Idealny zegarek dla YouTubera MUSI być retro i mieć kalkulator

Opublikował: agmi
Dodano: 27 maja 2020

Brak komentarzy
Idealny zegarek dla YouTubera MUSI być retro i mieć kalkulator

Tagi:

Wiele trendów w modzie mija, by po pewnym czasie wrócić ze zdwojoną mocą i od razu awansować do miana kultowych. Dokładnie taka jest historia zegarków Casio Retro, które swego czasu produkowane były w pakiecie z kalkulatorem. To połączenie uchodziło wówczas za praktyczne, a dzisiaj przeżywa swój renesans pod nazwą Casio Vintage. Japońska stylistyka, jak się okazuje, bliska jest nie tylko starszym, ale też młodszym pokoleniom.

Dzisiaj, w dobie smartfonów i komputerów, nie ma już potrzeby, aby produkować zegarki z kalkulatorem. Pod względem praktycznym nie cieszyłyby się one takim wzięciem, jak w momencie swojego debiutu, który miał miejsce prawie pół wieku temu. Pierwszy czasomierz z cyfrowym wyświetlaczem i charakterystyczną konstrukcją tarczy przypominającą kształtem oszlifowany kamień szlachetny powstał w 1974 roku. Dzisiaj nazwa kolekcji zmienia się na Vintage, a szczególną sympatią obdarzają ją najmłodsi, w tym YouTuberzy.

Zegarek Casio Retro — stylistyka i funkcje

YouTuberzy uwielbiają wyszukiwać modowe perełki i prezentować je osobom, które subskrybują ich kanał. Wielu z nich, z racji młodego wieku, nie miało okazji oglądać powstania zegarka Casio Retro. Pojawił się on w szalonych latach 80., kiedy to markowe zegarki nadal uchodziły za dobro luksusowe. Jednak zegarek z kalkulatorem japońskiej produkcji był uznawany nie tylko za towar ekskluzywny, ale przede wszystkim praktyczny. Dzisiaj w sklepie ZegarkiCentrum.pl można spotkać jeszcze wiele modeli inspirowanych pierwszymi zegarkami Casio Retro. Zachowują one swoją charakterystyczną formę oraz wyposażenie.

Wśród funkcji, jakie mają markowe zegarki, są np.:


- pokazywanie czasu dobowego 12/24h,
- rozbudowany kalendarz,
- pomiar czasu w różnych strefach czasowych,
- alarm,
- podświetlana tarcza. 

 

 Zredukowana do minimum liczba elektronicznych elementów harmonizuje ze stonowaną stylistyką zegarka Casio Retro. Jednym z modeli, który cieszy się szczególnym uznaniem wśród nastolatków aktywnych w social mediach, jest złoty A159WGED1.

   

Casio Retro

Następcy modeli Retro — Casio Waveceptor i inne

Zegarek z kalkulatorem to dzisiaj kultowy model uznawany za egzemplarz kolekcjonerski. Można kupić go w nowej odsłonie, a więc w wersji Vintage, która jeszcze lepiej pozwala użytkownikowi poczuć ducha minionego czasu. To starannie opracowane mechanizmy kwarcowe, podświetlane tarcze oraz szereg innych praktycznych funkcji zaprojektowanych z myślą o współczesnych użytkownikach. Przedstawicielem tej kategorii jest damski czasomierz ze stali w odcieniu brązu.

   

Casio Vintage Premium

YouTuberzy chętnie sięgają w swoich programach do klasyki gatunku, stąd ich uwaga skierowana jest w stronę mody obowiązującej w latach 70. i 80. A skoro mowa o wytartych jeansach i ubraniach za dużych o kilka rozmiarów, to nie sposób pominąć oldchoolowych markowych zegarków.

Choć dzisiaj dawne czasomierze mają swoich godnych następców to produkty inspirowane klimatami retro nie odnotowują spadków popularności. Przykładem jest choćby Casio Waveceptor, który odbiera fale radiowe i na tej podstawie precyzyjnie odmierza czas. Model WVQ560DE1A ma ponadto charakterystyczne wypukłe szkiełko, które ma dobre właściwości optyczne.

   

Casio Waveceptor

Jako dodatek do stylizacji oraz asystent w codziennych ćwiczeniach i obowiązkach — Casio Waveceptor podobnie jak inne modele z tej serii (np. zegarek z kompasem) znajduje uznanie w oczach nastolatków, którzy kreują własne trendy w modzie.


Co myślisz o:

Idealny zegarek dla YouTubera MUSI być retro i mieć kalkulator

0.0
zagłosuj!
głos oddany!
Reklama
-->