie idealnego materaca dla każdego, niezależnie od jego wymagań i potrzeb.

Materace piankowe – ciekawe opcje pianek

Przeglądając modele, które ma w swojej ofercie producent materacy Hilding Anders szybko przekonasz się, że do ich produkcji wykorzystywane są bardzo różne materiały. Przed zakupem konkretnego modelu warto zapoznać się z właściwościami wykorzystanej do jego produkcji pianki. Wśród najciekawszych i najnowocześniejszych pianek są pianki termoelastyczne. Jest to materiał, który reaguje na temperaturę ciała. Dzięki tej właściwości w miejscu, gdzie ciało styka się z materacem on delikatnie się ugina, natomiast w miejscach nie stykających się bezpośrednio materac podnosi się tworząc doskonałe podparcie dla poszczególnych części ciała. Piankę termoelastyczną cenią sobie przede wszystkim osoby lubiące delikatne otulenie podczas snu. Innym rodzajem pianki wartym zainteresowania jest pianka lateksowa. Ten materiał to idealne rozwiązanie dla alergików. Lateks dzięki swoim właściwościom utrudnia namnażanie się roztoczy, bakterii i grzybów co poprawia komfort snu osobom uczulonym na nie.

Materace piankowe – twardość

Jedną z podstawowych cech materaca jest jego twardość. Materace piankowe najczęściej spotykane są w klasie materacy miękkich, średnio miękkich i średnio twardych, ale można znaleźć również twarde materace wykonane z tego materiału. Wartymi uwagi są materace z podziałem na strefy twardości. W tego typu modelach pianka podzielona jest na 7 stref, z których każda posiada inną twardość. Dzięki takiemu podziałowi poszczególne części ciała użytkownika są dobrze podparte, co gwarantuje wygodę i dobry sen.

Materace piankowe – rozmiar

Materac piankowy musi być dostosowany do indywidualnych potrzeb nie tylko pod względem twardości ale także rozmiaru. W sprzedaży dostępne są materace o bardzo zróżnicowanych rozmiarach. Wybierając materac dla siebie pamiętaj, aby:

  • Szerokość materaca jednoosobowego nie była mniejsza niż 70 cm, a dwuosobowego 140 cm,
  • Materac był o co najmniej 20 cm dłuższy niż wzrost użytkownika;
  • Grubość materaca podstawowego wynosiła co najmniej 12 cm, a materaca nawierzchniowego 5-10 cm.

 

Materace piankowe marki Hilding to obecnie jedne z najpopularniejszych modeli dostępnych w sprzedaży. Ich wysoka jakość potwierdzona jest wieloma certyfikatami. Dzięki swojej budowie zapewniają komfortowy sen. Szeroka gama modeli to dodatkowy atut, ponieważ każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Artykuł sponsorowany

Skomentuj!

Komentarz został zapisany pomyślnie.

Komentarze

    Brak komentarzy!
    Zostań pierwszą osobą, która doda komentarz.

Co myślisz o:

Materace piankowe w Rzeszowie - jaki materac poprawi jakość Twojego snu?

0.0
zagłosuj!
głos oddany!
Reklama
-->