Wiedźmin 2: Zabójcy Królów oficjalnie zapowiedziana!

Opublikował: kareel
Dodano: 23 marca 2010

Brak komentarzy
Wiedźmin 2: Zabójcy Królów oficjalnie zapowiedziana!

Tagi: cdprojekt informacja prasowa wiedźmin 2

Firma CD Projekt RED zapowiedziała dzisiaj oficjalnie grę Wiedźmin 2: Zabójcy Królów - kontynuację tytułu, który w wersji PC do dzisiaj sprzedał się w ilości ponad 1,5 mln egzemplarzy!
Druga część tej docenianej przez fanów i media gry RPG odznacza się przede wszystkim niesamowicie wciągającą, dojrzałą i zmuszającą do myślenia, nieliniową fabułą. Jej uzupełnieniem jest całkowicie nowy i oryginalny system walki, zapewniający jeszcze płynniejszą rozgrywkę i oferujący graczom szerszy wachlarz możliwości taktycznych.

Gra powstaje z użyciem całkowicie nowej, autorskiej technologii, zaprojektowanej od podstaw przez CD Projekt RED z myślą o tworzeniu rozbudowanych gier RPG z nieliniową fabułą. Nowa technologia zapewnia również zupełnie nową jakość w odwzorowaniu strony graficznej gry, przenosząc gracza do jednego najbardziej wiarygodnych światów RPG jakie kiedykolwiek powstały.

Bardzo się cieszę, że możemy oficjalnie zaprezentować to, nad czym pracowaliśmy przez ostatnie 2,5 roku. Wiele nauczyliśmy się podczas produkcji pierwszego Wiedźmina i całą tę wiedzę wykorzystaliśmy przy produkcji Wiedźmina 2. Tworząc „dwójkę” skoncentrowaliśmy się na tym, aby jeszcze lepiej zaprojektować i wykonać te wszystkie elementy, które sprawiły, że część pierwsza odniosła tak duży sukces. Wierzę że Wiedźmina 2 pokochają zarówno fani jedynki, jak również nowi gracze. Naszą pierwszą grą postawiliśmy sobie bardzo wysoko poprzeczkę, ale jesteśmy przekonani, że Wiedźminem 2 podniesiemy ją jeszcze wyżej.” powiedział Adam Kiciński, szef studia CD Projekt RED

Firma CD Projekt RED poinformowała również, że podpisała umowy wydawnicze z firmami Atari Inc. (dystrybucja w Ameryce Północnej), 1C-SoftClub/Snowball Studios (dystrybucja w Rosji) oraz CD Projekt (Polska i Europa Centralna). Trwają także rozmowy z wydawcą na Europę Zachodnią. Ponadto firma CD Projekt RED podpisała umowę z Agora S.A., na mocy której Agora stała się koproducentem gry Wiedźmin 2 w Polsce. Dzięki tej umowie, CD Projekt RED zyska wsparcie finansowe, promocyjne oraz know-how dystrybucyjny jednego z największych koncernów medialnych w Polsce.

Już 25 marca gra zostanie po raz pierwszy zaprezentowana publicznie. Nastąpi to podczas wiosennej konferencji CD Projekt, z której relacja będzie dostępna na stronie www.cdprojekt.pl/konferencje.
Firma CD Projekt RED poinformowała również, że już niedługo, na oficjalnej stronie gry: www.thewitcher.com zaczną pojawiać się oficjalne materiały filmowe z gry, zaś już 7 kwietnia zostanie uruchomiona pełna wersja nowej strony, na której będzie można znaleźć najświeższe informacje na temat Wiedźmina 2.
Skomentuj!

Komentarz został zapisany pomyślnie.

Komentarze

    Brak komentarzy!
    Zostań pierwszą osobą, która doda komentarz.

Co myślisz o:

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów oficjalnie zapowiedziana!

0.0
zagłosuj!
głos oddany!
Reklama
-->