Overwatch 2 zapowiada się naprawdę dobrze

Opublikował: agmi
Dodano: 22 luty 2021

Brak komentarzy
Overwatch 2 zapowiada się naprawdę dobrze

Tagi:

Emocje po BlizzConie wciąż nie opadają, chociaż tak naprawdę twórcy Overwatch 2 nie zdradzili nam niczego, czego nie wiedzieliśmy po zwiastunach albo wcześniejszych zapowiedziach. Jednak jednocześnie dowiedzieliśmy się dokładnie, jak mają działać określone elementy rozgrywki. Do tego twórcy przekonali nas ostatecznie: Overwatch 2 będzie nową pełnoprawną grą.

Overwatch 2 to faktycznie nowa gra

Przed BlizzConem wszyscy byli przekonani, że Overwatch 2 będzie po prostu dodatkiem do pierwszej odsłony gry. Wszystko wskazywało na to, że nowością będzie tylko tryp fabularny, a poza tym wszystko pozostanie bez znacznych zmian. Tymczasem dowiedzieliśmy się, że twórcy przy okazji nowej części gry mocno namieszają w mechanice. W ten sposób dostaniemy pasywne umiejętności każdej z klas, co zmusi graczy do zmiany sposobu grania w trybie PvP. Poza tym dochodzi jeszcze całkowita zmiana klasy Tank. Od teraz bohaterowie z tej klasy mają mniej skupiać się na chronieniu osób ze swojej drużyny, a bardziej na atakowaniu przeciwników i rozbijaniu ich szyku.

Tryb fabularny to dobry pomysł

Choć wielu graczy sygnalizowało, że bez sensu jest wprowadzać ten tryb do typowo sieciowej gry, trzeba przyznać, że twórcy mocno się postarali. Misje mają być bardzo różnorodne i opierać się na współpracy między graczami, co oznacza, że element kooperacji wciąż jest w nich obecny. Do tego twórcy zapewniają nas, że misji będą setki tak, aby gracze nie znudzili się nimi już po pierwszym dniu od premiery. Ciekawym elementem są też nowe typy omników, które mają mieć znacznie bardziej rozbudowaną mechanikę niż te znane już z trybów fabularnych z Overwatch. Mają one znacznie zmienić samą rozgrywkę i mocno ją urozmaicić, co jest dodatkowym plusem.

Drzewko rozwoju postaci i ich levelowanie

Kolejnym bardzo ciekawym elementem ujawnionym na BlizzConie było drzewko rozwoju postaci. Ma ono działać jak każda tego typu mechanika w grach, czyli gracz będzie mógł w dowolny sposób wpływać na rozwój postaci, którą gra. Ten sposób jest nam dobrze znany z gier z serii Diablo, również tego samego wydawcy. To sprawia, że pod każdą postać pojawią się szczegółowe buildy, a to na pewno przyciągnie do gry sporo osób, które niekoniecznie są zainteresowane strzelankami online, ale lubią eksploatować świat i rozwijać pod siebie swoje postaci. Takie rozwiązanie może też przyciągnąć starych fanów serii, którzy porzucili grę przez jej monotonność i powtarzalność.

Nowi bohaterowie i mapy

Na BlizzConie pokazano nam szczegółowo dwie nowe mapy: Rzym i Nowy York. Obie mają być przygotowane pod nowy tryb Przepychankę. Ma on w pewien sposób zastąpić tryb Szturm, czyli znienawidzony przez graczy double control point. Do tego mogliśmy zobaczyć nowych bohaterów, o których głośno było już od jakiegoś czasu. To wszystko sprawia, że wokół Overwatch 2 na nowo pojawiają się spekulacje, a w zasadzie przewidywania co do tego, jak dokładnie ma wyglądać teraz cała rozgrywka. Mówi się, że ma ona działać bardziej na zasadzie deathmatch, a nie walki z czasem czy skupianiu się na wypełnieniu zadania, czyli Overwatch ma przypominać klasyczną strzelankę.
Co myślisz o:

Overwatch 2 zapowiada się naprawdę dobrze

0.0
zagłosuj!
głos oddany!
Reklama
-->