• Opublikował: kareel
  Dodano: 21 grudnia 2009

  Brak komentarzy

  MAG w sklepach już 29 stycznia
  Dowiedzieliśmy się między innymi, iż Heavy Rain trafi do sprzedaży najpóźniej w ciągu trzech miesięcy, zaś MAG, czyli Massive Action Game, swoją premierę będzie miało już 29 stycznia! Jeżeli jeszcze jakimś cudem nie słyszeliście o tym tytule, to przypominamy, iż MAG to de facto połączenie MMO z FPS’em, gdzie na jednej mapie może wałczyć naraz aż 256 ludzi! Szykują się więc naprawdę duże i widowiskowe bitwy, tym bardziej, że w grze będziemy mogli używać też najróżniejszych pojazdów. A oto jak to wygląda w praktyce:    
 • Opublikował: kareel
  Dodano: 20 grudnia 2009

  Brak komentarzy

  Rekord, rekordów – milion sprzedanych kopii FF XIII już pierwszego dnia !
  Do sklepów trafiło aż dwa miliony sztuk FF XIII ale jej producent, Square Enix, obawia się, że to nie starczy i szykuje podobno dokładkę. Co ciekawsze dane te nie dotyczą sprzedanych gier w wersji Lightning Editio, czyli inaczej mówiąc – zestawów PS3 plus nowe FF. Cóż tu dużo mówić – gratulujemy i zapraszamy do świetnego wideo z gry:   
 • Opublikował: kareel
  Dodano: 20 grudnia 2009

  Brak komentarzy

  Mafia II dopiero w trzecim kwartale przyszłego roku
  Wcześniejsze informacje mówiły, iż Mafia 2 znajdzie się w sklepach być może jeszcze na początku roku. Teraz wszystko wskazuje, na to, iż premiera nie odbędzie się przed przyszłymi wakacjami. Co więcej, słuchając Strauss’a Zelnicka, CEO Take Two, wydawcy Mafii, można mieć przykre wrażenie, że premiera i tak zostanie za chwilę po raz kolejny przesunięta a wszystkie podawane nam daty i terminarze są tak naprawdę nic nie warte…. Ech… no cóż – pozostaje nam więc najwyżej w kółko oglądać dostępny zwiastuny:  
 • Opublikował: kareel
  Dodano: 20 grudnia 2009

  Brak komentarzy

  Playa.tv – zapraszamy!
  Jeżeli interesują Was same nowości, chcecie oglądnąć najnowsze trailery i zwiastuny z samych najnowszych gier to zapraszamy do kanału Playa.pl – Zwiastuny. Dla miłośników dobrej muzyki z kultowych gier przygotowaliśmy specjalny muzyczny kanał, gdzie na okrągło możecie posłuchać najlepszej giercowej muzy. Maniacy starszych tytułów też znajdą u nas cos dla siebie – kanał klasyka z prezentacjami i filmikami ze starych kultowych tytułów, w które zagrywaliśmy się na początku starych, dobrych lat 90. To jednak nie wszystko – mamy też kanał gdzie publikujemy gameplay z najnowszych gier, królujących obecnie na rynku. Zapraszamy do oglądania i komentowania!
 • Opublikował: kareel
  Dodano: 20 grudnia 2009

  Brak komentarzy

  Australia jednak z klasyfikacją +18?
  Do 28 lutego przyszłego roku wszyscy obywatele Australii mogą zgłaszać bowiem swoje uwagi na specjalnej stronie i apelować, aby w ich kraju pojawiła się kategoria gier tylko dla dorosłych oznaczonych +18. Opinii na stronie jest podobno coraz więcej, ale jednak aby zmiany w prawie mogły zostać wprowadzone potrzebna będzie jednoczesna zgoda kilku ministrów z różnych resortów, więc sprawa wygląda na razie nieco nieciekawie. Mamy jednak nadzieję, że zmiany zostaną wprowadzone nasi bracia, Gracze z kraju kangurów będą w końcu mogli legalnie pograć także w gry dla dorosłych :-)
 • Opublikował: kareel
  Dodano: 20 grudnia 2009

  Brak komentarzy

  Kto wydaje najwięcej gier w Europie?
  Dla EA sukces ten jest tym ważniejszy, że w tym roku globalna sprzedaż gier tej firmy spadała podobno o aż 10%. Niestety dane podane przez Uwe Intat’a nie są poparte żadnymi danymi i stanowią tylko wewnętrzne szacunki jego firmy; może się więc okazać, że z prawdą nie mają one za wiele wspólnego. W każdym bądź razie, EA twierdzi, iż w tej chwili ma już ponad 19% europejskiego rynku wydawców gier komputerowych, i że zanotowało aż 2 punktowy wzrost z porównaniu rokiem poprzednim. Czekamy teraz na kontroświadczenie Nintendo i innych wydawców dementujących te dane :-)
 • Opublikował: kareel
  Dodano: 18 grudnia 2009

  Komentarze: 1

  Ogromne demo Need for Speed: Shift !
  Co ciekawsze owo demko ma być naprawdę spore i mocno napakowane ciekawym contentem. Oprócz bowiem tras z pierwszej wersji demonstracyjnej znajdziemy w nim aż dwa nowe tory - London River oraz Circuit de Spa-Francorchamps. To jednak nie koniec! W demie pojeździć będziemy mogli aż pięcioma rodzajami wozów, w tym ekskluzywnym Falken Porsche GT3 RSR. Wszyscy zainteresowani mogą bardzo prosto pobrać grę z oficjalnego serwera producenta. A my tymczasem zapraszamy do naszego gameplay z gry:  
 • Opublikował: kareel
  Dodano: 18 grudnia 2009

  Brak komentarzy

  Nadchodzi nowa łatka do Modern Warfare 2
  Łatka ma naprawić między innymi problem z nieskończoną amunicją, problemy związane z wersją na PS 3 uniemożliwiające zdobycie 10 poziomu prestiżu i bardzo wnerwiający bug z nieprawidłowym wyświetlaniem tekstur w wersji PC’etowej. Co jednak ważniejsze łatka ma wprowadzać przede wszystkim wiele zmian w trybie multi i go znacznie lepiej zoptymalizować. Dla przykładu twórcy obiecują pewne osłabienie słynnej 1887’ki i inne, nieznane jeszcze, zmiany które mają lepiej wyważyć całą zabawę w trybie sieciowym. Niestety nie wiemy jeszcze dokładnie kiedy opisywany patch będzie gotowy. W międzyczasie filmik z gry:  
 • Opublikował: kareel
  Dodano: 18 grudnia 2009

  Brak komentarzy

  Alawar Entertainment rozszerza działalność w Polsce
  Po wejściu na rynek w drugiej połowie 2009 roku firma stała się wiodącym dystrybutorem gier rekreacyjnych w naszym kraju. Gry Alawar można znaleźć pod adresem www.alawar.pl - firmowej witrynie - a także na stronach partnerów. Katalog gier Alawar liczy już ponad 100 popularnych tytułów. Wśród nich największym zainteresowaniem cieszą się gry na czas takie jak “Odlotowa farma” oraz “Super farmer”, gry przygodowe z gatunku ukryte obiekty “Skarb na Tajemniczej Wyspie” oraz “Alabama Smith: Ucieczka z Pompei”, a także bestsellery z gatunku dopasuj trzy “Skarby Montezumy” i “Zaczarowana jaskinia”. Gry rekreacyjne dystrybuowane są w oparciu o model wypróbuj i kup, który zanim kupi się...
 • Opublikował: kareel
  Dodano: 18 grudnia 2009

  Komentarze: 1

  Nowe szczegóły na temat DLC do Assassin's Creed II
  Dodatki mają „załatać” fabularne dziury pomiędzy jedenastą a czternastą sekwencją wspomnień Eizo. Pierwszy z nich Battle of Forli,  opowie nam o obronie Forli przed braćmi Orsi i zawierać będzie podobno aż sześć różnych wspomnień. Drugi zaś przeniesie nas do Florencji (doda zresztą do tego miasta nowy obszar) a naszym zadaniem będzie pomaganie Machiavelliemu w walce z szalonym mnichem Saconaroli. Oba dodatki będą kosztować niewiele ponad 10zł. Pierwszy wyceniono bowiem na 3.99$ a drugi kupimy już za 4.99 $. Czy to dużo czy nie, musicie zdecydować już sami. A oto wideo z gry:   
 • Opublikował: kareel
  Dodano: 17 grudnia 2009

  Brak komentarzy

  Nowe Medal Of Honor tylko dla dorosłych!
  W trakcie niedawnych Video Games Award EA zaprezentowało trailer nowego Medal of Honor. Sama reaktywacja najsłynniejszej chyba serii FPS osadzonych w realiach II Wojny Światowej nie była sama w sobie chyba takim zaskoczeniem jak to co zobaczyli Gracze na prezentowanym wideo. Okazuje się, że nowy MoH będzie traktować o czasach jak najbardziej nam współczesnych. Czyżby ktoś tu pozazdrościł twórcom nowego Modern Warfare? :-) Twórcy zapowiadają też, iż gra będzie przeznaczona tylko dla dorosłych, że będzie naprawdę brutalna ale jednocześnie maksymalnie realistyczna. Gracze będą mogli używać rożnych pojazdów a całość będzie utrzymana, jak już zresztą powiedzieliśmy, w mrocznym klimacie. Jednym słowem – same nic nie znaczące ogólniki. Niestety na premierę...