Wybieramy najlepsze słuchawki – poradnik

Opublikował: agmi
Dodano: 2 października 2020

Brak komentarzy
Wybieramy najlepsze słuchawki – poradnik

Tagi:

Jeżeli chcecie znaleźć dobrej jakości słuchawki dostosowane do Waszych potrzeb, to warto wiedzieć, na co zwrócić uwagę i którym producentom zaufać. Przede wszystkim jednak, jak bywa przy tego typu zakupach, na samym początku należy określić budżet, bo to głównie on zadecyduje o tym, jakiej klasy sprzętu można szukać. Posiadając sto pięćdziesiąt złotych bez trudu uda się znaleźć przyzwoity produkt średniej klasy zadowalający większość odbiorców.

Wybieramy najlepsze słuchawki – poradnik

Jeżeli chcecie znaleźć dobrej jakości słuchawki dostosowane do Waszych potrzeb, to warto wiedzieć, na co zwrócić uwagę i którym producentom zaufać. Przede wszystkim jednak, jak bywa przy tego typu zakupach, na samym początku należy określić budżet, bo to głównie on zadecyduje o tym, jakiej klasy sprzętu można szukać. Posiadając sto pięćdziesiąt złotych bez trudu uda się znaleźć przyzwoity produkt średniej klasy zadowalający większość odbiorców.

Jakie słuchawki do nauki w domu?

Wybierając urządzenie, które pomoże skupić się na nauce i odciąć od otoczenia, należy zwrócić uwagę na kilka aspektów. Najważniejszym jest prawdopodobnie ich zdolność do wygłuszania dźwięków z zewnątrz. Zakładając taki sprzęt, na pewno chcecie mieć pewność, że nic nie będzie zakłócać Waszej pracy przez najbliższe minuty czy godziny. Odpowiednie słuchawki do nauki powinny w komfortowy sposób otaczać małżowinę ucha, aby nie docierały do niej niepożądane dźwięki. Z tego powodu najlepiej sprawdzą się słuchawki zamknięte lub półotwarte. Dużą ich ofertę prezentuje m.in. sklep Empik na https://www.empik.com/elektronika/sluchawki.

Tego typu sprzęt z uwagi na swoje rozmiary i wagę dobrze działa przy pracy zdalnej. Jakość dźwięku i tłumienie są na wysokim poziomie, jednak w urządzeniach z niższej półki odczuwalny będzie pewien dyskomfort przy długim użytkowaniu. Wynika to z faktu, że słuchawki nauszne oraz – a może przede wszystkim – wokółuszne są dla ucha obciążeniem oraz izolacją od otoczenia, przez co małżowina poci się, a pałąk wywiera nieprzyjemny nacisk. Oczywiście wybierając model wyższej klasy, nie doświadczycie tego typu problemów.

Chcąc postawić na wygodę w czasie nauki, szczególnie jeżeli nie wymaga ona długich godzin przy biurku, warto rzucić okiem na słuchawki bezprzewodowe lub lekkie i wygodne słuchawki dokanałowe. Pierwsze pozwolą korzystać ze spokoju tak długo, jak będą w zasięgu źródła sygnału, drugie natomiast pomogą skutecznie odizolować się od zewnętrznych dźwięków, nie obciążając przy tym uszu czy głowy. Niezależnie od Waszych preferencji pamiętać trzeba, że wybór odpowiedniego urządzenia powinien być oparty przede wszystkim na zapewnieniu komfortu poprzez swobodę.

Rodzaje słuchawek do komputera

Próbując znaleźć produkt, który sprawdzi się podczas korzystania z komputera, raczej nie warto ograniczać poszukiwań do mniejszych modeli, lecz wybrać wyższej klasy słuchawki wokółuszne. Dzięki nim nie odczujesz zmęczenia lub dyskomfortu w czasie wielu godzin spędzonych przed ekranem. Ponadto zapewniają one najlepszą jakość dźwięku ze wszystkich dostępnych typów. Bez wątpienia będą idealnym wyborem dla graczy i audiofilów, dla których doznania dźwiękowe odgrywają szczególną rolę. Oczywiście licząc się z kosztami, można spróbować tańszych rozwiązań.

Jeżeli nie planujecie wielogodzinnych posiedzeń przed komputerem, to warto wypróbować słuchawki nauszne. Bardzo często okazują się one tańszą alternatywą wyposażoną w przyzwoite komponenty, jednak właśnie ze względu na gorsze tłumienie otoczenia, ich ceny są niższe. Mimo to można znaleźć tego typu urządzenia w cenie kilkuset złotych, z uwagi na rozwijające się marki, oferujące słuchawki bezprzewodowe o wspomnianej konstrukcji. Ich niewątpliwą przewagą nad innymi modelami jest stosunkowo niewielka waga i rozmiar.

Niezależnie od preferencji istotne będzie zwrócenie uwagi na pewne parametry, sprawiające, że słuchawki do komputera spełniają swoją rolę. Przede wszystkim warto zaopatrzyć się w sprzęt ze wbudowanym mikrofonem, aby oszczędzić sobie kupowania dodatkowego urządzenia. Często wygodnym rozwiązaniem jest możliwość regulacji głośności bez sięgania do komputera. Chcąc kupić dobre słuchawki, trzeba także zwrócić uwagę, na ich jakość. Nie opłaca się kupować modelu, który za miesiąc trafi do kosza ze względu na zerwany kabel czy uszkodzone wejście.

Kluczowe parametry

Nawet najlepsze urządzenie generujące dźwięk nie będzie mogło przekazać pełni swoich możliwości bez odtwarzacza, który poradzi sobie z sygnałem wysokiej jakości. Słuchawki dla graczy lub dla muzyków cechują się imponującymi parametrami, sprawiającymi, że są one warte swojej ceny. Pierwszą istotną cechą jest bez wątpienia pasmo przenoszenia, czyli zakres częstotliwości, jakie mogą być wygenerowane przez urządzenie. Powszechnie przyjmowane wartości częstotliwości słyszalnych mieszczą się między 16 Hz a 20 kHz i takich parametrów należy szukać.

Szczególnie istotne – zwłaszcza dla gadżetów przeznaczonych do użytku mobilnego – są parametry, takie jak impedancja czy czułość. Ta pierwsze powinna być szczególnie niska, kiedy obiektem Waszych zainteresowań są słuchawki do telefonu. Niska wartość tego parametru sprawia, że dźwięk może być wygenerowany przy słabszym zasilaniu. Czułość natomiast odpowiada za głośność sprzętu. Dla dobrego modelu powinna wynosić około 100 dB. Zarówno ona, jak i funkcja redukcji szumu to ważne aspekty podczas wyboru słuchawek mobilnych.

Odpowiednio wykonane urządzenie powinna cechować wysoka jakość. Mowa nie tylko o tym, że warto, aby było solidne i wytrzymałe, ale także generowało czysty dźwięk w każdych warunkach. Słuchawki wysokiej klasy najczęściej posiadają do 1% zniekształceń, dzięki czemu nie pojawiają się szumy czy niepożądane dźwięki. Jest to niezwykle istotne podczas długotrwałego użytkowania – szczególnie podczas rozmów na odległość. Za dobrej klasy produktem idzie też komfort i wygoda lekkiej konstrukcji – rozmiar i waga słuchawek mają na dłuższą metę ogromne znaczenie.

Sprawdzone marki

Wybierając odpowiedni sprzęt, rozsądnie jest kierować się opinią o producencie. Szukając słuchawek dokanałowych, warto przejrzeć oferty firm, zbierających pozytywne recenzje w różnego rodzaju rankingach. Dokładne zbadanie rynku może okazać się pomocne, przy zakupie słuchawek – pamiętajcie, żeby szukać produktów, których cena jest dostosowana do jakości i funkcjonalności, zawartych w danym modelu. 
 
 
Co myślisz o:

Wybieramy najlepsze słuchawki – poradnik

0.0
zagłosuj!
głos oddany!
Reklama
-->