Myszka biurowa czy gamingowa? Jak wybrać model dla siebie?

Opublikował: agmi
Dodano: 29 października 2020

Brak komentarzy
Myszka biurowa czy gamingowa? Jak wybrać model dla siebie?

Tagi:

Jak wybrać myszkę komputerową? Z tym pytaniem zmagają się przede wszystkim gracze, którzy poszukują precyzyjnego modelu do regularnych rozgrywek. Na co zwracać uwagę przy wyborze, żeby móc cieszyć się swobodnym i dokładnym działaniem tego niewielkiego urządzenia?

Czy myszy dla graczy powinny być przewodowe?

Bezprzewodowa myszka świetnie sprawdza się w warunkach biurowych, gdzie każdy kolejny kabel, który miałby znaleźć się w okolicy biurka, zajmuje cenne miejsce na blacie. Myszki bezprzewodowe zapewniają także świetną swobodę rozgrywki w bardzo wielu rodzajach gier – od strzelanek i RPG, przez otwarty świat, MOBA, po gry przygodowe i fabularne. Dlaczego więc mówi się, że myszy dla graczy to modele przewodowe? W sklepach nie brakuje modeli nieposiadających przewodu, które przeznaczone są właśnie dla osób zajmujących się sportem wirtualnym.

Rzeczywiście jest jednak garstka osób, która uparcie wybiera myszki przewodowe, wierząc w niezawodność tradycyjnych metod przenoszenia danych. Mają one po części rację, ponieważ myszki przewodowe nie wykazują właściwie żadnych opóźnień w przesyle informacji, jednak różnice są zwykle tak niewielkie, że zauważyć można je tylko w przypadku bardzo zaawansowanych i precyzyjnych rozgrywek.

Czułość myszki, czyli DPI

DPI to czułość myszki. Im mniejsza jest wartość DPI przy danym modelu, tym większy ruch należy wykonać za pomocą takiej myszki, aby uzyskać taki sam ruch kursora na ekranie komputera. Myszki dla graczy o naprawdę wysokiej czułości, dzięki którym można bardzo dokładnie kierować swoją wirtualną postacią podczas gry, zwykle mają możliwość regulacji DPI. W ten sposób po jednym kliknięciu wrażliwość myszki zmienia się pomiędzy kilkoma poziomami. Nie zawsze te ustawienia, które świetnie sprawdzają się podczas rozgrywek, będą równie wygodne przy codziennym sprawdzaniu poczty e-mailowej.

Myszki dla graczy a ich ceny

Niektóre modele myszek, również te przeznaczone dla graczy, kupić można nawet za 20 czy 30 złotych. To naprawdę niewielka kwota, która może poniekąd zachęcać niektóre osoby do zakupu, jednak warto pamiętać, że tak tanie modele myszek gamingowych to w rzeczywistości podstawowe modele, które zwykle nie wykazują szczególnie wysokiego wskaźnika DPI. Droższe modele często są podświetlane, mogą mieć z boku różnego rodzaju funkcjonalne przyciski, jak i sam materiał i jakość wykonania mogą się różnić w stosunku do tańszych odpowiedników.

Za około 100 do 200 złotych można zwykle kupić podstawowy model myszki dla graczy, która rzeczywiście sprawdzi się w niejednej rozgrywce różnego rodzaju. Warto pamiętać, że są i myszki, które kosztują ponad 600 złotych – precyzja ich działania może być naprawdę zadziwiająca.

Co myślisz o:

Myszka biurowa czy gamingowa? Jak wybrać model dla siebie?

0.0
zagłosuj!
głos oddany!
Reklama
-->