PlayStation 4, Xbox One czy Nintendo Switch – która konsola jest najlepsza?

Opublikował: agmi
Dodano: 7 marca 2019

Brak komentarzy
PlayStation 4, Xbox One czy Nintendo Switch – która konsola jest najlepsza?

Tagi:

Wbrew pozorom odpowiedź na to pytanie nie jest wcale łatwa. Wiele zależy bowiem od wieku i wymagań gracza, przeznaczenia konsoli czy rodzaju gier, w które chcielibyśmy na niej grać. Mimo że urządzenia te pełnią podobną funkcję, w rzeczywistości znacząco się od siebie różnią, i to nie tylko pod względem parametrów. Przyjrzyjmy się więc wadom i zaletom poszczególnych konsol.

PlayStation 4

To najpopularniejsza konsola na rynku – i nie ma się co dziwić. Jej posiadacze zyskują dostęp do niezwykle bogatej i zróżnicowanej oferty gier; a w część z tych tytułów (jak „Bloodborne”, „Uncharted” czy God of War”) nie zagramy na innej konsoli. Dostępne są również rozmaite akcesoria i dodatki; najpopularniejszym z nich są zaś bez wątpienia gogle VR, wynoszące rozrywkę na nowy poziom.

Decydując się na zakup, możemy wybrać wersję PlayStation 4 Slim, podstawową, lub PlayStation 4 Pro, umożliwiającą uzyskanie lepszej jakości obrazu (4K) oraz dźwięku (HDR). Obie konsole mogą nam służyć także jako odtwarzacz blu-ray. Sprawdź ofertę na PlayStation 4.

Dla kogo? Idealnie sprawdzi się wśród nastolatków i dorosłych graczy, którzy cenią sobie jakość i chcą mieć dostęp do najbogatszego katalogu gier.

Xbox One

Największy rywal PlayStation 4, a spór, która z tych konsol jest lepsza, trwa od zarania dziejów. Nie da się ukryć, że Xbox One ma nieco uboższą ofertę gier, choć również dysponuje na wyłączność kilkoma atrakcyjnymi tytułami („Halo 5”, „Gears of War 4”). Tutaj również mamy do wyboru dwie wersje: Xbox One S (podstawowy) i Xbox One X, który nazywany jest najmocniejszą i najszybszą konsolą na rynku i posiada wbudowany Ultra HD Blu-ray, dzięki czemu mamy możliwość odtwarzania filmów w jakości 4K HDR. Niektórzy gracze twierdzą, że pad do tej konsoli jest o wiele bardziej poręczny i wygodny. Xbox jest też nieco tańszy od swojego rywala.

Dla kogo? Dla dorosłych graczy, którzy cenią sobie zróżnicowany dobór gier albo chcą mieć odtwarzacz Blu-ray Ultra HD. A także dla tych, którzy chcieliby zagrać w gry na Xbox 360 – Xbox One ma bowiem wsteczną kompatybilność.

Nintendo Switch

Najbardziej przyjazna konsola na rynku, nastawiona na dawanie użytkownikowi prawdziwej frajdy. Dzięki szerokiej ofercie gier (zawierającej wiele kultowych tytułów, jak „Super Mario Odyssey” czy „The Legend of Zelda: Breath of the Wind”) sprawdzi się zarówno w przypadku starszego, jak i młodszego gracza, jest przy tym mobilna i można zabrać ją ze sobą w podróż. Grafika jest tu na dalszym planie, niewielkich rozmiarów konsola ma nam przede wszystkim umilić spędzanie czasu; jest idealnym gadżetem na imprezę (można na niej grać w większym gronie), a liczne akcesoria mają za zadanie urozmaicić nam rozrywkę.

Dla kogo? Zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych, którzy uwielbiają czystą, niczym niezmąconą zabawę i chcą mieć możliwość grania poza domem.

Tekst powstał we współpracy z https://www.neo24.pl

Skomentuj!

Komentarz został zapisany pomyślnie.

Komentarze

    Brak komentarzy!
    Zostań pierwszą osobą, która doda komentarz.

Co myślisz o:

PlayStation 4, Xbox One czy Nintendo Switch – która konsola jest najlepsza?

4.4
zagłosuj!
głos oddany!
Reklama
-->