Prince of Persia: Zapomniane Piaski – zapowiedź

Opublikował: kareel
Dodano: 2 marca 2010

Komentarze: 8
Prince of Persia: Zapomniane Piaski – zapowiedź

Tagi: zapowiedź Prince of Persia: The Forgotten Sands

Co tu dużo mówić – Książe Persji powraca! Jednak wszystkich czekających na dalszą część przygód uroczej Eliki czeka spore rozczarowanie. W Zapomnianych Piaskach cofamy się bowiem do historii znanej nam już z wcześniejszych gier z tej serii! ..:: sir Mik ::..
Powód tej decyzji jest bardzo prosty. Otóż do kin już niebawem wchodzi filmowa adaptacja przygód naszego Księcia. Chłopcy z Ubisoftu nie mogli zmarnować takiej okazji do zarobienia dodatkowego grosiwa i postanowili na chwilę powrócić do starej historii, tak aby nowa gra była bardziej zgodna z tym co zobaczymy w multipleksach. Ta decyzja to jednak nie tylko powrót do starego bohatera, którego dobrze pamiętamy z chociażby „The Sands of Time” czy „Warriorh Withinh”, ale to także powrót do starego stylu graficznego. Jednym słowem koniec z celshadingiem i oprawą stylizowaną na kreskówkową! Teraz wszystko znów ma wyglądać maksymalnie realistycznie. I trzeba tutaj uwierzyć twórcom na słowo, bowiem silnik użyty do stworzenia tej gry to ten sam engine, który napędza świetnie przecież wyglądającego nowego Assassin's Creed. Można więc spodziewać się pięknych szczegółowych tekstur budynków, powalającego otoczenia, powiewających ubrań i perfekcyjnej animacji głównego bohatera.


No właśnie – bohatera. Jak już powiedzieliśmy, jest nim ponownie dobrze nam znany „stary” Książę. Historia gry cofa nas bowiem do wydarzeń rozgrywających się niedługo po zakończeniu „The Sands of Time”. Po wielu przygodach nasz dzielny Władca Persji wraca do domu i odwiedza przy okazji królestwo swojego brata. Okazuje się jednak, że zostało ono oczywiście najechane przez bliżej niezidentyfikowane „siły zła”. Oczywiście nasz dzielny wojownik staje do walki i próbuje pomóc bratu. O samej historii nie wiadomo na razie za dużo, ale jak pewnie zauważyliście, akcja gry toczy się pomiędzy dwiema wydanymi już cześćmi sagii, więc całość będzie swego rodzaju prequelem. Aż ciekawi nas w jaki sposób twórcom udało się zbudować intrygującą historię, która nie koligowałaby jednocześnie z tym co pamiętamy ze wcześniejszych gier spod znaku PoP!

 
Powrót do starego bohatera to jednak nie tylko „nowa” historia ale też właśnie wielki comeback mechaniki gry z poprzednich części serii. Jak może pamiętamy w wersji z 2008 roku nie znaleźliśmy dużo walki. Cała zabawa polegała raczej głównie na skakaniu i pokonywaniu różnych przeszkód terenowych oraz zbieraniu magicznej energii. Walki były w tym tytule raczej tylko rzadkim urozmaiceniem całej rozgrywki. W nowym Prince of Persia ma być wprost odwrotnie! Cała gra będzie bowiem wprost najeżona pojedynkami. Nasz bohater niczym heros z Darksiders czy Ninja Blade będzie dysponować szerokim wachlarzem ciosów, co pozwoli skutecznie włączyć z całą masą nieprzyjaciół jakich napotka na swej drodze. Wszystko to ma być również wyjątkowo efektowne. Miejmy jednak nadzieję, że nie stanie się przez to sztuczne – Książę nigdy nie był przecież jakimś super bohaterem i widok naszej postaci latającej  w powietrzu niczym  Bayonetta byłby tutaj po prostu nie na miejscu. Oczywiście w czasie zabawy pojawi się również możliwość korzystania z „Piasków Czasu”. Dla tych co nie grali w poprzednie gry spieszymy z wytłumaczeniem – przy ich użyciu nasz bohater może manipulować samą istotą czasu. Nie uda się nam jakiś skok? Cofamy czas i możemy spróbować jeszcze raz. Nie wyszedł QTE ? Podobnie! Czas będzie można jednak nie tylko cofnąć, ale też na przykład spowolnić w kluczowym momencie. Twórcy obiecują także, że możliwość używania „Piasków” da nam również kilka ciekawych możliwości fabularnych. Jakich? Nie wiadomo. Sama gra ma być jednak dużo trudniejsza - w Pop z 2008 roku z opresji zawsze wyratowała nas słodka Eliki, tutaj będziemy mogli wprawdzie cofnąć czas i uratować skórę, ale tylko kilka razy w ciągu danej misji. Również sama walka ma stać się nieco bardziej skomplikowana a starcia z bossami mają być prawdziwymi wyzwaniami. Na swej drodze spotkamy bowiem kilka naprawdę wielkich bestii, których pokonanie będzie wymagać sporej finezji. Pamiętacie walkę z wielkim zmutowanym potworem na arenie z trzeciej części gry? Jeżeli tak, to wiecie o czym mówię. Szykujcie się więc na naprawdę trudną i wymagającą rozgrywkę!

Mimo wszystko jakoś trudno się nam dać ponieść szumnym zapowiedziom i entuzjazmowi ludzi z Ubisoft. Nie mamy po prostu przekonania do gier robionych „na siłę”. A tak właśnie wygląda nowe Prince of Persia: Zapomniane Piaski. To wyraźnie tytuł, który ma „żerować” na popularności filmu. Miejmy jednak nadzieję, że gra wytrzyma starcie ze swoimi legendarnymi poprzednikami i nie będzie tylko zwykłym odgrzewaniem zimnego obiadu i wyciąganiem kasy od Graczy. Zobaczymy! Premiera już w maju!
Skomentuj!

Komentarz został zapisany pomyślnie.

Komentarze

 • gra fajna ale jakie som kody na skiny
  fan prince of persia22 grudnia 2011
  gra fajna ale jakie som kody na skiny
 • gra fajna ale strasznie wysokie wymagania graficzne!!!
  Acas1 września 2011
  gra fajna ale strasznie wysokie wymagania graficzne!!!
 • chuj ci do tego ile wyjdzie!!!! zajebista gra
  flisu29 kwietnia 2011
  chuj ci do tego ile wyjdzie!!!! zajebista gra
 • co kurwy mać ile tych princów wyjdzie co jaka wyjdzie muwią że to koniec serrii ile tych gówien wyjdzie
  SZWONT Z NWK3 stycznia 2011
  co kurwy mać ile tych princów wyjdzie co jaka wyjdzie muwią że to koniec serrii ile tych gówien wyjdzie
 • zajebiste triki
  sniper5 października 2010
  zajebiste triki
 • Ta gra jest zajebista, mam ją ale nie była tania, ale warto było za nią tyle dać!!!!!!!!!!!!!!!
  Dante10 września 2010
  Ta gra jest zajebista, mam ją ale nie była tania, ale warto było za nią tyle dać!!!!!!!!!!!!!!!
 • kurwa zajebista giera
  KROWA27 sierpnia 2010
  kurwa zajebista giera
 • mam tą grę wyjebista jest tylko mi sie zawiesza
  kamcio25 sierpnia 2010
  mam tą grę wyjebista jest tylko mi sie zawiesza
Co myślisz o:

Prince of Persia: Zapomniane Piaski – zapowiedź

7.4
zagłosuj!
głos oddany!
Reklama
-->