5 mitów na temat graczy

Opublikował: agmi
Dodano: 30 września 2019

Brak komentarzy
5 mitów na temat graczy

Tagi:

Kim jest typowy gracz? Na to pytanie przeciwnicy gier znaleźliby wiele nieprzyjemnych określeń. Stereotypy na temat tego typu rozrywki zdają się upowszechniać oraz utrwalać w głowach osób, które najczęściej nie miały z nią do czynienia. Typowy gamer? Zgarbiony nastolatek w okularach, nosem dotykający ekranu komputera, na którym rozgrywają się brutalne egzekucje. Dodatkowo opryskliwy, agresywny, zajadający się niezdrowymi przekąskami. Czy tak naprawdę wyglądają fani rozrywki video? Poznaj 5 mitów na temat graczy.
1. Tylko dzieci i nastolatkowie grają

Okazuje się, że wbrew powszechnej opinii gry nie cieszą się zainteresowaniem jedynie w grupie ludzi młodych. Średnia wieku przeciętnego użytkownika wynosi bowiem 37 lat. Co ciekawe osoby powyżej 50 roku życia również grają, a ich liczba to trochę ponad ¼ wszystkich badanych. Wynika to przede wszystkim z dużego zróżnicowania tematycznego gier oraz specyfiki tej rozrywki, która trafi niemal w każdy gust.

2. Gracze to tylko mężczyźni

Utarło się sądzić, że graczami są tylko mężczyźni. Tymczasem, rośnie liczba kobiet, które chętnie sięgają po pada. Okazuje się, że stanowią one aż 42% wszystkich graczy. Panie coraz częściej przekonują się do gier, a w niektórych przypadkach prześcigają osiągami mężczyzn.  Widok kobiety  w grze online nie budzi już takiego zdziwienia. Zaprzestaje się również dyskryminacji płci pięknej oraz wygłaszania niepochlebnych opinii na temat ich umiejętności gamerskich. 

3. Ogłupiająca rozrywka

Wbrew powszechnemu mniemaniu gry to nie tylko bezmyślna rozrywka. Oczywiście, wszystko zależy od konkretnego tytułu dostępnego na rynku. Tak samo bowiem jak istnieje literatura wysoka oraz ta masowej konsumpcji, tak i gry mogą być bardziej bądź mniej ambitne. Niemniej jednak nie należy wrzucać całej rozrywki wideo do jednego worka. Gry rozwijają bowiem refleks, logiczne myślenie, a także ćwiczą strategie. Niektóre z nich są również nastawione na edukację gracza. Istnieją i takie, które poziomem rozbudowania fabuły dorównują filmom oraz powieściom literackim.

4. Szkodliwe dla zdrowia

Taka opinia to najprawdopodobniej wynik tego, iż gry zwykle wymagają pozycji siedzącej. Dodatkowo, długotrwałe patrzenie w ekran może prowadzić do chorób oraz wad wzroku. Pamiętajmy jednak, wszystko z umiarem! Każda wykonywana nadmiernie aktywność może wpłynąć na pogorszenie naszego stanu zdrowia. Tymczasem, gry video mogą je również wspomóc. Na rynku dostępne są konsole z rozszerzeniem czujnika ruchu, dzięki czemu grą sterujemy za pomocą naszego ciała. Wiele osób zdecyduje się właśnie na taki rodzaj aktywności fizycznej, ze względu na jego atrakcyjność.

5. Droga rozrywka

Wiele osób widząc ceny najnowszych gier leżących na sklepowych półkach, łapie się za głowę. Prawdą jest, że niektóre z gier kosztują więcej niż, np. bilet do kina, jednakże są rozrywką, którą możemy się cieszyć większą ilość czasu. Przejście popularnego Wiedźmina może zająć nawet 200 godzin! Przekładając cenę gry na ilość spędzonego na nią czasu, nieco ponad 100 złotych nie będzie wydatkiem wygórowanym. Ponadto, wiele gier online dostępnych jest za darmo.
 
Co myślisz o:

5 mitów na temat graczy

4.0
zagłosuj!
głos oddany!
Reklama
-->