Na czym gracz może siedzieć?

Opublikował: agmi
Dodano: 19 lipca 2019

Komentarze: 1
Na czym gracz może siedzieć?

Tagi:

Warto bliżej przyjrzeć się dostępnym na rynku krzesłom dla graczy komputerowych. Oferta jest bardzo szeroka i dobrze, aby konsumenci orientowali się, jakie mają możliwości.

Najbardziej podstawową opcją jest zakup ergonomicznego krzesła lub fotelu obrotowego. Za tym wyborem przemawia przede wszystkim uniwersalność. Obrotowe krzesło ergonomiczne sprawdzi się zarówno w graniu, jak i w pracy przy komputerze, a także innych aktywnościach związanych z korzystaniem z tego urządzenia. Ponadto, krzesło takie bez trudu można dopasować do własnych potrzeb. Większość modeli pozwala na bardzo szeroką możliwość regulacji poszczególnych elementów. Co więcej, krzesła ergonomiczne są łatwo dostępne. Nie powinno być problemu z wcześniejszym przetestowaniem wybranego modelu w sklepie. Klient może też liczyć na szybką dostawę. Z pewnością atutem jest duża rozpiętość cen, dzięki czemu każdy znajdzie model adekwatny do swoich możliwości finansowych.

Za wadę ergonomicznych krzeseł obrotowych można uznać brak wyspecjalizowania. Choć w kwestii ergonomii różnica między zwykłym krzesłem obrotowym a dedykowanym gamingowym wcale nie jest duża, to tańszym modelom może na przykład brakować bardzo przydatnego dla graczy zagłówka. Nie ma też w nich udogodnień takich jak dodatkowe złącza czy mechanizm wibracji. Do tego dochodzi kwestia estetyki. Design typowych krzeseł ergonomicznych jest dużo mniej ekstrawagancki, odważny i atrakcyjny niż krzeseł gamingowych.

Dedykowany fotel gamingowy z pewnością kusi wyglądem. Jest to zresztą jeden z tych aspektów, które są często podkreślane w przekazach marketingowych producentów. Nie jest to jednak ich jedyna zaleta. Wysokie oparcia, dobre ich wyprofilowanie, odpowiednie, wygodne wypełnienie, opcje regulacji, ergonomia – to tylko kilka zalet, dzięki którym wielu graczy będzie z nich bardzo zadowolonych. Do wad należy jednak czasem cena, która w wypadku najlepszych foteli bywa dość wysoka.

Klienci powinni przy tym wiedzieć, że krzesła gamingowe to szersza kategoria niż mogłoby się wydawać. Do najpopularniejszych krzeseł tego typu należą oczywiście te, które są inspirowane wyglądem foteli w samochodach rajdowych. Oparcie i siedzisko mają w nich kubełkowy charakter, zapewniając siedzącemu stabilność i komfort. Krzesła te – nazywane czasem krzesłami pecetowymi – przypominają zwykłe ergonomiczne krzesła biurowe. Najdroższe modele bywają wykorzystywane podczas różnego rodzaju wydarzeń e-sportowych.

Oprócz nich na rynku można spotkać także krzesła konsolowe. Tu wyróżnić można dwa rodzaje, po angielsku nazywane “the rocker” i “pedestal”. W obu wypadkach mamy do czynienia z krzesłami w kształcie litery L, ale bez podstawy jezdnej, często nawet bez podłokietników. Mają one za to wbudowane głośniki, odbiorniki WiFi, złącza różnego rodzaju, silniczki wywołujące wibrację krzesła, itp. Oczywiście fotele te są odpowiednio wyprofilowane, ale powstały one z myślą nie tyle o ergonomii, ile o komforcie użytkowania. Gracz konsolowy nie spędza wielu godzin za biurkiem, siedząc raczej na podłodze, na kanapie czy salonowym fotelu. Korzystanie z gamepada nie wymaga pozycji wyprostowanej tak jak klawiatura. Różnica między oboma rodzajami krzeseł konsolowych polega zaś na tym, że krzesła typu „the rocker” stawiane są bezpośrednio na podłodze. Z kolei krzesła typu „pedestal” mają podstawkę, na której znajduje się samo siedzisko. Łatwo je skojarzyć z krzesłami, na których siedzieli aktorzy na statku kosmicznym w serialu „Star Trek”. Alternatywą dla tego rodzaju krzeseł mogą być pufy. Nie mają one żadnych dodatkowych funkcji i udogodnień. Mimo tego że dawno wyszły z mody, wracają powoli do łask. Być może przez to, że są one po prostu wygodne, szczególnie dla gracza konsolowego, któremu wystarczy pad, telewizor i kawałek podłogi.

Istnieją także krzesła, które są specjalnie przystosowane do potrzeb specyficznej grupy graczy. Chodzi o miłośników cyfrowych wyścigów. Modele te można doposażyć w kierownicę, pedał gazu i hamulce. Krzesła te mają dostarczać wyjątkowych doświadczeń w grach wyścigowych.

Niezależnie jednak od tego, na jaki rodzaj krzesła klient się zdecyduje, należy zawsze wziąć pod uwagę kwestie związane z ergonomią i wygodą. Przy wyborze krzesła i modelu dobrze też zwrócić uwagę na materiały z jakich jest ono wykonane, zwłaszcza w kontekście ich jakości, wytrzymałości, odporności na uszkodzenia i zabrudzenia. Ważna jest też wielkość krzesła. To problemy z dopasowaniem tego aspektu, doboru odpowiedniego fotela do naszej budowy ciała, mogą wiązać się z niezadowoleniem z foteli gamingowych. Osobom wysokim możemy polecić skontaktowanie się z producentem, który może wskazać odpowiedni model ze swojej oferty. Decyzję o zakupu krzesła gamingowego warto też podjąć w kontekście funkcji dodatkowych, czyli właśnie dodatkowych złączy czy wbudowanych głośników. Dobrze się zastanowić, czy naprawdę są one nam potrzebne. Jeśli tak, to warto dokładniej sprawdzić, co dany model oferuje. Ważnym czynnikiem jest także cena, którą warto skorelować z jakością wykonania danego modelu. W końcu w każdym przedziale cenowym znaleźć można modele lepsze i gorsze.Artykuł przygotowany we współpracy ze sklepem www.CentrumKrzesel.pl

Skomentuj!

Komentarz został zapisany pomyślnie.

Komentarze

  • Fotele gamingowe nie zapewniają ergonomicznej postawy. Po badaniu kręgosłupa objawił się problem z lędźwiem.
    Nieznany10 listopada 2019
    Fotele gamingowe nie zapewniają ergonomicznej postawy. Po badaniu kręgosłupa objawił się problem z lędźwiem.
Co myślisz o:

Na czym gracz może siedzieć?

0.0
zagłosuj!
głos oddany!
Reklama
-->