Czy PlayStation 4 to dobry prezent dla nastolatka?

Opublikował: agmi
Dodano: 11 września 2019

Komentarze: 1
Czy PlayStation 4 to dobry prezent dla nastolatka?

Tagi:

Dyskutując, jaki prezent dla nastolatka kupić, sporo osób zastanawia się nad zakupem PlayStation. Dziś bierzemy więc na warsztat pytanie, czy wybór PS4 na prezent jest dobrym pomysłem i pokazujemy, jakie są plusy i minusy takiego rozwiązania. O czym musisz pamiętać, kupując PlayStation 4 dla swojej pociechy? Dowiedz się już teraz.

Kiedy zakup PlayStation będzie kiepskim pomysłem?

Pierwszym pytaniem, jakie musimy sobie postawić, rozważając kupno dla nastolatka PlayStation 4, jest to, czy taki prezent będzie mu w ogóle potrzebny. Jeśli Twój syn nie interesuje się gamingiem lub nie wyobraża sobie grania na czymś innym niż laptop czy telefon, na nowiutkim PlayStation prędzej czy później zacznie zbierać się kurz, a Ty będziesz mieć poczucie zmarnowanych pieniędzy.

Inną sytuacją, kiedy zakup PS4 będzie nietrafionym pomysłem, jest nadmierna ilość czasu, jaką pociecha spędza przed różnego rodzaju urządzeniami. Dodatkowy bodziec w postaci konsoli może jeszcze bardziej pogłębić jego uzależnienie od elektroniki.

… Kiedy będzie za to strzałem w dziesiątkę?

Aby nie demonizować grania na konsoli (wielu Was doskonale przecież wie, ile frajdy może przynieść godzinka spędzona przy ulubionym RPG-u), warto powiedzieć o korzyściach, z jakimi może się wiązać zakup PS4 dla nastolatka. W pakiecie z PS4 nasz nastolatek otrzyma bowiem między innymi:

odskocznię od codzienności, która zwłaszcza w okresie dojrzewania, kiedy dziecko zmaga się z burzą hormonów, może być na wagę złota,

możliwość integracji z rówieśnikami. Narzekasz, że Twój nastolatek spędza za mało czasu z kolegami z klasy czy podwórka? Konsola z popularną grą, taką jak na przykład FIFA 20 PS4, jest rzeczą, której oprze się mało który dorastający chłopak. Podczas gdy Twoja pociecha będzie świetnie się bawić w gronie przyjaciół, Ty będziesz mieć szansę poznać lepiej ważne dla niego osoby.

pretekst, żeby pobyć z najbliższymi. Wszyscy wiemy, że dotarcie do nastolatka bywa nie lada wyzwaniem. Wspólne rozegranie meczu czy przejście levelu może być więc dobrą okazją do rozmowy i pogadania na długo odkładane tematy.

Na co zwrócić uwagę, kupując Play Station 4?

Na sklepowych półkach możesz natknąć się na kilka wersji: klasyczną PS4, nieco mniejszą wersję slim oraz najdroższe PlayStation 4 Pro. To, którą wybierzesz, zależy od preferencji Twojej pociechy i Twojego budżetu. Jeśli nie zależy jej na najbardziej zaawansowanym modelu, śmiało zdecyduj się na podstawową wersję konsoli.

Dobrym pomysłem jest zakup PlayStation w pakiecie z wybranymi grami. Taki zestaw jest zazwyczaj tańszy niż oddzielne dokupienie gier. Wśród tytułów, które dołączane są do takich zestawów, znaleźć można np. FIFĘ 2019, Red Dead Redemption II, Battlefield V czy Assassin's Creed Odyssey.

Kupując konsolę, warto rozważyć również zakup dodatkowego pada PlayStation. W zestawie, co prawda, znajdziesz kontroler, jednak takie urządzenie wyposażone jest zazwyczaj w zdecydowanie więcej funkcji. Dodatkowy pad przyda się również wtedy, gdy Twoja pociecha będzie chciała pograć w większym niż zazwyczaj towarzystwie.Skomentuj!

Komentarz został zapisany pomyślnie.

Komentarze

  • Jeśli dziecko lubi grać to jak najbardziej będzie to dobry prezent, a gry są teraz robione z myślą o rozwoju i dobrych odczuciach z rozgrywki - ja polecam np. teraz kupić fife20 w Media Expert jeżeli syn, bo raczej nie córka, by miał taką zajawkę ;)
    kortez2 października 2019
    Jeśli dziecko lubi grać to jak najbardziej będzie to dobry prezent, a gry są teraz robione z myślą o rozwoju i dobrych odczuciach z rozgrywki - ja polecam np. teraz kupić fife20 w Media Expert jeżeli syn, bo raczej nie córka, by miał taką zajawkę ;)
Co myślisz o:

Czy PlayStation 4 to dobry prezent dla nastolatka?

0.0
zagłosuj!
głos oddany!
Reklama
-->