Co nowego w iPhone 13?

Opublikował: agmi
Dodano: 29 marca 2021

Brak komentarzy
Co nowego w iPhone 13?

Tagi:

Premiera nowego iPhone to wielkie wydarzenie, na które z ogromną niecierpliwością czekają wszyscy wielbiciele marki Apple. Firma ta jest mistrzem marketingu i zawsze dokłada wszelkich starań, oby o premierach mówiło się dużo, a samo wydarzenie było warte uwagi i zapadało w pamięci. Premiera Nowych telefonów - Apple iPhone Pro Max, Pro, mini oraz iPhone 12s zaplanowana została na przełom września i października 2021. Pewnie jak miliony osób na całym świecie, nie możesz już doczekać się zarówno samego wydarzenia, jak i wejścia telefonów na rynek, a następnie uaktualnienie starszego modelu. Aby umożliwić okres oczekiwania, w tym krótkim artykule przyjrzymy się najważniejszym cechom zapowiedzianych smartfonów.

Nowatorstwo, do którego przywykliśmy

Plotki głoszą, że nowe telefony mają być pozbawione portów ładowania. Brzmi szalenie? Podobnie mówiono o wyborach Apple, gdy zdecydowali się na usunięcie gniazda mini-jack. Pomimo wczesnej fazy krytyki, konkurenci szybko docenili to rozwiązanie, adaptując je również w swoich urządzeniach. Możemy się więc spodziewać rewolucji i wyznaczenia trendu, którym w krotce podażą również inni producenci urządzeń przenośnych. 

Ruch ten podyktowany jest faktem, że ładowanie bezprzewodowe, obecnie jest już niemal również szybkie, co to z wykorzystaniem kabla. Występującym obecnie problemem jest brak odpowiednich ładowarek dostępnych na rynku - można jest spokojnie założyć, że jeśli Apple zdecyduje się na usunięcie gniazda ładowania, wprowadzi na rynek również własną ładowarkę umożliwiającą ładowanie bezprzewodowe.

Obiektywy najwyższej klasy

Kolejną nowością iPhone 13 ma być wprowadzenie obiektywie szerokokątnych, które pojawią się w każdej wersji telefonu, niezależnie od wersji modelu. Będzie on zupełnie nową jednostką niż ta znana z iPhone 12, zapewniając dużo lepsza jakość zdjęć, szczególnie w kiepskich warunkach oświetleniowych. Zmiana będzie znaczna - zamiast obiektywów o świetle f/2.4 otrzymamy takie o jasności f/1.8. jeśli nie wiecie do końca, co to oznacza, każdy fotograf wyjaśni wam, że jest to znaczna różnica.

Ponadto nowe iPhony wyposażone mają zostać w sensor LiDAR, zapewniający znacznie lepsze doświadczenia korzystania z rozszerzonej rzeczywistości. Zmiany mogą objąć też wygląd wyspy na aparaty, która do tej pory składała się z dwóch bądź trzech wystających nieco ponad nią obiektywów. W nowych iPhonach Apple ma postawić na pokrycie wszystkich trzech aparatów jedną taflą szkła szafirowego.

Co jeszcze warto wiedzieć?

premiera iphone 13 nadchodzi dużymi krokami, jednak wiele informacji na temat nowych urządzeń to wciąż plotki oraz spekulacje. Nie zmienić ma się rozmiar urządzenia - chociaż oczywiście znacznym zmianom ulegnie to, co znajduje się w środku. Pogłoski głoszą, że Apple był bardzo zadowolony z ekranów umieszczonych w ostatniej generacji telefonów, Super Retina XDR - i w iPhone 13 wykorzystane zostaną te same ekrany.

Bardzo możliwe jest, że iPhone na powrót dostanie czytnik linii papilarnych, który miałby się znaleźć schowany pod ekranem, na wzór telefonów z androidem wykorzystujących taką technologię. 

Gdzie najlepiej śledzić nowinki na temat nowych urządzeń Apple i ostatecznie dokonać ich zakupu? Wybór dystrybutorów oraz miejsc sprzedających te urządzenia jest oczywiście bardzo szerokim. Z naszej strony polecamy portal Allegro - pozwalający na porównanie wielu równych ofert i wybranie tej najkorzystniejszej dla nas. Możesz być pewien, że gdy nowe iPhony pojawia się w sprzedaży, niemal natychmiast pojawia się również na Allegro.

Co myślisz o:

Co nowego w iPhone 13?

0.0
zagłosuj!
głos oddany!
Reklama
-->