Sony rozwinie ofertę klasycznych tytułów dostępnych na PlayStation Portable.

Opublikował: kareel
Dodano: 4 marca 2009

Brak komentarzy
Sony rozwinie ofertę klasycznych tytułów dostępnych na PlayStation Portable.

Tagi: Sony PSP PlayStation Portable

John Koller z Sony Computer Entertainment America zdradził, że jego firma chce powiększyć liczbę gier jakie posiadacze PSP mogą ściągnąć z PlayStation Network. Na celowniku znalazły się też produkcje ze platform nie należących do rodziny PS.

.::Cascad::.

Granie w starsze tytuły  zdobywa coraz większa popularność, szczególnie od kiedy na poważnie ruszyły sieciowe usługi takie jak PSN, Xbox Live czy WiiWare. Sony zauważyło, że nie spełnia do końca oczekiwań swych fanów (właściwie tylko w Japonii odpowiednio rozszerzyli swą ofertę), zatem ruszyło do kontrataku. Wznowiono rozmowy z wydawcami, naciskając też na to by przenosili na PSP gry znane nie tylko z PSone ale i ze sprzętów innych firm.


Tego typu konwersje rodzą oczywiście nowe problemy dla developerów, ale Koller jest pewny siebie i zapewnia, że nie powstrzymają one jego firmy przed uatrakcyjnieniem oferty PSN. Pierwsze przejawy tej aktywności mamy poznać już w drugiej połowie 2009 roku.

Bardzo dobry ruch, oby tylko nie okazał się spóźniony – za sprawą hakerów i domorosłych programistów emulowanie większości starych platform jest przecież od dawna obecne na PSP. 

 

Reklama PSP (USA): 

 

Skomentuj!

Komentarz został zapisany pomyślnie.

Komentarze

    Brak komentarzy!
    Zostań pierwszą osobą, która doda komentarz.

Co myślisz o:

Sony rozwinie ofertę klasycznych tytułów dostępnych na PlayStation Portable.

0.0
zagłosuj!
głos oddany!
Reklama