• Opublikował: kareel
  Dodano: 17 stycznia 2010

  Komentarze: 1

  Just Cause 2… interaktywnie!
  Na pierwszy rzut oka wydaje się, że to zwykły filmik, ale w pewnym monecie akcja się zatrzymuje i musimy sami wybrać jak ma się ona dalej potoczyć! Kapitalny pomysł! A dokładnie tak samo ma być i w samej grze, w której dosłownie każdą misję będzie można przejść na kilka różnych sposobów. Szkoda, że premiera dopiero w marcu tego roku! Koniec gadania, oto filmik!
 • Opublikował: kareel
  Dodano: 17 stycznia 2010

  Brak komentarzy

  Bestsellery Empiku 2009
  W plebiscycie wzięli udział wszyscy, którzy w ubiegłym roku dokonali zakupów w tej sieci, czyli ponad 25 milionów osób, a nagrody powędrowały do produktów, które cieszyły się w największą popularnością wśród kupujących. W kategorii gry na PC wygrało - co chyba nikogo nie dziwi - The Sims 3. Co ciekawe seria ta zdobyła już po raz piaty tę statuetkę! Wśród gier na konsole sprzedawała się natomiast najlepiej najnowsza odsłona serii FIFA oznaczona numerem 10, a jeżeli chodzi o same konsole, to największą popularnością cieszy się w naszym kraju Play Station 3. To ostatnie jest nieco ciekawe, bowiem na świecie zwykle sprzedaje się lepiej konsola Microsoftu, jak widać Polska jest tutaj wyjątkiem. A oto świetna parodia The Sims 3, najlepiej...
 • Opublikował: kareel
  Dodano: 17 stycznia 2010

  Brak komentarzy

  Demo Dark Void już w sieci!
  Wersje demonstracyjną możecie ściągnąć sami z na przykład serwera Fileplanet. Zajmuje ona nieco ponad 1GB miejsca, więc zasysanie może jednak potrwać chwilkę.  Chyba jednak warto bo Dark Void jest bez wątpienia najciekawszą i najbardziej innowacyjną strzelanką wydaną w tym roku. Sprawdzacie zresztą sami i pobierajcie demo, tymczasem światowa premiera gry już 19 stycznia, a polska, dzięki firmie Cenega,  28 dnia tego miesiąca. A oto trailer zapowiadający omawianą gierkę:  
 • Opublikował: kareel
  Dodano: 16 stycznia 2010

  Brak komentarzy

  Zapłać tylko raz za Star Trek Online
  Zamiast płacić uciążliwy, comiesięczny abonament wystarczy teraz jedna, stałaopłata i możemy grać bez przeszkód tak długo jak się nam tylko podoba i jak długa sama gra będzie istnieć. Oferta jest jednak raczej korzysta, bowiem dożywotnia subskrypcja kosztuje około 240 dolarów zaś miesięczny abonament to wypadek rządu 15 dolców. Jeżeli więc ktoś planuje bawić się w wirtualnym świecie dłużej niż rok, to na pewno wyjdzie na swoje. Dodatkowo wszyscy wykupujący wieczną subskrypcję dostaną też możliwość wybrania unikatowej rasy – Borgów, którzy są znacznie silniejsi od innych tradycyjnych nacji dostępnych w grze. Trzeba przyznać, że to raczej ciekawa inicjatywna, chociaż wydaje się nam, że lepiej najpierw chwilę pograć normalnie, sprawdzić czy tytuł...
 • Opublikował: kareel
  Dodano: 16 stycznia 2010

  Brak komentarzy

  Pudełkowe gry ciągle górą!
  Skąd mamy takie dane? Za sprawą grupy analitycznej NPD Group, która niedawno przeprowadziła wśród Graczy bardzo ciekawe badania, z których właśnie wynika, iż nadal prawie 90% sprzedanych gier, to te wydawane w sposób tradycyjny. Sprzedaż elektroniczna, to ciągle mniej niż 10% rynku! Przy okazji dowiedzieliśmy się też, że tylko 4% Graczy biorących udział w badaniu przyznaje się do posiadania pirackich wersji gry i są to w większości użytkownicy PC i Mac’ów. Jak widać piractwo na konsolach jest prawie nie obecne…Przynajmniej jeżeli wierzyć statystyce, bo to mówią - „Kłamstwo, bezczelne kłamstwo, statystyka” ;-)
 • Opublikował: kareel
  Dodano: 15 stycznia 2010

  Brak komentarzy

  Napoleon: Total War 23 lutego !
  Jak sam tytuł mówi, dodatek jest skoncentrowany na osobie Napoleona Bonaparte, Cesarza Francuzów. W trakcie trzech kampanii będziemy mogli dokładnie prześledzić jego losy. Dwie pierwsze są czysto historyczne i pokazują cały podbój Italii oraz Egiptu, zaś trzecia, chyba najciekawsza. pozwoli nam na zrobienie tego co temu wybitnemu wodzowi się nie udało – dokonaniu inwazji na Anglię! Gra zostanie wydana w naszym kraju przez CDProjekt, ale nie znamy jeszcze dokładnej daty premiery wersji pl. Na razie jednak udostępniono ciekawy, polskojęzyczny trailer, do oglądnięcia którego zapraszamy:  
 • Opublikował: kareel
  Dodano: 14 stycznia 2010

  Brak komentarzy

  Najgorszy film roku to…
  Nieoficjalne nagrody dla najgorszych filmów roku przyznaje znany zachodni serwis rottentomatos.com. W tym roku padło właśnie na filmowego Street Fightera. Film dostał wprost katastrofalną ocenę – tylko 4 w skali od 1 do 100! Został też dosłownie zjechany przez wszystkich recenzentów. Co ciekawsze reżyserem tego „działa” był Polak - Andrzej Bartkowiak, który „zasłynął” już zresztą za sprawą fatalnej ekranizacji Dooma. Cóż - jednym słowem nic nowego – KOLEJNY film na podstawie gry, który jest tak slaby, że nawet nie nadaje się do kosza. Tradycji stało się zadość. A oto laureat „Złotego Pomidora” - Street Fighter: The Legend of Chun-Li:  
 • Opublikował: kareel
  Dodano: 14 stycznia 2010

  Brak komentarzy

  Bohaterowie Final Fantasy mówią już po angielsku
  Podobno największym problemem było dla twórców dopasowanie ruchu warg postaci do tekstów wypowiadanych w nowej wersji językowej, bo jak wiadomo angielski mocno się tutaj różni od japońskiego. Sama premiera gry została przewidziana na 9 marca, a nowe FF zostanie wydane równocześnie na Xboxa i PS3. Jak zawsze o posiadaczach PC zapomniano… Chyba będzie trzeba jednak kupić jakąś konsolę ;-) Do sieci trafił również nowy trailer pokazujący jak wygląda zachodnia wersja FF. Trzeba przyznać, iż zapowiada się ona bardzo dobrze, a głosy aktorów świetnie pasują do bohaterów. Zresztą spójrzcie sami:  
 • Opublikował: kareel
  Dodano: 14 stycznia 2010

  Brak komentarzy

  BioShock 2 w planie wydawniczym Cenega!
  Podwodne miasto Rapture legło w gruzach. Gdzieś w jego zgliszczach czeka twoja Siostrzyczka. Kiedyś jej broniłeś, a teraz - pośród hord genetycznie zmodyfikowanych szaleńców - jest ona twoją ostatnią nadzieją na zbawienie. Wciel się w pierwszego Big Daddy’ego, podróżującego po pięknym, lecz upadłym mieście w poszukiwaniu nieuchwytnego wroga... i samego siebie! Sam zdecyduj o przebiegu gry - przejmuj kontrolę nad wieżyczkami i robotami ochrony, aby ci pomagały, spraw by wrogowie atakowali się nawzajem lub utwórz pas bezpieczeństwa z min i pułapek naładowanych plazmidami! Albo po prostu atakuj frontalnie pełną mocą plazmidów i broni! Dobieraj umiejętności w trakcie walki! Strzelaj z broni prawą ręką, a lewą zamrażaj, raź lub spalaj wrogów...
 • Opublikował: kareel
  Dodano: 14 stycznia 2010

  Komentarze: 2

  Będzie gra o Ulicy Sezamkowej!
  Warner Bros mający prawa autorskie do „Ulicy..” podpisał bowiem umowę z bliżej nam nie znanym studiem Sesame Workshop na stworzenie szeregu gier opartych na pomyśle Sesame Street. Oczywiście będą to gry edukacyjne przeznaczone dla najmłodszych. Wiemy tez, że wykorzystane maja być w nich najnowsze technologie pozwalające na bezpośrednie sterowanie ruchem. Wygląda więc na to, że posiadacze Wii będą mogli sobie nieźle zaszaleć. Na pewno znajdzie się też cos ciekawego dla tych co panują kupić w przyszłości Project Natal czy jego odpowiednia na Play Station 3. Może będzie można nawet samemu sterować ciastkowym potworem <rozmarzony> :-).
 • Opublikował: kareel
  Dodano: 14 stycznia 2010

  Brak komentarzy

  Konsole będą tańsze!
  Michael twierdzi, iż obniżki powinny zacząć się już w lecie tego roku. Najbardziej stanieć ma Xbox 360, doczekamy się też zresztą podobno nowej wersji tej maszynki z większym dyskiem twardym. Co ciekawsze nowa edycja Xskrzynki trafić ma na rynek podobno już na wiosnę. Pachter przewiduje również, że nowa wersja konsoli Microsoftu będzie kosztować dokładnie tyle co obecna czyli około 299 dolarów, a starsze edycje Xboxa oczywiście mocno potanieją. Przewidywany jest też mocny spadek sprzedaży Nintendo Dual Screen, co również może zaowocować mocną obniżką ceny tej konsoli. Analityk twierdzi bowiem, iż w chwili obecnej na rynku mamy po prostu za dużo tych zabawek i podaż na tą zabawkę się po prostu wyczerpała. Czekamy na obniżki! A na razie japońska reklama wspomnianego...