Esport w zakładach bukmacherskich?

Opublikował: agmi
Dodano: 1 grudnia 2021

Brak komentarzy
Esport w zakładach bukmacherskich?

Tagi:

Pandemia COVID-19 miała gigantyczny wpływ na rozwój esportu w ofercie zakładów bukmacherskich. Rozgrywki w większości dyscyplin sportowych zostały zawieszone, a turnieje w esporcie rozwijały się w najlepsze. Co należy wiedzieć na temat obstawiania esportu? Jakie gry można odnaleźć w kategorii esport w zakładach bukmacherskich?

Zakłady bukmacherskie na Esport

Od początku XXI wieku najpopularniejszą grą esportową jest Counter Strike. Popularność CS’a stale rośnie. Jednak trzeba zwrócić uwagę na to, że w ostatnich latach mocną pozycję buduje również League of Legends. Graczy, a także fanów esportu stale przybywa, dlatego też nic dziwnego, że obecnie jest to jeden z najchętniej wyszukiwanych sektorów w ofertach. Na to wskazują statystyki. Poniżej zamieszczone zostały informacje dotyczące ulubionych gier esportowych graczy.


Jakie gry są najpopularniejsze w 2021 roku?


  1. Counter Strike

  2. League of Legends

  3. DOTA 2


Dalej w nszym rankingu mogłyby się znaleźć takie pozycje jak Fortnite, Valorant, czy też FIFA. Mimo wszystko pod kątem popularności te tytuły wyraźnie odstają od wymienionych wyżej gier. Królowa gier jest tylko jedna!


Jak obstawiać Counter Strike?

Counter Strike to bez wątpienia najpopularniejsza gra esportowa, która dominuje w ofercie zakładów bukmacherskich. Wszystkie z najważniejszych turniejów powinny znaleźć się na stronach legalnych bukmacherów. Ponieważ w innym przypadku miłośnicy tej dyscypliny poszukają szczegółowych analiz na innych witrynach.


Counter Strike jest grą z gatunku FPS. Rozgrywkę można prowadzić w trybie jednoosobowym, jak również multiplayer. To właśnie ta druga opcja jest fundamentem dla rozwoju popularności tego tytułu. W samej grze są wyróżnione 3 modele rozgrywki, jednak na turniejach zmagania odbywają się w trybie Bomb/Defuse.


3 modele rozgrywki w Counter Strike’u:


  • Hostage Rescue – odbicie zakładników

  • Podłożenie/rozbrojenie bomby – bomb/defuse

  • Zamach – Assassination


Jak sama nazwa wskazuje, tryb Bomb/Defuse to zmagania, w których zadaniem jednej strony jest podłożenie bomby, natomiast drugiej – rozbrojenie, a nawet niedopuszczenie do podłożenia ładunku wybuchowego na bombsite. W grze bierze udział drużyna terrorystów, a także antyterrorystów.


Najłatwiejszą odpowiedzią na pytanie – jak można obstawiać esport, jeśli się na nim nie zna – jest bazowanie na aktualnej formie zawodników. Chociaż najlepszym rozwiązaniem jest po prostu jego oglądanie. Wiadomo, że zakłady bukmacherskie mają zatrudnione specjalne osoby, które odpowiadają za przygotowanie przeliczników na konkretne wydarzenia związane z rynkiem esportu. Mimo wszystko, esport, podobnie jak realne zmagania w świecie sportu również generują sporo niespodzianek. Właśnie dlatego trzeba mocno uważać na określenie zwycięzcy, ponieważ sytuacja w rywalizacji może się diametralnie zmienić. Esport pozostaje w dalszym ciągu sportem, a on z kolei jest nieprzewidywalny.


Do ewentualnego obstawiania esportu konieczne są statystyki. Należy jednak wiedzieć, na jakie detale zwrócić uwagę. W ofercie zakładów bukmacherskich znajdują się nie tylko typy na zwycięstwo konkretnej drużyny, ale również liczba zabójstw. Przy analizie statystyk należy pamiętać, że gra różnych zespołów różni się w zależności od mapy. Podobnie, jak w przypadku zwykłego sportu – tak również tutaj, decydujące mogą się okazać aspekty poza boiskowe. Są zespoły, które lepiej prezentują się na konkretnych mapach i warto to przeanalizować, zanim zakłady bukmacherskie zamkną opcję zmiany danej rywalizacji.


Istotnym czynnikiem jest również fakt czy turniej odbywa się z udziałem publiczności, czy też bez niej. Są również gracze, którzy lepiej lub gorzej radzą sobie na LAN-ach. Te wszystkie elementy powinno się wziąć pod uwagę przy typowaniu meczów CS:GO. Istotnym aspektem jest również aktualna forma, ponieważ podobnie, jak w przypadku piłki nożnej czy innych dyscyplin – dyspozycja dnia odgrywa sporsporą rolę.


Co z League of Legends?

LoL jest podobny do Counter Strike’a w tym, że na mapie rozgrywki znajdują się dwie drużyny po pięciu graczy, jednak na tym koniec podobieństw.


League of Legends posiada trzy różne cele gry. Najważniejszym z nich jest Nexus, którego zniszczenie gwarantuje wygraną. Niższe cele to z kolei wieże i inhibitory, które trzeba zniszczyć, aby dostać się do Nexusa. Najmniejszym celem są stwory, takie jak Smok czy Baron, które gwarantują drużynie wzmocnienia całego temu.


W zakładach bukmacherskich na League of Legends można określić sumę zabójstw, czas trwania gry, first blood, czyli pierwszą krew, pierwszą wieżę, pierwszy smok, pierwszy baron, czy też pierwszy inhibitor. Każdy z mniejszych celów gry ma swój rynek dostępny w ofercie zakładów bukmacherskich.

Można również sprawdzić analizy i statystyki Superbet Zakłady Bukmacherskie na League of Legends!FIFA 22 w ofercie zakładów bukmacherskich?

Mówią, że coraz większą popularność w ofercie zakładów bukmacherskich zyskuje FIFA 22. Wiele osób ma problemy, aby realnie ocenić potencjał tego tytułu ze względu na sporą liczbę przypadkowych zagrań w meczach FIFY, jednak nie ma wątpliwości, że kluby piłkarskie postanowiły mocno zainwestować w ten sektor.


Nawet w Polsce odbywają się rozgrywki Ekstraklasy w FIFA 22, co generuje olbrzymie zainteresowanie wśród fanów, a tym samym popularność w ofertach zakładów bukmacherskich.


W ofercie zakładów bukmacherskich na FIFĘ znajduje się możliwość określenia wygranego meczu, ale również pierwszej połowy. Jest również możliwość wskazania, kto strzeli pierwszego gola w meczu. Można się również spodziewać, że w przyszłości, gdy zakłady bukmacherskie poszerzą ofertę na FIFĘ, to dostępne będą również liczby celnych podań, strzałów na bramkę rywala, czy nawet posiadanie piłki. W końcu w zależności od stylu gry zawodnika – można byłoby realnie oszacować szanse na takie rynki.


Zakłady bukmacherskie na Esport

Esport to obecnie jeden z najciekawszych rynków dla graczy, ale również miłośników zakładów bukmacherskich. Coraz więcej tytułów znajduje się w ofertach zakładów sportowych, co być może jest ciekawą informacją dla osób zainteresowanych tą dyscypliną. Można zakładać, że w przyszłości ten rynek będzie notował stały rozwój i niedługo może będzie nawet bardziej popularny niż zakłady bukmacherskie na piłkę nożną, czy skoki narciarskie w naszym kraju.


Counter Strike, DOTA 2, League od Legends, Valorant I Fortnite to gry, które bez wątpienia w kolejnych latach mogą zdominować oferty zakładów bukmacherskich?


Więcej informacji na temat innych gier, nie tylko esportowych znajduje się tutaj -> http://playa.pl/gry-lista/page,1Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.


Zakłady wzajemne urządzane przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.superbet.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia 24.10.2019 r., o nr PS4.6831.5.2019.


Autor tekstu: Mateusz Nowak – Senior Project Manager i redaktor Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej oraz tenisa! Na Twitterze - @Mati_N95
Co myślisz o:

Esport w zakładach bukmacherskich?

0.0
zagłosuj!
głos oddany!
Reklama
-->