Gry strategiczne - dlaczego warto się nimi zainteresować?

Opublikował: agmi
Dodano: 12 kwietnia 2019

Brak komentarzy
Gry strategiczne  - dlaczego warto się nimi zainteresować?

Tagi:

Gry video to niesamowita rozrywka będąca swoistym połączeniem filmowej oprawy i dobrej, "książkowej" historii. Na rynku istnieje wiele tytułów, które potrafią doprowadzić nas do wzruszenia, grozy lub łez bezradności, gdy po raz milionowy próbujemy przejść jednego bossa. Jeżeli jednak nigdy nie grałeś w strategię, być może warto to zmienić - ten specyficzny rodzaj gier nie tylko daje dużo frajdy, ale pozwala rozbudowywać zdolności zarządzania czasem i zasobami, co może przełożyć się także na twoje realne życie.

1. RTS - co to jest?

2. Dlaczego warto grać w tytuły strategiczne

3. Chcesz spróbować? Masz do dyspozycji wiele darmowych tytułów

RTS - co to jest?

RTS to skrót od Real Time Strategy, czyli nurtu gier komputerowych, który głównie opiera się na zarządzaniu i kombinowaniu w taki sposób, aby osiągnąć zadany cel. Fani tytułów AAA doskonale znają ten gatunek z takich serii, jak Anno, Heroes czy odsłony Warhammera. Gry RTS stawiają przed graczem jeden główny cel - musimy w taki sposób zarządzać zasobami, maszynami, jednostkami i innymi elementami świata, aby być w stanie podbijać kolejne tereny, rozbudowywać miasta czy po prostu rozwijać technologicznie nasze wirtualne społeczeństwo. Dzisiaj, poza wydaniami na konsole i pecety, mamy do wyboru także wiele strategicznych gier online, gdzie rywalizujemy - lub współpracujemy - z graczami z całego świata.

Dlaczego warto grać w tytuły strategiczne

Tego typu rozrywka ma wiele plusów - nie tylko dostarcza nam rozrywki, ale także sprawia, że uczymy się poprzez zabawę. Grając w strategię ekonomiczną możemy ćwiczyć nasze umiejętności w zakresie zarządzania dostępnym majątkiem, podczas gdy turowe strategiczne gry bitewne zmuszają nas do szlifowania taktyki i planowania na kilka kolejnych ruchów do przodu, podobnie jak w szachach. W przypadku RTSów rozgrywka wymaga naszego zaangażowania i nieustannego myślenia, jak wyjść na swoje i jeszcze na tym handlu czy wojnie zarobić.

Chcesz spróbować? Masz do dyspozycji wiele darmowych tytułów

Nigdy nie grałeś w gry strategiczne, a chciałbyś spróbować? Nie musisz od razu wydawać na to pieniędzy - w sieci dostępnych jest wiele tytułów w wariancie free to play, dzięki czemu możesz najpierw sprawdzić, czy ten gatunek właściwie w ogóle odpowiada twoim preferencjom. Dodatkowym, dużym plusem takich gier jest też fakt, że inni gracze to prawdziwe, żywe osoby, które mogą pomóc ci w stawianiu pierwszych kroków w tytułach z gatunku RTS, dzięki czemu ich odkrywanie nie będzie tak chaotyczne, jak w przypadku samotnej rozrywki.

Skomentuj!

Komentarz został zapisany pomyślnie.

Komentarze

    Brak komentarzy!
    Zostań pierwszą osobą, która doda komentarz.

Co myślisz o:

Gry strategiczne - dlaczego warto się nimi zainteresować?

0.0
zagłosuj!
głos oddany!
Reklama
-->