Najlepsze prezenty dla graczy

Opublikował: agmi
Dodano: 13 listopada 2019

Brak komentarzy
Najlepsze prezenty dla graczy

Tagi:

Boże Narodzenie zbliża się wielkimi krokami. Co kupić pod choinkę miłośnikowi gier komputerowych, aby podarunek był nie tylko miły, ale również naprawdę przydatny? Jakich upominków lepiej unikać? Przeczytaj ten artykuł i sprawdź, jak wybrać najlepszy prezent dla gracza!

1. Zanim rozpoczniesz zakupy
2. Gry komputerowe
3. Sprzęt gamingowy
4. Gadżety dla graczy

Zanim rozpoczniesz zakupy

Jeżeli sam nie jesteś wielkim fanem gier komputerowych (a nawet, jeśli jesteś!), przed rozpoczęciem zakupów powinieneś zastanowić się nad kilkoma kwestiami. Jakie są preferencje obdarowywanej osoby? Czy są jakieś szczególne uwarunkowania (na przykład wiek), na które należy zwrócić uwagę? Czy jesteś w stanie dowiedzieć się, jakie gry i akcesoria obdarowany już posiada? Odpowiedzenie sobie na te pytania jest bardzo istotne - w przeciwnym razie prezent może być nietrafiony, a w najgorszym razie nietaktowny (na przykład kupienie strzelanki zadeklarowanemu pacyfiście). Jeżeli kupujesz gry lub sprzęt, zwróć też uwagę na to, czy są kompatybilne ze sprzętem, który posiada obdarowywana osoba (dostępne są wersje na komputer o różnych parametrach technicznych, a także na konsole). Warto też pamiętać o uniwersalnych zasadach związanych z wręczaniem podarunków, zwłaszcza tych dotyczących ich wartości czy tematyki.

Gry komputerowe

Od dawna wyczekiwany tytuł to doskonały pomysł na gwiazdkowy upominek. Przed zakupem warto upewnić się, czy gra jest kompatybilna ze sprzętem gracza, a także czy nie posiada on już tej pozycji w swojej kolekcji. Szczególną uwagę powinieneś zwrócić na gust grającego - jeżeli miłośnik wyścigów samochodowych znajdzie pod choinką kolejną odsłonę The Sims, może być lekko zawiedziony. Poza tym, trzeba pamiętać o innych uwarunkowaniach, które powinny mieć wpływ na wybór gry. Przykładowo, jeżeli kupujesz prezent dziecku, najpierw skonsultuj wybór z jego rodzicami i upewnij się, że go akceptują. Nie zapomnij też o wybraniu odpowiedniej wersji językowej - nie wszyscy płynnie władają angielskim!

Sprzęt gamingowy

Dobre wyposażenie jest niezbędne, by móc w pełni czerpać radość z grania w gry komputerowe. Podstawę stanowi oczywiście wydajny, dobrze chłodzony komputer oraz monitor o wysokiej rozdzielczości. Natomiast do najważniejszych urządzeń peryferyjnych można zaliczyć mysz, kamerę internetową oraz joystick lub klawiaturę. Niezbędne są również wysokiej klasy głośniki lub słuchawki gamingowe, najlepiej z wbudowanym mikrofonem - zapewnią one stereofoniczny dźwięk, który znacznie poprawia odczucia podczas gry. Kliknij tu, aby przekonać się, jakie słuchawki gamingowe są najlepsze! Przydatny jest także dobrze wyprofilowany, wygodny fotel gamingowy. Fani gier wyścigowych docenią natomiast kierownicę i pedały, dzięki którym będą mogli poczuć się niczym w prawdziwym bolidzie. Podczas kupowania sprzętu do grania pamiętaj, by nie dublować akcesoriów, które są już w posiadaniu gracza (wyjątek stanowi sytuacja, gdy kupujesz produkt znacznie wyższej klasy). Zwróć też uwagę na preferencje gracza odnośnie designu i sposobu wykonania - niektóre osoby kolekcjonują artykuły z konkretnych serii lub wybierają akcesoria o szczególnych cechach (na przykład z elementami skóry, w wybranych barwach etc.).

Gadżety dla graczy
 
Gadżety dla graczy to bezpieczny wybór, który pozwoli ci wybrać niedrogi, a zarazem miły upominek. Doskonałym pomysłem będzie na przykład breloczek, poduszka lub kubek z wizerunkiem bohatera z ulubionej gry. Świetnie sprawdzą się także praktyczne drobiazgi komputerowe, takie jak podkładki pod mysz czy pendrive’y.

Co myślisz o:

Najlepsze prezenty dla graczy

0.0
zagłosuj!
głos oddany!
Reklama
-->