1. Tylko dzieci i nastolatkowie grają
Okazuje się, że wbrew powszechnej opinii gry nie cieszą się zainteresowaniem jedynie w grupie ludzi młodych. Średnia wieku przeciętnego użytkownika wynosi bowiem 37 lat. Co ciekawe osoby powyżej 50 roku życia również grają, a ich liczba to trochę ponad ¼ wszystkich badanych. Wynika to przede wszystkim z dużego zróżnicowania tematycznego gier oraz specyfiki tej rozrywki, która trafi niemal w każdy gust.
2. Gracze to tylko mężczyźni
Utarło się sądzić, że graczami są tylko mężczyźni. Tymczasem, rośnie liczba kobiet, które chętnie sięgają po pada. Okazuje się, że stanowią one aż 42% wszystkich graczy. Panie coraz częściej przekonują się do gier, a w niektórych przypadkach prześcigają osiągami mężczyzn. Widok kobiety w grze online nie budzi już takiego zdziwienia. Zaprzestaje się również dyskryminacji płci pięknej oraz wygłaszania niepochlebnych opinii na temat ich umiejętności gamerskich.
3. Ogłupiająca rozrywka
Wbrew powszechnemu mniemaniu gry to nie tylko bezmyślna rozrywka. Oczywiście, wszystko zależy od konkretnego tytułu dostępnego na rynku. Tak samo bowiem jak istnieje literatura wysoka oraz ta masowej konsumpcji, tak i gry mogą być bardziej bądź mniej ambitne. Niemniej jednak nie należy wrzucać całej rozrywki wideo do jednego worka. Gry rozwijają bowiem refleks, logiczne myślenie, a także ćwiczą strategie. Niektóre z nich są również nastawione na edukację gracza. Istnieją i takie, które poziomem rozbudowania fabuły dorównują filmom oraz powieściom literackim.
4. Szkodliwe dla zdrowia
Taka opinia to najprawdopodobniej wynik tego, iż gry zwykle wymagają pozycji siedzącej. Dodatkowo, długotrwałe patrzenie w ekran może prowadzić do chorób oraz wad wzroku. Pamiętajmy jednak, wszystko z umiarem! Każda wykonywana nadmiernie aktywność może wpłynąć na pogorszenie naszego stanu zdrowia. Tymczasem, gry video mogą je również wspomóc. Na rynku dostępne są konsole z rozszerzeniem czujnika ruchu, dzięki czemu grą sterujemy za pomocą naszego ciała. Wiele osób zdecyduje się właśnie na taki rodzaj aktywności fizycznej, ze względu na jego atrakcyjność.
5. Droga rozrywka
Wiele osób widząc ceny najnowszych gier leżących na sklepowych półkach, łapie się za głowę. Prawdą jest, że niektóre z gier kosztują więcej niż, np. bilet do kina, jednakże są rozrywką, którą możemy się cieszyć większą ilość czasu. Przejście popularnego Wiedźmina może zająć nawet 200 godzin! Przekładając cenę gry na ilość spędzonego na nią czasu, nieco ponad 100 złotych nie będzie wydatkiem wygórowanym. Ponadto, wiele gier online dostępnych jest za darmo.